Клітки для вирощування бройлерів своїми руками, креслення.

Збережіть статтю для себе або поділіться нею в улюблених соц.сетях:

Чи можна зробити клітини для бройлерів своїми руками в домашніх умовах Чи можна зробити клітини для бройлерів своїми руками в домашніх умовах? Перед початком створення саморобних клітин для бройлерів вам потрібно засвоїти основну інформацію. Слово «бройлер» у вільному перекладі з англійської означає «смажити». Даним терміном позначають курчат до восьми тижнів, незалежно від статі. Середня вага бройлера - від 1,25 до 1,4 кілограм. Це досить високий показник зростання, яким володіє лише молодняк курей «м'ясних» порід. Для досягнення показника необхідно здійснювати правильне і природне разведніе. І годування, але це, думаю, само собою зрозуміло. Якщо вам не вдасться організувати повноцінну годівлю, ви хоча б обійдетеся зменшеними вдвічі витратами на корм, в порівнянні зі стандартним вирощуванням курчат яйценосних порід. domisad.org

Обсяги вирощування бройлерів

Навесні і влітку на території присадибної господарства є можливість без проблем вирощувати 3-4 партії якісних бройлерів. Кожна партія буде містити по 30 курчат. У перерахунку на кілограми це не менше 120 кілограм добірної дієтичної курятини. Зауважу, що якщо говорити про свіжому м'ясі, то воно буде у вас на столі не менше півроку, оскільки продуктивний період бройлерної партії триває 45 днів. Вибірковий забій бройлерів проводиться після того, як курчатам виповниться 50 днів. Півні ростуть помітно швидше, ніж курки, внаслідок чого в забійну партію вони йдуть першими. Ще через 15-20 днів можна приступати до забою курей на вибірковій основі.

Цікаві конструкції для бройлерів

Чим комфортніше почуватимуться птиці, тим більші обсяги якісного м'яса будуть вам доступні. Саме тому багато птахівники настійно рекомендують заводчикам облаштовувати комфортабельні клітини або інші конструкції, використовуючи для цього власну фантазію. Не турбуйтеся, витрачати багато грошей або сил вам не буде потрібно.

Наприклад, можна виростити молодняк в старих дерев'яних бочках, які вкривають птицю від сонця і дощу, просто і легко очищаються, забезпечують природне провітрювання. Але перед тим, як ви зберетеся селити туди курчат, не забудьте добре вимити і продезінфікувати внутрішню поверхню бочки. В ідеалі, її потрібно буде ще й побілити. Бочка кладеться на бік, після чого засипається шаром землі.

Всередину бочки потрібно засипати сухий пісок з додаванням просіяного попелу. Далі потрібно використовувати дерев'яні планки, якими забивається відкрита сторона бочки. Відстань між планками - 3-4 міліметра. Курчата в цьому випадку будуть отримувати достатньо повітря і захист від стороннього вторгнення. Подібні маніпуляції можна проводити не тільки з бочками, а й з іншими конструкціями.

По ранку деякі планки можуть зніматися (для цього можна облаштувати, свого роду, засув), і курчата відправляються на прогулянку. Площа вигулу повинна бути строго обмежена. Чим менше курчата будуть в русі, тим менше корму їм потрібно, і тим більше енергії піде в зростання.

Що таке «клітинна батарея»?

Багато фахівців стверджують, що повноцінне вирощування м'ясних порід курчат можливо тільки в клітинах, оскільки тут мова йде про гарну ветеринарної безпеки птиці, якої неможливо досягти в рамках інших конструкцій. І одним з варіантів виготовлення клітин, який заслуговує на особливу увагу, є так звана клітинна батарея - винахід російських умільців. Батарея створюється з фанери, металевих пластин, дерев'яних рейок і шурупів. Всього конструкція включає в себе шість клітин, кожна з яких може прийняти вісім курчат, віком до 70 діб. Тобто, конструкція призначена суто для вирощування бройлерів.

Як зробити клітинну батарею своїми руками?

Розміри. Опори клітинної батареї складаються з 6 основних стійок, довжина яких становить 165 сантиметрів. Стійки мають перетин 7х2 сантиметри. Додатково використовуються три рейки перетином 10х2, а також дві рейки перетином 5х2. В обох випадках довжина рейок становить 140 сантиметрів. Зверху клітку можна закрити звичайною фанерною кришкою 140х70 сантиметрів. Бічні стінки створюються з 9 листів фанери 57,5х30,5 сантиметрів. Для збору пташиного посліду передбачені піддони з фанери з 2-сантиметрової висотою бортика. Довжина фанери - 71 сантиметр, ширина - 67 сантиметрів. Всього потрібно облаштувати 6 піддонів, виїмка яких буде проводитися з боку годівниць. Змінні поїлки і піддони повинні спиратися на рейкові напрямні, які мають перетин 2х2. Всього вам знадобиться 54 рейки, кожна з яких матиме довжину 66 сантиметрів. Див. Креслення:

Креслення:

Облаштування клітинної батареї:

Щоб правильно облаштувати клітинну батарею, вам необхідно з першої сторони встановити годівниці, а з другої - поїлки, що закріплюються на кронштейнах. Годівниці і поїлки краще робити з жерсті. Використовуючи шурупи, прикріпіть до кінців жерстяних конструкцій дерев'яні косинці. Щоб поїлки не протікає, поставте гумові прокладки на дно. Якщо ви хочете, щоб курчатам в їх перші дні було зручно, встановіть в годівницях вкладиші, які прибираються через 5-10 днів. З боку поїлок і годівниць потрібно навісити двері на сталевий пруток гачками. Двері виробляються з дерева з перетином 3-4 міліметра. Прутки потрібно вставити в висвердлені отвори. У міру зростання бройлерів, переставляйте прутки так, щоб птах змогла без проблем просовувати крізь них голову.

Правила утримання бройлерів в клітці:

Перші тридцять днів курчат потрібно тримати на сітчастих полицях, що прикріплюються до верхньої направляючої рейки. Приблизно до 20-денного віку, бройлери (24 голови) повинні триматися в верхніх клітинах, які характеризуються більш високою температурою. Щоб забезпечити додатковий обігрів, потрібно в дах клітки вставити електролампи. Коли курчата досягнуть 15-20 денного віку, розсадите їх по всіх клітках. При цьому слабка птах все одно повинна міститися на верхньому ярусі. Перші 5-10 діб життя курчат потрібно застеляти полки папером, що вимагає щоденної заміни. Раз в день прибирайте послід з піддону. При необхідності, прибирання проводиться частіше. Це допоможе підтримувати повітря в приміщенні в чистоті.

Де ставити клітини для бройлерів?

Клітини встановлюються виключно в сухому і теплому приміщенні. Необхідний температурний режим можна підтримувати електрогрілки або будь-яким іншим джерелом тепла. На перших парах я рекомендую використовувати електролампи, поставлені зверху клітини. Коли настане літо, можете винести клітку з бройлерів, які досягли 30-денного віку, під навіс на відкрите повітря. Зрозуміло, якщо погода хороша. Щоб тягати клітку з місця на місце було зручно, прикріпіть до неї колеса.

Питання висвітлення клітини для бройлерів:

Перші днів двадцять курчата повинні рости під цілодобовим освітленням. Потім, кожен день потрібно зменшувати світловий день на півгодини, поки не буде досягнуто 15-16-годинний показник. Даний режим повинен дотримуватися до самого забою. Сила світла також може змінюватися. Перші 10 днів на квадратний метр площі має припадати не більше 4 Вт освітленості. Другі 20 днів - 2 Вт. І до самого кінця вирощування освітлення повинно знаходитися на рівні 1 Вт.

Що таке «клітинна батарея»?
Як зробити клітинну батарею своїми руками?
Де ставити клітини для бройлерів?