Вирощування курчат бройлерів в домашніх умовах, розведення курей

  1. вибір курчат
  2. Підготовка простору курчатам
  3. корм

Для багатьох з нас бройлер асоціюється в першу чергу з курчатами американського походження, повсюдно заполонили полиці вітчизняних магазинів. Дійсно, бройлер - це не тільки американське найменування, але і порода курей, що має свої особливості і відмінності.

В першу чергу варто сказати, що це м'ясна порода, розрахована на короткий період зростання, що в комплексі дає непогані результати, адже м'ясо не тільки залишається молодим і ніжним, але його ще й виходить досить багато. Так, в порівнянні з традиційними курми в 50 денному віці (600-700 грам), середня вага бройлера складає 1,5-2 кілограми (одна тушка). Все це сприяло не тільки прояву інтересу до даної породі птахофабрик, але також приватних фермерів і навіть звичайних дачників.

вибір курчат

Придбати курчат бройлера можна на ринках у приватних заводчиків або ж на птахофабриках. "Хто краще?" - питання досить спірне, оскільки багато хто стверджує, що на птахофабриках часто продають непридатних для виробництва курчат, а на ринках ймовірність обману взагалі досить висока. А адже вирощування бройлерів в домашніх умовах, гусей на м'ясо або царських індичок - це не розведення зелені на підвіконні , А справа не тільки копітка, але і витратна.

Однак, птахофабрики все ж мають одна вагома перевага: постійний санітарний контроль та, як наслідок, мінімальний ризик захворювання поголів'я.

Відео 1. інкубація , Щеплення і сортування курчат в промислових умовах

Не зайвим буде і власний візуальний огляд - курчата бройлери, взяті на вирощування, повинні бути бадьорими і дзвінкими, з широко розкритими і блискучими очима. А ось млявих вже точно брати не варто.

Важливий момент при покупці, становить курчатам. Як правило, вони можуть бути віком від одного до десяти днів. При цьому, чим старше курчата, тим вони дорожче, але і ймовірність їх загибелі менше.

Слід зазначити, що повне виживання поголів'я буває досить рідко, і якщо на 50 особин ви понесете 2-4 втрати - це цілком нормальне явище.

Питання про те, скільки купувати курчат залежить від габаритів наявної площі їх розміщення в дорослому стані. Оскільки для отримання швидкого набору маси при утриманні бройлерів прагнуть знизити можливість їх пересування. Орієнтовно можна підрахувати кількість можливого поголів'я як 15-20 шт на квадратний метр.

Підготовка простору курчатам

Для маленьких курчат потрібно трохи простору, з великою кількістю світла і тепла. Тому найчастіше їх поміщають в спеціально обладнані ящики з легко замінної підстилкою або в спеціально підготовлені клітини.

Відео 2. Клітини для курчат бройлера

Чистка ящика або клітини повинна проводитися щодня - це скоротить ймовірність виникнення захворювань. (Курячий послід можна використовувати для підгодівлі кавунів і динь ). Багато хто відразу поміщають курчат в основне місце, що відгороджують зайве простір, нібито спрощуючи вирощування бройлерів в домашніх умовах. Однак це припустимо для більш дорослого поголів'я і неприйнятно для одноденок.

Таблиця 1. Температура утримання курчат

Вік Температура до 14 днів 30 ° С 2-3 тиждень 28-25 ° С 3-4 тиждень 22-20 ° С

Підтримка потрібної температури для маленьких курчат може досягатися за допомогою обігрівачів або лампами розжарювання. Лампи денного світла залиште для вигонки цибулі на перо , Оскільки особливого тепла ви від них не отримаєте. Останні часто розташовують не на всій території ящика або загону, а тільки в частині з годівницями до напувалок. Таким чином, завжди залишається трохи затінена частина, в якій курчата можуть спати. По досягненню десятиденного віку освітлення можна чергувати по дві години, при цьому, спостерігається активний набір ваги курчат, або ж якщо організувати даний режим складно, просто зводять світловий день до 16-17 годин.

Інтенсивність освітлення в початковий період повинна становити не менше 4 Вт на один квадратний метр площі. По досягненню двадцятиденного віку інтенсивність освітлення знижують вдвічі.

Коли птах досягає віку в 21 день, її переміщують в спеціальну загороду, клітини або ж, якщо курчата були відразу поміщені в основне місце, прибирають огорожу.

При утриманні поголів'я в клітинах, температура повітря повинна бути трохи вище, ніж на землі.

корм

Як і будь-яка жива істота, кури бройлери вирощуються будинку або на фермі, в залежності від віку, повинні отримувати відповідне харчування. Для одноденок і до п'ятиденного віку рекомендуються передстартові комбікорми, які добре розчиняються у воді, дуже поживні і легко засвоювані. Часто в домашніх умовах замість передстартового корми використовують варене яйце. Починаючи з п'ятого дня і до місячного віку, для бройлерів будуть потрібні вже стартові комбікорми, а після тридцяти днів - фінішні.

Таблиця 2. Склад комбінованих кормів

Тип комбінованого корму Склад корму Передстартовий Пшениця (16%), ячмінь (8%), кукурудза (50%), макуха соняшнику (14%), сухе знежирене молоко (12%) Стартовий Пшениця (13%), кукурудза (48%) , макуха соняшнику (19%), рибне борошно (7%), трав'яна мука (3%), дріжджі кормові (5%), кальцій (1%), кормової жир (1%), сухе знежирене молоко (3%) Фінішний Пшениця (13%), кукурудза (45%), ячмінь (8%), макуха соняшнику (17%), кальцій (1%), кормові дріжджі (5%), рибне борошно (4%), трав'яна мука (1% ), кормової жир (3%)

Починаючи з тридцятого дня, комбікорми можна поєднувати з домашніми відходами, придатними для годування птиці (картопляні очистки, відварені овочі, сухий хліб, обрізки від грунтових огірків і т. д., замість кальцію - стовчена яєчна шкаралупа)

Як правило, вирощування бройлерів в домашніх умовах закінчується на 50-60 день. По досягненню цього віку вони набирають свій максимальна вага і подальше їх вигодовування стає раціональним.

Хто краще?