Розведення гусей як бізнес

 1. Зміст статті:
 2. Реєстрація бізнесу
 3. напрямки бізнесу
 4. З чого почати?
 5. зміст гусей
 6. Закупівля птахів, вибір пар
 7. годування
 8. Розведення стада
 9. Устаткування для гусячої ферми
 10. Реалізація продукції
 11. Фінансові вкладення
 12. розрахунок прибутку
 13. Ідеї ​​додаткового доходу

В сільській місцевості  вирощування птиці  , Особливо гусей, вважається прибутковою сферою діяльності

В сільській місцевості вирощування птиці , Особливо гусей, вважається прибутковою сферою діяльності. Гусяча ферма не вимагають великих інвестицій і приносять стабільний дохід. Крім цього даний вид птахів стійкий до захворювань, невибагливий до утримання, годівлі. Гуси як бізнес дуже поширені, адже цю птицю розводять в різних кліматичних зонах завдяки їх витривалості.

Зміст статті:

Починаючи розведення гусей як бізнес ви повинні розуміти, що знадобиться стадо мінімум на 500 голів. Цього достатньо для отримання помітною прибутку, але недостатньо для серйозних ризиків. Менше стадо - це буде тільки додатковий заробіток, а не бізнес.

Реєстрація бізнесу

Як і будь-який бізнес, пов'язаний з харчовою продукцією, гусячий бізнес не виняток. Сертифікація потрібна на м'ясо птиці та її печінку.

Список необхідної документації:

 • реєстрація індивідуального підприємця (ІП) , Код КВЕД 01.24 - Розведення сільськогосподарської птиці;
 • дозвіл на відкриття, видається Росспоживнаглядом і пожежним наглядом;
 • довідка про дотримання ветеринарних норм приміщення, видається ветеринарами;
 • сертифікат на продукцію, також видається ветеринаром.

Реєстрація ІП, через професійних посередників обійдеться в 4 000 руб. Додатково потрібно сплатити державне мито - 800 руб.

напрямки бізнесу

Перший варіант цього бізнесу - інкубація гусей з метою їх подальшого продажу. Для цього потрібно купити інкубатор і розглянути особливості виведення. Яйця знаходяться в інкубаторі до 30 днів, птицю продають добову, тридобову або тижневу.

Другий напрямок - розведення на м'ясо. Як правило, гуси ростуть до 75-денного віку. На одну особину витрачається приблизно 12 кг зерна, 3 кг інших кормів і близько 30 кг зелені. У віці 10 тижнів велика особина важить 4,5 - 5,5 кг. Вартість дорослих особин становить 200-300 руб. за 1 кг.

До цього ж варіанту можна віднести збут гусячої печінки - досить популярний делікатес. З неї можна виготовляти дуже дорогий паштет. Якщо цей варіант вас цікавить, подумайте про розведення спеціальних порід для отримання жирної печінки.

При організації ферми бажано реалізувати обидва варіанти. Велика частина гусей забивається, а найбільш міцні залишаються «на плем'я».

З чого почати?

По-перше, потрібно скласти докладний бізнес план . Можливо, підприємцю буде потрібна допомога в його складанні. Враховуйте, на цьому етапі важливо прорахувати все до дрібниць.

По-друге, виберіть породу.

Найпопулярніші породи для промислового розведення:

Фахівці рекомендують починати вирощування гусей як бізнес з однієї породи, а з часом збільшувати ферм за рахунок інших порід. Зазвичай перевагу віддають породі Легарт. Зверніть увагу на регіон, в якому плануєте відкрити гусячу ферму. Різним породам підходить різний клімат:

 • південний клімат - горьковская, Роменська породи;
 • помірний клімат, велика вологість - уральські (Шадринського).

зміст гусей

Земля для ферми

Фермерське господарство розмістіть далеко від міста. Вибір підходящої землі для розведення гусей як бізнес відіграє важливу роль, якщо ви плануєте займатися розведенням гусей на випасі. До землі є кілька вимог:

 • наявність водойми поблизу (можна штучного) - мінімум 100 кв.м. на 500 голів;
 • наявність пасовища (траву можна посіяти) з розрахунком 10 м. на одну особину, з'їдають близько 2-х кг .; при годуванні комбікормом площі потрібно значно менше;
 • віддаленість від помешкань через високий рівень шуму і невелику агресивність птахів.

приміщення

Наступний етап - визначитися, де вирощувати гусей. Важливо, щоб приміщення було просторим, теплим і сухим. З огляду на те, що більше часу птахи люблять перебувати на вулиці, де пасуться. У зимовий період часу лише в сильні морози вони знаходяться в приміщенні. Завдяки густому пуху вони добре витримують холод. Дзьоб і ноги дуже чутливі до холоду, тому в гусятник обов'язкове підстилка.

Простіше починати бізнес в старому корівнику або пташнику, але потрібні вкладення на реставрацію будівлі.

Вимоги до приміщення:

 • площа - 75 кв.м. на 500 голів;
 • опалювальності приміщення: мінімум 8ºС (тепле приміщення сприяє набору ваги), утеплена підлога;
 • висота проходу - 2 м., висота стін - 1,5 м .;
 • сухість, немає протягів, помірна вологість;
 • підстилка 30 см. (сіно - 500 кг, посипане суперфосфатом для підготовки посліду до подальшого використання);
 • можливість поділу приміщення на частини (для основних птахів, висаджують яйця, молодняка, жвавих)

Приміщення регулярно дезінфікують і проводите чищення.

Частина приміщення, відведена для гусок з яйцями включає додаткові перегородки, що не дозволяють їм бачити один одного. Подбайте про пишну підстилці, зверху укрийте гусячим пухом.

Закупівля птахів, вибір пар

Закупівля птахів, вибір пар

Середня вартість гусей становить 90 руб.

Закуповуйте тільки сертифікованих птахів, інакше будуть ускладнення при сертифікації продукції.

Більшість продаваних птахів підходять тільки для відгодівлі на забій. Для розведення вони не підходять. Почніть бізнес з відгодівлі, а поступово можна буде займатися розведенням свого стада гусей.

У Росії можна знайти чисті породи для формування стада. Їх пропонують 3 заводи:

 • П'ятницький;
 • Ліндовскій;
 • Прііртишскіх.

годування

Годуєте дорослих гусей 3 рази в день:

 • : 7:00 - ⅓ пророщеного зерна, борошняна суміш;
 • 15:00 - цукрові буряки в сирому вигляді, варену картоплю; мінеральні корми;
 • 20:00 - залишилися борошно і зерно.

Добова норма корму дорослої особини:

 • цукрові буряки + картопля - 500 г .;
 • морква - 100 г .;
 • борошно з сіна - 150 г .;
 • зерно - мінімум 70 г .;
 • мінеральний корм - 25 м

До цього часто додають концентровані корми.

Купівля кормів не перевищує 40% собівартості гусака.

Годування гусей, віком 3 - 5 днів - кожні 2 години. Раціон включає: кропиву, конюшина, злакові трави, бобові рослини, кульбаби, сир курячі яйця, подрібнені пшеницю, вівсянку, ячмінь.

Годування гусей, віком 1 місяць: вживають багато зелені, зерна.

Особливу увагу приділіть рясного годування під час парування, щоб підвищити несучість.

Розведення стада

Бізнес план гусячої ферми передбачає не тільки вирощування гусей, а й розведення для формування стада. Для таких цілей дотримуйтеся декількох правил:

 • підбір пари без родинних зв'язків, найкраще купувати птахів у різних заводчиків;
 • самець повинен володіти великою вагою, ніж самка, бути сильніше;
 • наявність махових пір'їн 1-го і 2-го порядку, на хвостах - однакова кількість нижніх і верхніх рульового пір'я;
 • на одного самця (буде корисний для розведення до 10 років) 4 - 5 саме;
 • щорічно поповнюйте бізнес молодняком, їх кількість в стаді - до 30 %%
 • відкладання яєць - з лютого по березень, відразу ж збирайте яйця і розміщуйте в тепле приміщення, розміщуючи їх вертикально, гострим кінцем вниз; щодня перевертайте; термін зберігання - до 1 місяця;
 • якщо гуска погано висиджує яйця, її можна замінити іншою;
 • намагайтеся, щоб виводок був більш-менш однаковий вік;
 • на 10 - 27 день відбраковуються невідповідні яйця;
 • на 28 днів побризкати яйця водою, пташенята з'являться на 30 - 31 день.

Якщо не складається з висиджування яєць, скористайтеся інкубатором.

Подивіться відео, як розводять гусей в Шушенському районі


Устаткування для гусячої ферми

Приміщення гусячої ферми має підтримувати стабільну температуру. Для цього необхідно провести опалення. Інкубаторно гусенята загального опалення недостатньо, обігрівати їх брудером.

Брудер - це конструкція, що нагадує ящик, в якій курчата обігріваються і проводять свої перші тижні життя. Служить замінником квочки.

Конструкцію можна зробити самостійно, але краще купити готовий брудер, надійність якого не буде викликати сумніви. Вартість починається від 6 000 руб. Вони облаштовані обігріваючими лампами, регуляторами температури, годівницями, поїлками.

Для дорослих птахів також запасіться поїлками, годівницями. Вартість залежить від обсягів: починаючи від 1 600 руб. до 2 800 руб.

Реалізація продукції

Реалізація продукції

При складанні бізнес-плану, продумайте всі можливі способи реалізації готової продукції. Зі збутом живих гусей і тушок проблем не буде. М'ясо закуповують супермаркети, пункти харчування, ресторани і переробні заводи. До того ж в цій галузі поки що невисока конкуренція.

Додатковим джерелом доходу може стати реалізація пуху, пера, гусячого посліду у вигляді добрива. Коли ви налагодите ділові зв'язки, розберетеся з усіма дрібницями, відкривайте подальшу процедуру, наприклад, невеликий цех з пошиття подушок і пухових ковдр.

Один гусак, вагою до 10 кг приносить:

Продукція Вартість, руб. Пух, 600 м 1200 Пір'я, 40 шт. 250 за кг. Послід, 1 кг / день 12

При правильній організації підприємництва, якщо не виникнуть ніякі форс-мажорні обставини, розведення гусей як бізнес окупиться вже в перший рік. Далі можна розширювати свою справу.

Фінансові вкладення

Розведення гусей - відмінний варіант сімейного бізнесу. Для початку купіть 500 пташенят. Ціни на них різні, за кожного ви заплатите мінімум 90 руб. Додатковими витратами стануть закупівля комбікорми, суміші зернових і інших кормів. Ідеально купити перші 500 штук навесні, коли їх вже можна виводити на свіжу зелень.

Важливо побудувати приміщення, на що знадобиться в середньому 300 000. руб. Якщо потрібно тільки ремонт старого приміщення, зменшіть цю цифру як мінімум в два рази. Крім цього буде потрібно покупка якісного інкубатора (80-200 тис. Руб.).

В даному випадку мається на увазі, що ділянку для випасу гусей є власністю бізнесмена. Якщо у вас немає земельної ділянки, додайте чималу суму на його покупку або оренду. При відсутності необхідних коштів можна взяти кредит, до того ж в нашій країні розвинене кредитування малого бізнесу .

Разом, початкові інвестиції:

Стаття Вартість, руб. Реєстрація бізнесу 20000 Приміщення і земля 300000 Ремонт, оснащення 150000 Закупка гусей 45000 Корм, експлуатаційні витрати 600000 Разом: 1115000

Заощадити можна на сіні - заготовлювати його самостійно. Для 500 гусей потрібно 500 кг. сіна, це близько 3 500 руб.

Сіно, кг Ціна, руб. Мішок, 7 100 Пакунок, 18-20 кг. 300 Рулон, 270-300 кг. 1700

розрахунок прибутку

Товарну вагу (8 кг.) Чекайте через 3-4 місяці.

1 гуска за рік призводить до 8 гусенят.

Середня вартість гусячого м'яса - 350 руб. = 2 450 руб. за гусака

1 кг. печінки = 500 руб.

1 кг. печінки фуа-гра = 850 руб

Пух, перо = 1 450 руб.

Послід = 1 000-1 500 руб.

Рентабельність бізнесу: 75-100%

Окупність розведення гусей: 1-3 роки.

Стабільний прибуток буде через 14 місяців.

Ідеї ​​додаткового доходу

Розведення індичок

У нинішній час серед птахівників дуже популярні індики, розведення яких для одних людей є джерелом високоякісного дієтичного м'яса, а для інших - високоприбутковим бізнесом. Забезпечивши індикам комфортні і стабільні умови проживання, ви отримаєте хорошу вигоду від продажу м'яса індички, молодняка, пуху і яєць. Розведення індичок - вельми актуальний напрямок, так як сьогодні все більших обертів набирає тенденція турботи про своє здоров'я і вживання низькокалорійної їжі.

Розведення перепелів

Утримувати перепелів не складніше, ніж будь-який інший вид птиці. До того ж вони не займають багато місця і вимагають особливого догляду. Єдиною умовою для нормальної несучості перепелів є суворе дотримання температурного і світлового режимів, використання спеціального корму, що містив протеїн. В іншому це досить невибагливі пташки. Розведення перепелів є одним з найпростіших і прибуткових варіантів бізнесу в галузі птахівництва. До того ж в Росії поки ще невисока конкуренція.

Тваринництво

М'ясо тварин не менше затребуване на ринку, ніж м'ясо птиці. Можливо, воно не настільки корисне і дієтичне, але справжні любителі не можуть відмовитися від м'яса свиней. Більш докладно про особливості організації бізнесу на вирощуванні свиней читайте тут . Відзначимо тільки, що саме свинарство є найвигіднішим напрямом тваринництва.

З чого почати?