Розведення раків у домашніх умовах на продаж як бізнес

 1. Реєстрація діяльності
 2. види раків
 3. Мармурові раки так само, як і австралійські, вимагають хороших умов:
 4. Де можна розводити?
 5. У ставку
 6. В акваріумі
 7. Особливості годування і догляду
 8. Переваги та недоліки бізнесу
 9. плюси:
 10. Фінансові вкладення і прибуток
 11. Ринок збуту
 12. Також раків можна продавати в:
 13. рентабельність бізнесу
 14. висновки

Розведення раків - це досить цікавий напрямок діяльності, яке порівняно недавно з'явилося в нашій країні

Розведення раків - це досить цікавий напрямок діяльності, яке порівняно недавно з'явилося в нашій країні. Якщо вірити статистиці, споживання такої продукції стає дедалі більше, а пропозиція, як і раніше, залишається обмеженим. Великі рибні господарства не хочуть зв'язуватися з ракоподібними, оскільки таким справою вигідніше займатися в невеликих масштабах. Про те, як організувати розведення раків в домашніх умовах як бізнес ми розповімо вам в цій статті.

Реєстрація діяльності

Перспективні напрямки малого бізнесу в 2019 році привертають увагу контролюючих органів. Щоб уникнути будь-яких проблем, необхідно офіційно зареєструвати своє новостворене підприємство. Найпоширеніша форма - це ТОВ. Якщо у вас немає вільного часу на походи по кабінетах чиновників, зверніться до юристів, які за певну плату підготують для вас всі необхідні документи.

Розведення молюсків, ракоподібних та рибництво відповідає коду 0.121. Якщо ви вирішили організувати товариство з обмеженою відповідальністю, знадобиться статутний фонд, приблизно 10 тис. Рублів. Нову компанію потрібно зареєструвати в податковій інспекції та всіх фондах. Після цього можна приступати до роботи.

види раків


Тепер поговоримо про те, як і де купити раків для розведення. Найпростіший варіант - купити самок з ікрою. З 400 особин можна виростити 1 тонну раків. Для починаючого підприємця цього занадто багато. Якщо ви хочете купити раків для розведення в домашніх умовах, досить і 40 самок. Якщо ви обмежені у фінансових коштах, спробуйте відловити самок в природному водоймищі. Ще один варіант - купити живих раків для розведення у любителів рибної ловлі. Вони продадуть вам маленьких рачків за цілком доступною ціною. Варто також відзначити, що в наш час на розведенні маточного стада спеціалізуються багато компаній, тому купити раків для розведення ви зможете без особливих проблем.

Якщо ви хочете, щоб бізнес ідея по розведенню раків приносила хороший дохід, необхідно правильно вибрати вид і створити необхідні умови для його змісту. Наприклад, можна купити для розведення австралійського раку. В такому випадку вам доведеться створити особливі умови - опалювальне приміщення і окремі акваріуми ємністю 100 літрів, в кожному з яких можна утримувати по 3-4 особини. Якщо ви вирішили зайнятися розведенням австралійського красноклешневого раку, не забувайте про те, що йому потрібно забезпечити окремі укриття для прийому їжі, сну і линьки. Це самий м'ясистий рак, який абсолютно невибагливий до харчування, тому в одному акваріумі з ним не рекомендують розводити риб або інших ракоподібних.

Якщо купити для розведення блакитного раку, при правильному догляді він виростає до дорослої особини за півроку. Цю породу вивели штучно. Для даного виду більше підходить жорстка вода, температура якої не перевищує 26 градусів. Раки даної породи харчуються всім, що знаходять на дні.

Мармурові раки так само, як і австралійські, вимагають хороших умов:

 • Тепла вода + 20-28 градусів;
 • Якісна фільтрація і аерація;
 • Ситне годування.

Личинки мармурових раків самки виношують на череві 4 тижні. Дорослі особини виростають до 15 см в довжину.

Де можна розводити?

Чим зайнятися вдома щоб приносило дохід ? Відповідь на це питання шукають багато громадян нашої країни. Якщо ви проживаєте в приватному будинку або маєте власну земельну ділянку, займіться розведенням раків. Високий попит на членистоногих дозволяє отримувати пристойний стабільний дохід. Перед тим як скласти бізнес план розведення раків, необхідно визначитися зі способом вирощування:

У ставку

Перед тим як купити мальків раків для розведення і запустити їх в штучний або природний водойму, необхідно продумати систему подачі і відведення води. Дно водойми повинно бути глинистим або піщаним. У природному середовищі існування раки відчувають себе комфортно і швидко розмножуються. Єдиний недолік цього способу вирощування - взимку раки засипають, в результаті чого їх ріст істотно сповільнюється.

В акваріумі

Як можна заробити гроші в домашніх умовах без вкладень , Якщо поблизу немає природної водойми, а зробити штучний не дозволяють фінансові кошти? Займіться розведенням раків в акваріумі. Це відмінний варіант для підприємців-початківців. В акваріумі можна задати необхідну температуру, яка буде сприяти швидкому зростанню і розмноженню раків. В таких умовах тварини не впадають в сплячку і продовжують набирати вагу. Варто відзначити, що розведення раків в акваріумі як бізнес має і свої недоліки. В першу чергу, це висока собівартість продукції, яка обумовлена ​​невеликими обсягами виробництва і високими витратами на опалення. Цей спосіб більш трудомісткий, тому що вам доведеться регулярно чистити акваріуми. Якщо подивитися в інтернеті відео розведення раків як бізнес, можна помітити, що невелику ракову ферму можна комфортно розмістити в підвалі приватного будинку. Найголовніше, щоб це приміщення було сухим і чистим. Акваріуми з раками можна встановити на спеціальних стелажах.

Ідеальне обладнання для розведення раків в домашніх умовах - установка замкнутого водопостачання. Аеріруемие фільтрована вода певної температури - це відмінне середовище для інтенсивного росту. Такий спосіб вирощування раків став набирати популярності через стабільного доходу і високої рентабельності.

Особливості годування і догляду


Після того як ви підготуєте водойму і наповніть його водою, можна запускати туди раків. Воду необхідно міняти не рідше, ніж один раз в два тижні. Для цього достатньо відкрити стік і забезпечити подачу чистої води. Оновлення потрібно робити приблизно на 30%. У такому випадку ви зможете забезпечити раків подачу кисню, але при цьому збережіть мікроклімат. У наших кліматичних умовах сезон з розведення раків у відкритих водоймах триває не більше 7 місяців. Цього цілком достатньо для того, щоб заробити хороші гроші. Одна самка дає потомство в 200 особин, з них виростають до великих розмірів близько 30 раків.

Фермерство як бізнес ідея для початківців з нуля в Росії є вельми прибутковим і цікавим заняттям, особливо, якщо йдеться про вирощування раків. У цій справі потрібно виділити кілька важливих моментів:

 • Раки добре розмножуються у водоймах з піщаним або глиняним дном з невеликою кількістю мулу;
 • Ракоподібних називають індикаторами якості води. Вони не будуть жити в водоймах, куди потрапляють відходи промислових підприємств;
 • Рокит спаровуються щороку. Один самець здатний запліднити не менше 3-х самок. З 110-480 ікринок виживає приблизно 30 рачків;
 • Раки можуть вживати як рослинну, так і тваринну їжу. Це личинки комарів, черв'яки, риби, водорості та інше. Існує спеціальний комбікорм для вирощування раків, але вони прекрасно їдять і звичайну кашу;
 • Якщо раків недостатньо їжі, вони можуть поїдати один одного.


У хороших умовах раки досягають товарної ваги через 3 роки. Цей факт змушує багатьох новачків сумніватися, вигідно чи ні розведення раків як бізнес. Але ж існують спеціальні породи, які можуть досягти дорослих розмірів за 1 рік. Наприклад, можна купити для розведення австралійського раку. Найвигідніше купувати на розплід одно-дворічних рачків. Їх продають у спеціалізованих магазинах.

Переваги та недоліки бізнесу

Перед тим як відкрити ферму з розведення раків, необхідно ознайомитися з сильними і слабкими сторонами цього бізнесу.

плюси:

 • Розведення раків - це бізнес ідея, яку можна реалізувати з мінімальними затратами;
 • Ви один раз вкладете гроші на старті, після відкриття ваш бізнес буде функціонувати без додаткових фінансових інвестицій;
 • Власна ферма з розведення раків в Росії - це нетрадиційний вид бізнесу, тому він може стати непоганою основою для організації агротуризму;
 • Оскільки попит на таку продукцію істотно перевищує пропозицію, зазвичай не виникає ніяких труднощів з її збутом;
 • Раки, вирощені в домашніх умовах, можуть позиціонуватися як екологічно чистий натуральний продукт.

мінуси:

 • За підрахунками фахівців, розведення австралійського раку в масштабах ферми почне приносити чистий прибуток після 3-4 років роботи;
 • Якщо займатися цією справою в домашніх умовах, цей період істотно скорочується;
 • Для реалізації такого проекту знадобляться великі фінансові вкладення.

Як бачите, недоліків набагато менше, ніж переваг. Але для підприємців-початківців вони є досить істотними. В цілому, це перспективна і високорентабельна бізнес ідея для тих, хто згоден почекати кілька років, поки окупляться всі початкові вкладення.

Фінансові вкладення і прибуток

У бізнес план розведення раків в домашніх умовах повинні входити приблизні розрахунки витрат і майбутнього прибутку. В першу чергу потрібно купити обладнання для розведення раків:

 • Три ємності з харчового пластику або оргскла - по 24тис. рублів;
 • Аератор, який підтримує необхідний рівень кисню - 25 тис. Рублів;
 • Солімер - 6 тис. Рублів;
 • Оксігенератор - 60 тис. Рублів;
 • Корми на півроку - 18 тис. Рублів;
 • Пристосування для вилову і транспортування раків 5 тис. Рублів.

Всього ви витратите приблизно 140 тис. Рублів. Крім того, потрібно купити раків для розведення, ціна однієї особини становить 50 рублів. У кожен акваріум ви можете запустити по 100 штук. На закупівлю 300 членистоногих піде 15 тис. Рублів. Ще 20 тис. Рублів знадобиться для благоустрою акваріумів.

Якщо продавати готову продукцію оптом, ви будете отримувати мінімальний прибуток, оскільки в такому випадку вартість 1 кг раків не перевищує 300 рублів. Набагато вигідніше продавати такий товар в роздріб. Ринкова ціна живих раків коливається в межах 550-2000 рублів за 1 кг. За один період можна заробити понад 250 тис. Рублів.

Ринок збуту

Для розведення австралійського раку в домашніх умовах не знадобляться великі фінансові вкладення. При цьому ви зможете цілий рік отримувати непоганий прибуток.

Перед тим як відкрити домашню ферму, уважно подивіться відео розведення раків в домашніх умовах, ознайомтеся з технологією і вивчіть попит на таку продукцію в вашому регіоні. Безумовно, можна розводити раків виключно для власного споживання, але ж набагато цікавіше заробляти на цьому гроші. Обдзвоніть ресторани і магазини як великі, так і маленькі, і запропонуйте їм постійні поставки раків з вашої ферми. У багатьох великих супермаркетах є відділи, в яких продають живу рибу і раків прямо з акваріумів. Але в багатьох магазинах такі відділи відсутні. Якщо добре постаратися, можна домовитися з ними про співпрацю.

Також раків можна продавати в:

 • ресторани;
 • пивбари;
 • паби;
 • На оптові бази.

Ще один варіант реалізації готової продукції - доставка раків додому клієнтові.

рентабельність бізнесу

І так, яким бізнесом вигідно займатися в Росії ? Ферма по розведенню раків - це досить перспективна справа, що обіцяє підприємцям високий рівень прибутковості. Перший крок до успіху - вирощування раків в домашніх умовах. Починаючи з невеликих обсягів, ви зможете отримати необхідний досвід і освоїти різні технології. Такий підхід допоможе вам уникнути проблем в майбутньому.

Показник рентабельність такого бізнесу істотно відрізняється в різних регіонах. Якщо відповідально ставиться до своєї справи і чітко виконувати всі рекомендації фахівців, справа буде процвітати.

висновки

Не думайте, що розведення раків в домашніх умовах на продаж - це проста справа, що не вимагає спеціальних знань і досвіду. Бізнес буде приносити хороший прибуток тільки в тому випадку, якщо ви будете строго дотримуватися технології і виконувати всі рекомендації фахівців.

Де можна розводити?