Ідеї ​​для власного бізнесу: розведення і вирощування перепелів як бізнес

Вирощування перепелів - хороша ідея для сімейного бізнесу : Яйця і тушки дорогі, а з перепелиного посліду можна виготовляти органічне добриво. Перепелиних ферму можна організувати в підвалі, в приватному будинку або в гаражі. Витрати йдуть на покупку дорослої птиці (або інкубаційних яєць), обладнання приміщення, а також на корм для перепелів. Розведення перепелів як бізнес при невеликих вкладеннях підходить для пенсіонерів, для тих, у кого є приватний будинок, але немає стабільної роботи, або для людей, у яких є достатньо часу на правильний догляд за птахами.

В Україні вимоги до якості перепелиних харчових і інкубаційних яєць встановлює ДСТУ 4656-2006 "Яйця перепелині харчові та інкубаційні. Технічні умови". Стандарт поширюється на перепелині яйця, призначені для харчування та промислової переробки в Україні, а також для поставки на експорт, і на перепелині яйця, використовувані для виведення молодняка. Згідно ДСТУ, виробник зобов'язаний гарантувати якість перепелиних яєць і дотримуватися правил їх транспортування і зберігання.

Потрібна готівка на відкриття свого бізнесу? Credit 365 - заявки на терміновий грошовий позику

Читайте також:

Перепелині яйця називають "капсулами здоров'я". У 1 грамі перепелиного яйця вітаміну А більше в 2,5 рази, ніж в курячому, В1 - в 2,8 рази, В2 - в 2,2 рази. В Японії перепелині яйця входять в обов'язковий список продуктів для дітей - вони допомагають підвищити успішність у школі, позбавиться від алергії, відновити ослаблений організм, полегшити перебіг деяких неврозів і психосоматозів, в тому числі і бронхіальної астми.

За даними аналітичного порталу Z-Україна, ринок перепелів почав формуватися 10 років тому, найбільша рентабельність ринку була 6-7 років тому. В даний час в країні працює близько десятка великих ферм, поголів'я яких перевищує 50 тис. Птахів. Середніх підприємств з поголів'ям понад 10 тис. Птахів налічується близько 50. Про малих виробниках точних даних немає. За оцінками Z-Україна, їх близько 500.

Як уже згадувалося, стартувати можна як з розведення вже дорослих особин, так і з вирощування пташенят з інкубаційних яєць. Інкубаційні яйця перепелів на ринку продають від 1 грн до 4 грн за штуку залежно від породи. Добові перепела - від 4 грн. Дорослі несучки продають по 25-30 грн., Півники дешевше - по 15-20 грн.

Якщо вашого бізнесу немає в інтернеті, його взагалі немає. Просувати свій бізнес в інтернеті! All.biz - замовлення пакету просування

Для початку необхідно обзавестися інкубатором. Це може бути інкубатор як для курячих яєць, так і для перепелиних. Повністю автоматичний інкубатор вітчизняного виробництва на 200 перепелиних яєць коштує в межах 500 грн. Тривалість інкубаційного періоду перепелиного яйця становить 17 днів. Середня виводимість -75%, тобто з закладки 200 яєць вилупляться 150-160 пташенят, з них виживуть 140. Через два місяці перепела досягнутий репродуктивного віку. Середня несучість молодих перепелів налічує 280-300 яєць в рік з одного "голови". Варто враховувати, що перепела стабільно несуться один рік, далі їх активність знижується. Найчастіше фермери використовують закриту схему виробництва: частина яєць продають, частина закладають в інкубатор, постійно забезпечуючи себе молодняком, а тушки однорічних перепелів збувають в ресторани або магазини.

Найчастіше фермери використовують закриту схему виробництва: частина яєць продають, частина закладають в інкубатор, постійно забезпечуючи себе молодняком, а тушки однорічних перепелів збувають в ресторани або магазини

Висновок перепелят в інкубаторі (перепілка не сідає на яйце). Фото - greendacha.com

Перепелами можна займатися як для себе, так і в промислових масштабах, тільки починати варто з невеликих обсягів, щоб на старті не прогоріти. Низький старт при поголів'я 100-200 штук забезпечить свіжою продукцією лише одну сім'ю. Щоб "вийти" на ринок необхідно почати з 300-500 "голів", поступово збільшуючи свою ферму настільки, скільки можна реалізувати продукції споживачеві.

Потрібен стартовий капітал? Credit 365 - заявки на терміновий грошовий позику

приміщення

Для перепілок необхідно обладнати приміщення з обігрівом, охолодженням і хорошою вентиляцією, що забезпечує постійний приплив свіжого повітря. Важливо дотримувати постійний температурний режим від 18 до 24 градусів, при низькій температурі перепела перестають нестися, а й перегрів для дрібних птахів небезпечний. У приміщеннях відносна вологість повітря повинна бути в межах 60-70 відсотків. Перепелиці не переносять різкі перепади температур і протягів. Будь-які відхилення від норми моментально відображаються на несучості птиці. Вже при температурі 16 градусів перепілка може припинити нестися. Освітлення в приміщенні, де містяться перепілки, має бути помірним. Тривалість світлового дня повинна бути не менше 16-17 годин, чого можна домогтися за рахунок використання ламп розжарювання або люмінесцентних ламп. Яскраве світло і гучний шум викликають у перепелиць стрес, що є однією з причин, по якій вони можуть перестати нестися або стануть клювати один одного. Перепелиця з'їдає 25-30 грамів корму в день в залежності від породи. Перегодовувати її недоцільно, так як птах від ожиріння мчить погано. Годують перепелів спеціальними комбікормами заводів виробників під назвами "для перепелів" або "для курей несучок".

Читайте також: Перепелині яйця подарують молодість і здоров'я

Для утримання перепелів зазвичай використовують клітини висотою 15-20 см. Розмір клітини залежить від кількості птахів і вибирається з розрахунку 1 кв.м підлоги клітки на 80-120 голів. На ринку представлені клітини, виготовлені з суцільної сітки, і багатоярусні клітинні батареї. Зміст перепелів в спеціально обладнаній клітинної батареї економічно виправдано. У клітинної батареї створюються природні умови утримання для перепелів і відсутній ризик травматизму птиці. Одна клітинна батарея з шести кліток для утримання до 240 перепелів коштує мінімум 2 тис. Грн.

Грн

Клітка для перепелів на 300 голів. Фото - kletki.net

Просувати свій бізнес в інтернеті! All.biz - замовлення пакету просування

породи

В основному в господарстві розводять яєчні і м'ясні породи перепелів, крім того, є змішані типи порід - яєчно-м'ясні. Серед українських фермерів хітом є японський перепел, продуктивність якого складає 250 - 300 яєць за рік. М'ясна порода "Фараон" вважається найоптимальнішою не тільки для виробництва м'яса, але яєць (несучість до 220 шт. В рік). "Фараони" підходять для вирощування як для сім'ї, так і в фермерських масштабах. Існує і бройлерні породи, серед них англійський білий бройлерних, фенікс золотистий бройлерних, техаський білий бройлерних і японський бройлерних. Вважається, що найкраща м'ясна порода - техаські білі бройлерні. Вони при помірному харчуванні виростають до гігантських розмірів - тушка може важити до 480 грам, в будь-якому віці м'ясо у птиці ніжне і м'яке.

Таблиця 1. Якісна характеристика різних порід перепелів.

Якісна характеристика різних порід перепелів

Джерело: Бібліотека фермера, infofermer.ru

збут

Як і в будь-якому аграрному бізнесі, вирощування перепелів впирається в збут: тільки надійна реалізація забезпечить стабільний прибуток. У роздробі підприємці продають перепелині яйця по 10-15 грн за упаковку (20 шт.). За охолоджене перепелине м'ясо просять від 65 до 100 грн за кг залежно від розмірів перепелів і їх віку. Зазвичай, починаючи з осені, попит на перепелине яйце, в порівнянні з літом, збільшується в кілька разів. У невеликих містах і селищах перепелині яйця і тушки розходяться по знайомих і сусідів. У великих містах підприємці здають яйця в місцеві супермаркети або магазини на реалізацію, але тут висока конкуренція. Ідеальний варіант - постійний збут свіжої продукції (тушки) в ресторани і кафе. Особливо напередодні свят у представників ресторанного бізнесу ростуть запити на перепелине м'ясо. Так як перепелине м'ясо - дієтичний продукт, можна спробувати налагодити співпрацю з приватними санаторіями і лікарнями.

Читайте також: Виробництво перепелиних яєць: бізнес на перепелиній фермі

Потрібна готівка на відкриття свого бізнесу?
Потрібен стартовий капітал?