Детальний розведення індиків в домашніх умовах

 1. вибір породи
 2. Найпопулярніші породи
 3. Вибір приміщення залежить від трьох важливих факторів:
 4. зміст птахів
 5. годування
 6. особливості розведення
 7. Розведення індиків бройлерів
 8. Розглянемо докладніше покрокове вирощування індиків бройлерів:
 9. витрати
 10. прибуток
 11. Поради фахівців
 12. висновки

У нашій країні вирощуванням індиків на м'ясо займаються деякі фермери, оскільки це занадто клопітка і витратна справа

У нашій країні вирощуванням індиків на м'ясо займаються деякі фермери, оскільки це занадто клопітка і витратна справа. Але ж індичка цінується набагато вище, ніж бройлерні кури. До того ж попит на дієтичне м'ясо стає дедалі більше. У цій статті ми розглянемо детально розведення індиків в домашніх умовах, і спробуємо розібратися, як побудувати на цьому занятті прибутковий перспективний бізнес.

вибір породи

Перед тим як зайнятися вирощуванням індиків в домашніх умовах, потрібно вибрати породу, яку ви будете розводити. Від цього багато в чому залежить успіх вашого бізнесу. В першу чергу визначитеся, для яких цілей ви хочете вирощувати індиків. Існують породи, які відрізняються високою несучістю. Їх вигідно купувати, якщо ви плануєте продавати яйця і молодняк. Індики м'ясних порід швидко ростуть і добре набирають вагу.

Найбільша проблема полягає в тому, що багато індики були виведені шляхом випадкового схрещування. Такі особини відрізняються хорошою витривалістю, але мають низькі показники по несучості і якості м'яса. Самці набирають вагу не більше 8 кг, а самки - 5 кг. Ці породи можуть привести ваш бізнес до банкрутства. Але фахівці дотримуються іншої думки. Вони вважають, що такі породи індиків не вимагають особливого догляду і при цьому показують відмінну виживання, тому вони прекрасно підходять для вирощування в домашніх умовах для початківців. Досвідчені фермери не рекомендують купувати молодняк на птахофабриках. Найпростіший і доступний варіант - це домашні господарства.

Найпопулярніші породи

 • Широкогруда біла. Дорослі самці такої породи важать в середньому близько 25 кг. Вага самок досягає 10 кг. За рік вони приносять по 120 яєць. Вирощувати такого птаха можна в будь-яких кліматичних умовах, оскільки вона відрізняється високим рівнем адаптації;
 • Бронзова широкогруда. Самець важить приблизно 15 кг. Вага самки - 9 кг. Приносять 120 яєць в рік, з них запліднюється близько 80%. Індиків цієї породи можна забивати на м'ясо через 20 тижнів;
 • Крос БІГ-6. Таку породу можна використовувати для вирощування індиків на м'ясо в домашніх умовах. Вага самця сягає 25 кг, а самка цієї породи важить 11 кг. При вирощуванні такої птиці слід використовувати штучне запліднення, оскільки занадто великі самці можуть сильно травмувати самок при спарюванні.

Приміщення та обладнання


Щоб вирощування індиків приносило стабільний дохід, потрібно створити для птиці хороші умови утримання.

Вибір приміщення залежить від трьох важливих факторів:

 • Кліматичних умов в регіоні;
 • Способу утримання індиків;
 • Кількість голів у стаді.

У дикій природі індички витримують температуру до -15 градусів. Це некритичний межа, але, незважаючи на це, щоб птах була здоровою, потрібно постійно підтримувати в приміщенні сприятливий температурний режим. При клітинному змісті молодняка температура в пташнику повинна бути не нижче + 32-35 градусів. Доросла птиця відчуває себе комфортно при +17 градусах.

Якщо ви плануєте вирощувати індиків в клітинах, слід пам'ятати про те, що на 1 кв. метр можна розмістити не більше 15 голів добових курчат. На другому місяці життя їх кількість потрібно скоротити до 8 штук. Далі? на 1 кв. метрі можна утримувати не більше 4 голів.

Найвигідніше розводити індиків в регіонах з жарким кліматом. У такому випадку їх можна вирощувати на відкритій місцевості, що дозволяє істотно заощадити на будівництві пташника і опаленні.

зміст птахів


Індичок можна утримувати на підлозі або в клітках. Клітинне зміст вимагає будівництва капітальної ферми з вирощування індиків. У пташнику необхідно створити спеціальний мікроклімат. Завдяки цьому ви зможете істотно збільшити обсяги продукції, що випускається.

Клітинний спосіб вирощування використовують для розведення індиків середнього та легкого породи. Для важких порід слід використовувати підлогове утримання, оскільки робити клітини для самців вагою 25 кг досить проблематично. Клітинну систему можна використовувати для відгодівлі самок або для утримання молодняка на плем'я. У клітинах також часто містять несучок і виробляють штучне запліднення.

Якщо ви плануєте побудувати власну ферму з вирощування індиків, слід пам'ятати про те, що птахи не можуть перебувати в клітинах протягом усього життя. Тому потрібно подбати про те, щоб крім клітин в приміщенні були передбачені загони для підлогового утримання. Зазвичай в клітинах тримають молодняк, після чого його переводять на випас або в загін.

Останнім часом хороший прибуток приносить будівництво овочесховищ як бізнес . Якщо ви побудуєте поруч з фермою ангар для зберігання овочів, можна отримувати пристойний додатковий дохід.

годування


Організувати вирощування індиків в домашніх умовах як бізнес можна тільки в тому випадку, якщо ви в змозі створити для них необхідні умови. Головна проблема кожного фермера - це якісні корми. Якщо ви будете робити їх самостійно, рентабельність вирощування індиків істотно підвищитися. Власна кормова база - це відмінне підмога для ведення такого бізнесу.

Отже, чим годувати індиків? Особливу увагу слід приділити різним зерновим культурам. Найвигідніше висівати овес. Насіння цієї культури коштують дешево, до того ж вона покращує грунт і є хорошим сидератом. Щоб урізноманітнити раціон, можна також вирощувати пшеницю і бобові культури, наприклад, сою. Птахи охоче їдять як зерна, так і зелень. Пророненние зерна роблять позитивний вплив на імунітет.

У раціон птиці необхідно також ввести крейда і різні вітаміни, щоб індички відкладали якісні яйця. Особливу увагу слід приділити вітаміну Е, який дають курчатам з перших днів життя, щоб знизити смертність молодняка. Крім того, вітамін Е потрібно також згодовувати за 2 тижні до забою дорослої птиці. Завдяки цьому істотно збільшується термін зберігання м'яса.

особливості розведення


Якщо ретельно вивчіть всі особливості вирощування індиків в домашніх умовах і будете дотримуватися простих правил, бізнес буде приносити хороший прибуток. Щоб виключити ризик захворювань, потрібно створити для птиці наступні умови:

 • Відсутність вогкості і протягів;
 • Суха і чиста підстилка;
 • Якісний корм;
 • Молодняк потрібно тримати окремо від дорослого стада;
 • Птах не повинна відчувати стрес.

На вигулі для птиці висівають зернові або бобові культури. Ці площі потрібно щорічно чергувати. Одну частину території виділяють під вигул, а інша в цей час знаходиться під паром, тобто відпочиває. Завдяки цьому істотно підвищується врожайність кормових культур.

Якщо ви вирішили організувати вирощування індиків в домашніх умовах як бізнес, необхідно подбати про професійний ветеринарному обслуговуванні. Всю птицю потрібно прищепити, щоб не допустити в стаді поширення хвороб. Вакцинація однієї особини обходиться приблизно в 50 рублів.

Розведення індиків бройлерів


Великі великовагові породи індиків швидко нарощують живу масу. Завдяки цьому буквально за два місяці ви зможете отримати смачне поживне м'ясо.

Розглянемо докладніше покрокове вирощування індиків бройлерів:

 • Щоб индюшата росли швидко, з першого дня життя, необхідно давати їм спеціальні поживні корми, що містять зернові, сухе молоко, сир і м'ясо-кісткове борошно. У пташенят, стравохід набагато довше, ніж у дорослої птиці, тому в ньому довше затримується їжа і індича відчуває себе ситим. Але якщо ви будете використовувати неякісні корми, їжа буде затримуватися і тим самим викликати отруєння;
 • Найголовніший ворог молодняку ​​- це протяги і підвищена вологість. Тому слід постійно підтримувати в приміщенні певний температурний режим, приблизно +30 градусів. Якщо ви займаєтеся вирощуванням білих індиків, температуру потрібно підняти ще на 2 градуси, тому що світле забарвлення гірше поглинає тепло;
 • Для бройлерів можна використовувати підстилку з тирси або стружки;
 • Годувати індичат потрібно через 20 годин після їх народження, інакше вони почнуть клювати все підряд. Це обумовлено тим, що у добового молодняку ​​не розвинене зір і нюх;
 • Індичата реагують на яскраві корми і легке постукування.

Бізнес план


Щоб ваше підприємство було рентабельним і приносило гарний прибуток, потрібно скласти докладний бізнес план по вирощуванню індиків, тобто підрахувати всі витрати і майбутній прибуток.

витрати

Один квадратний метр утепленої пташника обійде приблизно в 40 доларів. Щоб утримувати стадо з 500 особин, потрібно витратити на будівництво 10 тис. Доларів. Приміщення потрібно обладнати системами опалення та вентиляції. На це знадобиться ще 80-100 тис. Рублів.

Крім того, потрібні гроші для облаштування індичнику і двору для вигулу. На будівельні матеріали, поїлки та годівниці піде ще 25-30 тис. Рублів. Якщо ви плануєте утримувати птицю в клітках, одна клітинна батарея на 70 голів обійдеться в 30 тис. Рублів. Складаючи бізнес план, не забудьте врахувати витрати на покупку інкубатора і обладнання забійного цеху - 30-40 тис. Рублів.

Одне інкубаційні яйця варто 60-100 рублів. Молодняк можна купити по 100-150 рублів за одну особину. Доросла племінна птиця варто 1,5-2 тис. Рублів. Корми на весь термін вирощування індиків для 500 голів обійдуться вам приблизно в 150-250 тис. Рублів. Якщо ви заготовлює корми самостійно, ця стаття витрат істотно скоротитися.

прибуток


Основний дохід з вирощування індиків бройлерів в домашніх умовах - це м'ясо. Інші породи розводять для того щоб отримати яйця для інкубації і індичат. Інкубаційні яйця продають по 100 рублів за 1 штуку. Добових курчат можна реалізувати по 150 р. за одну особину.

Зазвичай м'ясо індички продають цілими тушками або ділять їх на окремі частини. Один кілограм м'яса індички коштує 200-300 рублів. Таку продукцію збувають перекупникам або в м'ясні магазини. Крім того, м'ясо індиків закуповують кафе, ресторани і супермаркети. Яйця індиків також користуються великим попитом. Молодняк зазвичай продають на ринку приватним особам або фермерським господарствам. Якщо ви хочете організувати в сільській місцевості домашній бізнес на вирощуванні індиків - це найкращий варіант, який дозволяє заробити хороші гроші без великих початкових вкладень.

У різних регіонах такий бізнес може показувати різну рентабельність. У перший рік вона становить 60-80%. Цей показник багато в чому залежить від початкових витрат і кількості голів в стаді.

Щоб підвищити рентабельність ферми, можна паралельно з вирощуванням індиків організувати розведення свиней як бізнес . На думку досвідчених фермерів, це одне з найприбутковіших і найперспективніших напрямків підприємницької діяльності в сільському господарстві. Попит на свинину стабільно високий. До того ж він не падає навіть під час фінансової кризи.

У перший час можна налагодити розведення в'єтнамських свиней як бізнес . Така справа не зажадає великих фінансових вкладень і відрізняється швидкою окупністю. Прибуток можна отримувати як з продажу м'яса, так і з реалізації молодих поросят. В'єтнамські свині в основному харчуються травою. Завдяки цьому істотно знижуються витрати на сухі корми, особливо в літню пору. Перший дохід з розведення в'єтнамських свиней ви можете отримати буквально через півроку.

Поради фахівців


Якщо ви вирішили зайнятися розведенням індиків, вирощування і догляд за ними - це непросте і досить ризикована справа. Тому перед тим як приступити до роботи, потрібно ретельно вивчити спеціалізовану літературу і прислухатися до рекомендацій досвідчених фермерів:

 • Найкраще місце для утримання індиків - це клітина, обтягнута поліетиленом. Поїлку і годівницю слід розмістити в затіненому місці. Також не забувайте щодня міняти підстилку;
 • У корм для молодняка потрібно додавати кукурудзяну муку, вівсяні пластівці, сухе молоко, вітаміни і мінерали. В окрему годівницю слід насипати дрібний гравій;
 • Не купуйте молодняк з птахофабрик;
 • Не варто займатися розведенням важких кросів;
 • Чи не ростіть індичат разом з іншими видами домашньої птиці;
 • Не робіть занадто високі сідала;
 • Відбирайте для вирощування тільки активну здорову птицю;
 • Підтримуйте чистоту в пташнику.

Це головні особливості вирощування індиків, на які слід звернути особливу увагу.

висновки

Експерти вважають, що вирощування індиків як бізнес - це досить прибуткове заняття, але воно пов'язане з великими ризиками. Якщо птах почне боліти, фермерське господарство понесе величезні збитки. Тому потрібно приділити особливу увагу закупівлю молодняка, а також забезпечити якісне ветеринарне обслуговування. Це допоможе вам досягти успіху і заробити хороші гроші.

Далі?
Отже, чим годувати індиків?