Розведення індиків: бізнес-ідея з рентабельністю - 60-80% - 2019

 1. Купівля і перший догляд за індичатами
 2. Чим розширити раціон годування пташенят
 3. Відгодівлю дорослих індичок для набору ваги
 4. До основних кормів відносять:
 5. На закінчення: від індичок виходить пух і перо, що йде на різні прикраси.

ДЛЯ РОЗРАХУНКУ: кілька слів про несучості індичок

 • Нестися індичка починає від 7 до 9 місяців - настає зрілість
 • Великі особини на 32 - 36 тижні життя
 • Невеликі птиці на 28 - 30 тижні
 • Вага яйця 70 - 80 грам
 • Несучість індичок залежить від багатьох факторів, один з них - наявність 1 самця на 10 самок
 • Якщо Ви створили в своєму господарстві індичка належні умови, птахи приносять 120 -150 яєць на рік

до змісту ↑

Купівля і перший догляд за індичатами

Після того як ви тільки придбали індичат, протягом двадцяти днів вирощування тримайте їх в клітинах. У них повинен бути постійний доступ до їжі і воді. По закінченню цього часу, що підросли індичат вже можна перевести в вентильованому приміщенні з сухою підстилкою. Вранці і ввечері їх треба випускати на вигульних майданчик.

Що стосується харчування, то на одного індика, як правило, має йти сорок грам корму на добу. У дорослому віці їм потрібно чотириста грамів. Ідея розведення індиків ризикована, але вивчивши всі моменти, рентабельність бізнесу вас порадує солідної прибутком.

Фото: як виглядає індича
Фото: як виглядає індича

Якщо грамотно скласти план по правильному догляду та годування, то через 2 роки після вилуплення індичат з яєць і подальшого правильного відгодівлі, можна отримати особини, що досягають у вазі 30 кг. Індик масивна птах. Індички несуть яйця, які за смаковими властивостями і поживними якостями багато в чому перевершують курячі, що дає значні плюси їх розведення. При забої можна отримати смачне, ніжне м'ясо, яке містить велику кількість цінних амінокислот.

Якщо ваше присадибне господарство розташоване в селі, то індичат рекомендується купувати на розведення в приватних господарствах. Практика показує, що основна частина індичат, вирощених і придбаних на птахофабриках, гине, через що бізнес може зазнати значних збитків.

Індичат після покупки і знову вилупилися, на протязі двох місяців рекомендується утримувати в клітці. Після закінчення цього терміну догляду, індичат можна переселити в пташник. Кращим для вирощування індичат харчуванням при годуванні може стати комбікорм, призначений для бройлерів. Якщо такого немає, то можна використовувати і давати будь-який інший комбікорм, в складі якого містяться:

 • Вівсяні пластівці;
 • Кукурудзяна крупа;
 • М'ясо-кісткове або ж рибне борошно;
 • Сухе молоко;
 • Добавки з різноманітних вітамінів і мінералів;
 • Загальна частка добавок повинна складати не більше 2-3% від загальної маси комбікорму.

З початку прикорму на третій день можна індичатам додавати в корм подрібнену траву, після 7 днів - включається риба і м'ясо, після 3 тижнів - додають сир і варені яйця.

Чим розширити раціон годування пташенят

Крім традиційних кормів, індичат можна годувати і харчовими відходами. Для приготування суміші слід використовувати залишки коренеплодів, відварені овочі і молочні продукти. Ранньою весною і в літній період птиці дають зелень і рослини протягом дня. Всі ці компоненти можна вводити в раціон в складі вологих мешанок з водою.

Приклад раціону індичат, віку від 10 днів. Правильно розвинені пташенята досягають в масі 125 грам.

 • мелений овес - 30%;
 • борошно кукурудзяне - 30%
 • пшеничні висівки дрібні - 20%;
 • сир свіжий - 16%;
 • борошно кісткове і крейда - 1-2%;
 • кухонна сіль - 0,5%

Таблиця 3: годування малюків для правильного розвитку, детально

Корми / вік, дні, маса грам 1-10 11-20 21-30 21-60 61-80 91-120 Яйце варене 3 - - - - - Пшоно 5 10 - - - - Висівки пшеничні 3 5 10 20 20 20 Суміш зернових 6 11 15 35 80 110 Дроблена пшениця - - 20 35 45 50 Борошно мякокостная 1 3 7 14 20 20 Кисляк 30 20 25 40 50 50 Сир 7 10 5 - - - Свіжа зелень 10 30 50 50 100 150 Сіль - - - 2 3 5 Ракушка і крейда посилання - 1 1 2 3 5

Відгодівлю дорослих індичок для набору ваги

Для швидкої відгодівлі індиків, приділіть час заготівлі кормів. Правильне харчування пташенята і пташенят прискорить набір ваги. Промислові комбікорми містять потрібні вітаміни і мінерали, мають наявність корисних і поживних речовин. Цілком під силу виготовлення повноцінного корму своїми руками в присадибних господарствах.

Якщо ж ферма велика, то заготівля і подальше приготування вимагає витрат часу. Що може бути не рентабельно. Це може бути компенсовано дешевизною заготовок. Наприклад: соломи, заготовки зелених кормів, картоплі, овочів, зернові культури.

Дорослих індиків годують три рази на день взимку, і від 4 до 5 разів на добу влітку і навесні. Доросла птиця за день повинна випивати близько 100 мілілітрів води - у результаті 1 літр води на 10 голів. Для самців норма 90 мл, а для самок - 60 мл. На великих фермах використовують спеціальні поїлки. Розрахунок робіть за кількістю особин.

До основних кормів відносять:

 • Злакові і бобові культури (наприклад, гречка, овес, інше зерно) є цінним джерелом протеїну і корисних жирів;
 • Шрот і макуха містить багато амінокислот і використовується в якості заміни кормів тваринного походження;
 • Зелені корми і коренеплоди служать джерелом вуглеводів в раціоні;
 • Солома і сіно покращують процес травлення: великий вміст клітковини.
 • Також в раціон індиків вводять корми тваринного походження, рослинна олія і горіхи: покращують якість індичатини.

ПОРАДИ: Для того щоб підтримати бізнес-план за змістом індичок, необхідно дотримуватися деяких правил:

 • 1. Регулярно міняти воду в поїлки в пташнику і на майданчику, вода повинна бути кімнатної температури;
 • 2. Мати під рукою всі необхідні ліки на випадок раптового захворювання індичок;
 • 3. Індичата містяться окремо від інших птахів;
 • 4. В якості квочок не рекомендується використовувати птахів цієї породи;
 • 5. Усередині пташника не володіємо високі сідала;
 • 6. У зграї повинні залишатися виключно активні і здорові птиці для підтримки популяції на фермі;
 • 7. У пташнику потрібне дотримання чистоти.

Якщо ви розробили план, як будете вести цей бізнес, то пам'ятайте, що початкові витрати не перевищуватимуть суму в 3000 рублів. Ви будете забезпечені пташиним м'ясом і яйцями, і при це добре заробите при їх реалізації. М'ясо індичок дуже цінно в США і Європі. В даний час і наші м'ясопереробники взяли це м'ясо як найбільш цінне і високотехнологічне сировину, що використовується при виготовленні шинки, копченостей, ковбас, сосисок.

до змісту ↑

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: чим хворіють індики?

І. Інфекційні хвороби: 1. Віспа. 2. Респіраторний мікоплазмоз. 3. Глисти. 4. гістомонозу. 5. Хвороба Ньюкасла. 6. Туберкульоз. 7. Пастереллез. ІІ. Незаразні: 1. Гіповітаміноз. 2. Твердий зоб. 3. Рахіт.

На закінчення: від індичок виходить пух і перо, що йде на різні прикраси.

Індичка - живий інкубатор. Для того, щоб мати всю зиму свіжі яйця, потрібно посадити квочку в лютому, щоб отримати курчат, вже в перших числах березня. У скоростиглих порід, як наприклад: ФАВЕРОЛЬ, Віондоти, Кохіхіни, лангшан і Брама, якщо курчата народилися на початку квітня, вони починають носку вже у віці 4,5 місяця.

Найбільше утруднення в подібних випадках - це дістати ранню квочку, так як зазвичай кури вимагають посадки лише після тривалої шкарпетки, приблизно в квітні або травні, то в даному випадку можна замінити курей индюшками. Їх легко привчити до насиджування в будь-який час року з успіхом і скільки разів знадобиться, за винятком часу, коли вони линяють або несуться. Індичку для насиджування в гнізді беруть 2 - 4 років, підкладають 25 - 30 курячих яєць.

Коли бажають, щоб індичка початку насиджувати, її садять в зручний ящик, вистелений на дні сіном або соломою і підкладають під неї пробні яйця, причому на неї зверху накладають якусь дошку або кошик і тримають в темряві добу без корму. Через добу індичку випускають на 1/2 години на волю для прогулянки та їжі, а потім знову садять в гніздо.

Індичка на 3 день починає розсиджуватися. Тоді пробні яйця замінюють свіжими. Хто спробує випробувати індичку як квочки, той залишиться цілком задоволений, так як індичка не тільки покриває майже подвійне, порівняно з куркою, кількість яєць, але і курчат виводить краще, тому що вони краще зігріваються індичкою і менше страждають від змін погоди. В умовах ферми курчат "висиджують" інкубаційним способом, так як цей процес вимагає великих партій виводка.