Ліліт була першою дружиною Адама?

00 днів

00 годин

00 хвилин

00 секунд

Шановний Рав Реувен Куклін. Зрозуміло, що Хава була створена з ребра Адама, але хіба першою жінкою, створеної разом з ним (я чула, що з вогню), була Ліліт?

З повагою, Діна

Це поширена помилка. Ліліт не була першою дружиною Адама . Та й неможливо, щоб Ліліт була його дружиною, адже вона зовсім не є людиною, як це випливає з вірша в книзі Йешаяу (34, 14): «І будуть зустрічатися (там) степові звірі з дикими кішками, і козел буде перегукуватися з іншим ; там відпочивати буде Ліліт і спокій знаходити собі ». З цього вірша явно видно, що Ліліт - це злий дух . А у великій каббалистической книзі Зоар сказано, що Ліліт є главою всіх злих духів.

Я думаю, що це помилка грунтується на помилковому розумінні іншого уривка з книги Зоар. Там (Ваикра 19 а) сказано, що злий дух на ім'я Ліліт намагався спокусити Адама вчинити злочин, коли Творець створив Адама. Мабуть, ці слова Зоар були зрозумілі помилково: ніби Ліліт була дружиною Адама. Але, як сказано, це зовсім не так.

Зрозуміло, що Хава була створена з ребра Адама, але хіба першою жінкою, створеної разом з ним (я чула, що з вогню), була Ліліт?