Розведення індиків в домашніх умовах для початківців як бізнес

 1. породи птахів
 2. Принципи розведення і вирощування
 3. Умови утримання птахів
 4. годування індиків
 5. Фінансові вкладення
 6. Прибуток і окупність
 7. Ринок збуту
 8. Переваги та недоліки бізнесу
 9. переваги:
 10. фазани
 11. павичі
 12. цесарки
 13. страуси
 14. Кури
 15. качки
 16. Гуси
 17. висновки

У нашій країні вирощуванням індиків займаються деякі фермерські господарства

У нашій країні вирощуванням індиків займаються деякі фермерські господарства. А адже це досить перспективний і прибутковий бізнес, на якому можна заробити пристойні гроші. Головні переваги цього напрямку діяльності - швидка окупність і високий попит на готову продукцію. У цій статті ми обговоримо вигідно чи ні розведення індиків як бізнес для підприємців-початківців.

породи птахів

Найкраще купувати молодняк у фермерських господарствах з хорошою репутацією. Також можна придбати індичат і у приватних осіб, які зазвичай пропонують якісних витривалих пташенят.

Правильно обрана порода індиків для розведення в домашніх умовах - це гарантія успіху бізнесу. Існують м'ясні і яєчні породи, тому, перед тим як купити молодняк, потрібно визначитися з цілями, яких ви хочете досягти:

 • Розведення індиків на м'ясо;
 • Продаж яєць;
 • Продаж молодняку.

Найпопулярніші породи індиків для домашнього розведення - це важкий БІГ-6, білі широкогруді і БЮТ-8. Найчастіше в фермерських господарствах зустрічаються широкогруді білі індики, які були виведені в Америці. Ця м'ясна порода відрізняється високою несучістю і швидким зростанням. Багато вітчизняних птахівники займаються розведенням породи індиків північнокавказька бронзова. Ці птахи чудово підходять для пасовищного утримання. Вони відрізняються широким тулубом і щільно прилеглими до тіла пір'ям.

Принципи розведення і вирощування

В першу чергу хотілося б відзначити, що розведення індиків в домашніх умовах як бізнес - це дуже вигідна справа. Безумовно, воно потребуватиме певних фінансових вкладень, але все початкові інвестиції можна повернути буквально за один сезон. Щоб отримати хороший прибуток, потрібно скласти грамотний бізнес план по розведенню індиків і строго дотримуватися всіх його пунктів.

Дорослий самець важить в середньому 23 кг. Вага самки становить приблизно 10 кг. Якщо купити індичат навесні, за літо вони наберуть товарну вагу і частина стада можна відправити на забій. Інша птах потрібна для формування батьківського стада.

Переглядаючи відео розведення індиків як бізнес, можна помітити, що індички дуже трепетно ​​ставляться до потомству. Вони намагаються висидіти яйця самостійно і дбайливо доглядають за пташенятами. Тому, якщо фінансові можливості не дозволяють вам придбати інкубатор, не засмучуйтеся. Для формування стада на перших порах багато фермерів використовують самок. Коли бізнес почне приносити хороший прибуток, можна придбати інкубатор і зайнятися виробництвом молодняку ​​на продаж. У будь-якому випадку внесіть покупку інкубатора в бізнес план розведення індиків для початківців, інакше ви упустите хороший прибуток. Якщо налагодити конвеєрне виробництво молодняка, від однієї самки за рік можна отримати 600 кг дієтичного м'яса. Для інкубатора і вирощування молодняка бажано виділити окреме приміщення.

Умови утримання птахів

Щоб заощадити на кормах і ветеринарному обслуговуванні, для утримання і розведення індиків знадобиться просторий вигул. Його засівають зерновими культурами або травами. Найкраще ця птиця росте на привілля, тому, якщо у вас є власний земельну ділянку, на якому можна обладнати вигін, розведення індиків як бізнес буде більш прибутковим і вигідним.

На волі індики зможуть самі вибирати для себе раціон. Крім зерна, вони будуть поїдати різних комах, які забезпечують організм птиці необхідними мікроелементами і білками. Самки, що живуть у вільних умовах, можуть приносити за один сезон до 200 яєць.

Для розведення і утримання індиків не будуть потрібні якісь особливі умови. Вони без проблем переносять навіть сильні морози, тому можна відмовитися від будівництва капітального опалювального пташника.

годування індиків

Якщо вас цікавить розведення утримання та догляд за індиками в домашніх умовах, слід пам'ятати про те, що в цю справу доведеться вкласти чимало сил і часу. Це дозволить вам забезпечити максимальний дохід від продажу готової продукції. Найголовніше в цій справі - це відповідальний підхід, інакше ви зможете отримати прибуток в повному обсязі.

Основа раціону харчування індиків, як і будь-який інший свійської птиці - зерно. Бажано давати їм пшоно або овес. Крім того, можна додавати в корм сою та інші бобові зерна. Не забувайте також вводити в раціон зелень. Для цього слід засівати травою майданчика, на яких ви плануєте зробити вигін для птиці.

Щоб отримати здорове потомство, потрібно ввести в раціон індиків вітамін Е і звичайний крейда. Завдяки цьому ви істотно зменшите відсоток нежиттєздатного молодняку.

Ще один важливий момент - це суворий режим годування. Індичок потрібно годувати в один і той же час. Молодняк до 1,5 місячного віку годують 7 разів на добу. Поступово кількість годувань скорочують до 4 разів на день.

Також не забувайте про вакцинацію птиці. Вона захищає індиків від хвороб, які можуть привести до повного вимирання стада. Одне щеплення варто 70-100 рублів. Це невеликі гроші, тому не варто економити на ветеринарному обслуговуванні птиці.

Фінансові вкладення

Як правило, розведення індиків в домашніх умовах для підприємців-початківців починається з закупівлі молодняка. Якщо ви хочете почати такий бізнес з мінімальними капітальними вкладеннями, можна придбати навесні 20 індичат-одноденок. Це обійдеться вам приблизно в 4 тисячі рублів. При грамотному догляді і дотриманні всіх правил утримання і розведення індиків у присадибному господарстві, в кінці літа вага однієї дорослої особини становитиме приблизно 15 кг. Половину стада можна відправити на забій. Продати м'ясо не складе труднощів, оскільки така продукція завжди користується великим попитом. Іншу птицю, як уже говорилося вище, потрібно залишити для формування батьківського стада. Щоб знизити витрати на вітаміни і корми, бажано обладнати для індиків вигул.

Найбільша стаття витрат - це будівництво пташника. Для 20 індичок знадобиться приміщення площею 40 кв. метрів. Якщо ви будете будувати його з нуля, знадобитися 200 тис. Рублів.

Прибуток і окупність

Підприємство почне приносити прибуток через 4-6 місяців. У такому віці індики набирають вагу близько 15 кг. Якщо продати 10 тушок по 200 рублів за 1 кілограм, можна отримати 30 тис. Рублів. Віднімаємо витрати на корми (приблизно 10000 рублів) і придбання індичат (приблизно 2 тис. Рублів), відповідно, чистий дохід від першого продажу складає 18 тис. Рублів.

Надалі вам не доведеться витрачати гроші на покупку молодняка. Одна ідейка виводить 10-15 пташенят. Якщо їх виростити і продати, можна отримати хороший прибуток. Оскільки потомство приносить кілька самок, розведення індиків в домашніх умовах в Україні забезпечить вам пристойний дохід. Якщо ви плануєте розширювати свій бізнес, в майбутньому доведеться зводити нові господарські споруди, тому заздалегідь подбайте про великій земельній ділянці для своєї домашньої ферми.

Ринок збуту

Фермери, які займаються вирощуванням індиків, можуть отримувати прибуток від продажу пташенят, м'яса і яєць. М'ясо індички можна здавати оптом в магазини або продавати на ринку цілими тушками і в обробити вигляді. Один кілограм м'яса коштує близько 200 рублів. Крім того, таку продукцію можна поставляти в ресторани та інші заклади громадського харчування.

Інкубаційні яйця продають початківцям фермерським господарствам та приватним особам по 100-200 рублів за 1 штуку (в залежності від породи), а добових індичат по 150-300 рублів.

Переваги та недоліки бізнесу

Як і будь-який інший бізнес, розведення індиків має свої переваги і недоліки. Давайте розберемося з плюсами і мінусами цього бізнесу докладніше.

переваги:

 • Фермери, які займаються вирощуванням індиків, отримують не тільки прибуток, але і свіже дієтичне м'ясо;
 • Індичі яйця відрізняються відмінними смаковими якостями;
 • Вирощування індиків - це прибутковий бізнес, який швидко окупається і приносить відмінний дохід;
 • М'ясо індички коштує дорожче, ніж куряче;
 • Індики не вимагають особливих умов утримання;
 • Цей птах невибаглива до кормів. Влітку вона в основному харчується на пасовище травою і комахами.

Серед недоліків слід виділити:

 • Висока смертність молодняка;
 • Додаткові витрати на вакцинацію;
 • Низька несучість.

Додатковий заробіток

Якщо ви цікавитеся, як стати фермером з нуля в Росії , Зверніть увагу на птахівництво. Це досить прибуткова галузь сільського господарства, яка прекрасно підходить для підприємців-початківців.

Відео: всі про розведення індиків

У даній статті ми розібралися з розведенням і вирощуванням індиків. Давайте розглянемо докладніше інші перспективні напрямки діяльності в птахівництві:

фазани

У нашій країні розведенням фазанів займаються багато підприємців. Це досить прибутковий напрямок діяльності, яке приносить стабільний дохід з продажу м'яса та живої птиці для мисливських господарств. Одну дорослу особину можна продати за 3-5 тис. Рублів. М'ясо фазанів здають в магазини або постачають в ресторани. Яйця цього птаха скуповують елітні магазини, заводчики птиці і заклади громадського харчування. Якщо вас зацікавила ця напрямок діяльності, з докладним розведенням фазанів в домашніх умовах можна ознайомитися на нашому сайті.

павичі

Цю птицю купують для прикраси присадибних ділянок та зоопарків. На даний момент конкуренції в даній сфері практично не існує, тому розведення і утримання павичів може стати прибутковим бізнесом для підприємців-початківців. Один дорослий павич коштує 100-3000 доларів. Ціна багато в чому залежить від зовнішнього вигляду птиці і її віку. За пір'я, зібрані з одного самця під час сезонної линьки, можна отримати ще кілька сотень доларів. Невеликі розплідники отримують щомісяця з розведення цієї птиці 70-100 тис. Рублів. Щоб збільшити дохід, можна паралельно організувати розведення перепелів як бізнес . Завдяки цьому ви зможете істотно збільшити прибутковість своєї ферми.

цесарки

Останнім часом розведення цесарок як бізнес набирає більших обертів. Цей птах є близькою родичкою курей, індиків і перепілок. Вона невибаглива до умов утримання і відрізняється швидким ростом, тому багато людей стали займатися розведенням цесарок в домашніх умовах. Птах готова до забою через 45-50 днів після народження. Виживання молодняку ​​становить 98%. Вага дорослої цесарки - 1,8-2,5 кг.

страуси

Раніше цей птах вважалася екзотичною, а тепер в нашій країні її розведенням займаються багато фермерів. Якщо скласти грамотний бізнес план страусиної ферми і дотримуватися всіх його пунктів, рентабельність такого бізнесу становитиме 100-150%.

Кури

Бізнес на курей несучках може побудувати будь-яка людина. Найкраще займатися такою справою в сільській місцевості, оскільки в селі набагато простіше знайти вільну ділянку для будівництва пташника і вигулу для курей. Мінімальна рентабельність такого бізнесу досягає 200%. для розведення курей не знадобляться великі капіталовкладення. Найсуттєвіші витрати - це будівництво пташника, закупівля молодняка і кормів.

качки

Щоб отримувати гарний прибуток з розведення качок , Потрібно постійно збільшувати поголів'я стада. У домашніх умовах на невеликій ділянці можна тримати стадо з 250-270 птахів. Якщо ви хочете зайнятися розведенням качок на м'ясо, слід вибрати м'ясні породи, які швидко набирають вагу. Рентабельність невеликий качиної ферми становить приблизно 70%.

Гуси

Гусь - це невибаглива птах. Для її вирощування не знадобляться якісь певні знання чи навички. Якщо ви хочете зайнятися розведенням гусей в невеликих масштабах, така справа не принесе вам гарного прибутку. Цей напрямок діяльності більше підходить для досвідчених фермерів, які мають власну земельну ділянку для пасовища і приміщення під пташник. Річний дохід гусячої ферми з 1000 голів складає близько 960 тис. Рублів.

висновки

Тепер ви знаєте, з чого почати розведення індиків і як домогтися максимального прибутку в птахівництві. Це досить складне, але, в той же час дуже прибуткова справа. Якщо постійно збільшувати поголів'я стада, можна отримувати пристойний стабільний дохід.