Пташиний будинок: гусенята, каченята, индюшата з інкубатора

  1. Технологія інкубації яєць птиці різних видів має певні відмінності. Обумовлені вони, перш за все,...
  2. На особливостях інкубації яєць водоплавної птиці слід зупинитися більш докладно.

Технологія інкубації яєць птиці різних видів має певні відмінності.

Обумовлені вони, перш за все, біологічними особливостями птиці - це маса яєць, їх хімічний склад, тривалість ембріонального розвитку і т.д.

Перший етап в інкубації яєць - відбір їх за зовнішнім виглядом. Критерії відбору гусячих, качиних і індичих яєць такі ж, як і для курячих .

Для яєць водоплавної птиці дуже важливо, щоб шкаралупа їх була чистою.

Деякі автори радять мити забруднені яйця перед інкубацією, проте зарубіжні вчені підкреслюють, що робити цього не слід. У цьому ми переконалися на власному досвіді, інкубуючи гусячі яйця - значно знижується виведення молодняка.

Як же домогтися чистоти шкаралупи яєць при утриманні птиці в присадибному господарстві?

Для цього необхідно стежити за чистотою підстилки як в гнізді, так і в пташнику. Яйця ж з гнізд потрібно збирати кожну годину, а краще - відразу ж після їх знесення (якщо є така можливість). Слід зауважити, що качки починають нестися вже о 4 годині ранку, а то й раніше.

Закладати в інкубатор бажано яйця, близькі по масі Закладати в інкубатор бажано яйця, близькі по масі.

Дуже дрібні або, навпаки, занадто великі яйця відбраковують, оскільки вони можуть бути двухжелтковие. Це визначають просвічуванням яєць на овоскопі.

Маса яєць залежить не тільки від виду, але і від породи, кросу, віку птиці і навіть від умов годування батьківського поголів'я. Так, маса яєць гусей приблизно коливається в межах 120-250 г, качок та індиків - 60-100 м

Важлива ланка в процесі інкубації яєць - їх зберігання.

Адже в знесеному яйці, отриманому від птиці батьківського стада, в якому є самки і самці, вже є зародок, що знаходиться на ранніх стадіях свого розвитку.

Однак після знесення яйця через зміни температури повітря в зовнішньому середовищі, ембріональний розвиток припиняється. Така здатність ембріона гальмувати обмінні процеси не що інше, як пристосувальний механізм, який виник у птахів в процесі еволюції.

Адже це дозволяє несучки сформувати кладку, що складається з декількох яєць. У природних умовах на це йде зазвичай 2-3 тижні. І весь цей час ембріони зберігають життєздатність, правда, тільки в тому випадку, якщо зовнішні умови оптимальні.

Щоб зберегти високу життєздатність ембріонів в період від знесення яйця і до закладки в інкубатор, розроблені спеціальні режими .

Для інкубації яєць гусей, качок та індиків використовують універсальні або спеціалізовані інкубатори, призначені для окремого виду птиці. Можна придбати інкубатори промислового виробництва або ж виготовити самостійно .

Щоб отримати високий висновок молодняку, слід підтримувати певний режим інкубації, який створюється певним поєднанням таких факторів, як температура, відносна вологість і газовий склад повітря (повітрообмін).

При цьому провідним фактором є температура.

Встановлено, що швидкість біологічних процесів збільшується при підвищенні температури і зменшується при її зниженні. У різні періоди інкубації яєць потрібне неоднакове кількість тепла.

Так, на ранніх стадіях розвитку ембріони потребують більшої обігріві. Адже після закладки яєць в інкубатор перш за все необхідно активізувати зростання зародків. У зв'язку з цим рекомендують в перші дні яйця добре прогріти, але при цьому максимально зберегти в них воду. Це досягається підтриманням підвищеної температури і вологості.

Надалі, у міру зростання і розвитку ембріонів, температуру і вологість повітря поступово знижують, оскільки в другій половині інкубації висока температура вже не прискорює, а навпаки, гальмує зростання ембріонів.

Велике значення має і вологість повітря. Вона також повинна змінюватися відповідно періодам інкубації. Якщо в інкубаторі, який ви використовуєте, відсутня автоматизована система контролю температури і вологості з цифровою індикацією, то відносну вологість вимірюють за допомогою психрометра, який складається з сухого і вологого термометрів.

По сухому термометру контролюють температуру повітря в інкубаторі, а по вологому - вологість. Чим більше різниця в показаннях вологого і сухого термометрів, тим нижче відносна вологість, яку можна визначити по спеціальною таблицею , Яку ми вже публікували.

При відсутності в інкубаторі механізму автоматичного повертання яєць їх слід повернути рукою 5-8 разів на добу (починаючи з першої доби інкубації і до початку виведення).

При цьому кожен раз яйце повертають на 180 ° по поздовжній осі.

Отже, якими ж повинні бути параметри режиму інкубації яєць гусей, качок та індиків?

Перш за все необхідно відзначити, що існує багато різних рекомендацій по режиму інкубації яєць, оскільки він залежить від багатьох факторів: виду птиці, маси яєць, типу інкубатора, сезону року та ін.

Деякі варіанти режимів інкубації гусячих, качиних і індичих яєць представлені в табл. 1-3.

На особливостях інкубації яєць водоплавної птиці слід зупинитися більш докладно.

Перш за все яйця гусей і качок укладають в інкубаційні лотки горизонтально. Цей прийом дозволяє отримати висновок молодняку вище, ніж при інкубації яєць у вертикальному положенні (так закладають на інкубацію індичі яйця).

До того ж в жовтку яєць водоплавної птиці в порівнянні з сухопутної міститься більше жиру До того ж в жовтку яєць водоплавної птиці в порівнянні з сухопутної міститься більше жиру. А оскільки в другій половині інкубації ембріон починає інтенсивно використовувати жовток, який містить багато жиру, то це викликає більше виділення тепла, що може привести до гіпертермії (перегріву). Ось чому яйця водоплавної птиці слід періодично охолоджувати.

Качині яйця, починаючи з 13-х діб інкубації і до початку виведення, охолоджують 2 рази на добу (вранці і ввечері) протягом 15-30 хв, в залежності від температури зовнішнього повітря. Після охолодження яйця на дотик здаються прохолодними, при вимірюванні контактним термометром температура їх повинна бути 30-32 ° С.

Є і такий прийом: підносять яйце до століття очі, і якщо ні тепло, ні холод не відчуваються, значить, охолоджувати їх досить. Охолодження яєць здійснюють повітряним способом (відключають в інкубаторі нагрівальні елементи, відкривають двері, але при цьому залишають включеним вентилятор), використовуючи звичайний пульверизатор, зволожують їх слабо-рожевим розчином перманганату калію кімнатної температури.

Гусячі яйця охолоджують так само, як і качині, тільки в період з 15-х до 28-х діб (до початку виведення). Рекомендують проводити повітряне охолодження і індичих яєць, якщо температура на їх поверхні вище 38,5 ° С.

На тривалість інкубації яєць (ембріонального розвитку) птиці різних видів впливають багато факторів: маса яєць, температурно-вологісний режим і т.д.

Щоб не пропустити початок процесу, орієнтуватися можна за термінами, наведеними в табл. 4.

В кінці інкубації виведений молодняк, після того як він обсохнет, забирають з інкубатора і поміщають під джерело обігріву, де температура повітря повинна бути для гусенят і каченят на рівні 30-32 ° С, а для індичат - 33-35 ° С, оскільки вони більш теплолюбні В кінці інкубації виведений молодняк, після того як він обсохнет, забирають з інкубатора і поміщають під джерело обігріву, де температура повітря повинна бути для гусенят і каченят на рівні 30-32 ° С, а для індичат - 33-35 ° С, оскільки вони більш теплолюбні.

Вікторія Мельник

© Журнал "Огородник"

ФОТО: pixabay.com

Як же домогтися чистоти шкаралупи яєць при утриманні птиці в присадибному господарстві?
Отже, якими ж повинні бути параметри режиму інкубації яєць гусей, качок та індиків?