Двох'ярусне ліжко в дитячій кімнаті - за і проти

 1. Плюси двоярусних ліжок
 2. Альтернатива двох'ярусної ліжка

Коли малюк підріс і прийшов час міняти звичну колиска на повноцінну дитячу ліжко, багато батьків починають панікувати. Вибрати підходящий варіант з усього розмаїття моделей дитячих ліжечок буває дуже важко. Останнім часом широкою популярністю стали користуватися двоярусні дитячі ліжка, навіть якщо в сім'ї одна дитина. Ми розповімо вам про всі достоїнства і недоліки таких ліжок.

Ми розповімо вам про всі достоїнства і недоліки таких ліжок

Двох'ярусне ліжко - це дворівнева конструкція, що гарантує два повноцінних спальних місця. Ліжка такого типу особливо популярні, коли в родині двоє дітей живуть в одній кімнаті, а місця в кімнаті мало. Двоярусні ліжка мають ряд переваг і недоліків.

Плюси двоярусних ліжок

 1. Ліжка такого типу дозволяють звільнити в кімнаті місце. Безумовно, два ліжка завжди краще, ніж одна, але в умовах обмеженої житлоплощі двоярусні ліжка - це порятунок для багатьох сімей.
 2. Двоярусні ліжка гарні для дитячих ігор, розваг і малюки вільно і радісно грають на обох ярусах. Часто діти навіть кидали жереб, хто буде спати або грати на другому поверсі, так як він завжди користується великим попитом.
 3. Зараз ліжка на два яруси відрізняються функціональністю і ви можете розробляти цілі меблеві композиції, доповнюючи ліжка столами, шафами, полицями та іншими елементами меблів або декору.
 4. Більшість двоярусних ліжок обладнані висувними ящиками, куди можна складати не тільки ліжко, а іграшки і тимчасово непотрібні речі.
 5. Двоярусні ліжка ідеальні для дітей практично одного віку, так як це об'єднує малюків і надає їм більше місця і приводів для спільного проведення часу.

Мінуси двоярусних ліжок

 1. Діти можуть впасти з другого ярусу-поверху, малюки часто крутяться уві сні і самі не встигнуть помітити, як впадуть вниз. Також нерідкі падіння під час ігор на другому поверсі.
 2. Багато фахівців упевнені, що двох'ярусна ліжко позбавляє дітей "свого" кутка і лише забезпечує місце для сну, але не затишок і окрему територію.
 3. Деякі психологи вважають, що подібні яруси ставлять дітей в нерівне становище. Головне місце - верхнє, а дитина на нижньому автоматично знаходиться в категорії слабкого і підлеглого.
 4. Влітку і навесні, а також в опалювальний сезон на другому поверсі душно.
 5. Якщо другий ярус високий, то у батьків можуть виникати проблеми під час зміни постільної білизни.
 6. Двоярусні ліжка вкрай небажано купувати, якщо у дітей велика різниця у віці, так як у них практично немає спільних тем для розмов і спільних позицій, в такому випадку кожній дитині потрібна індивідуальна територія і особиста окреме ліжко.
 7. Всі діти різні, але все ж педіатри не радять "укладати" на другому поверсі малюків молодше 5 років.

Поради при виборі двох'ярусного ліжка

Якщо ви все ще сумніваєтеся купити двоярусне ліжко чи ні, то завжди можна розглянути такі варіанти як: двох'ярусна ліжко-трансформер - в такому випадку у діток будуть дві повноцінні односпальні ліжка, а після вони збираються в одну двоярусну. Або можна купити "ліжко-сходинку", вона все-таки не двох'ярусна в класичному розумінні цього слова, коли ліжка розташовані одна над іншою.

Зверніть увагу на матеріали: дитячі ліжка повинні бути виготовлені з натуральних і екологічно чистих матеріалів, адже це запорука здоров'я вашої дитини.

Важливим пунктом вибору двох'ярусної ліжка є міцність конструкції. Тут особливу увагу треба приділити кріпленням, ніжок і можливості ліжка витримати ваша власна вага. Витончені конструкції виглядають добре тільки на фотографіях, в житті все ж краще віддати перевагу більш надійним моделям.

Безпека ліжка і особливо верхнього ярусу не повинна викликати сумнівів - перевірте висоту бортиків, вони повинні бути не нижче 30 см.

Відстань між ярусами повинно бути оптимальним і дозволяти дорослому зручно сидіти на першому поверсі, не згинаючись при цьому. У той же час, дитина, сівши на другому поверсі, не повинен упиратися головою в стелю. Якщо якісь параметри не збігаються, вам краще купити ліжко з модульними ярусами - де можна регулювати висоту поверхів.

Чи не обділите увагою і сходи - вона повинна бути надійною, міцною і по можливості похилій - так дитині буде легше підійматися і злазити з другого поверху, уникнувши травм і дискомфорту.

Багато ліжка оснащені вбудованими, висувними ящиками - вибирайте ліжка з ящиками на колесах, так ви не подряпаєте підлогу і дитина зможе користуватися ящиками без сторонньої допомоги.

Дитячі ліжка повинні бути добре відполірованими, без гострих кутів і інших потенційних джерел небезпеки.

Альтернатива двох'ярусної ліжка

Не секрет, що двоярусні ліжка в основному купують сім'ї з двома дітьми і маленькими квартирами, однак, якщо ви не хочете купувати таку ліжко, а економити простір все ж треба, то можна вибрати розумну альтернативу - купити крісла-ліжка або розкладні ліжка.

Вибираючи відповідну ліжко для вашої дитини, треба уважно зважити всі «за» і «проти», а, зважившись на покупку, не забути знайти оптимальний варіант і скористатися знижками, які вам гарантує сайт ПромКод.ру .