Навіщо ММВБ купила УРВБ? : Аналітика Накануне.RU

Навіщо ММВБ купила УРВБ?

Список чотирьох регіональних фондових бірж, куплених Московською міжбанківською валютною біржею (ММВБ), поповнився Уральської регіональної валютною біржею (УРВБ). ММВБ, купивши 100% акцій УРВБ, стала єдиним акціонером цієї регіональної торгової площадки. Але, як кажуть експерти, зміна власника нічого принципово не змінить, оскільки де-факто УРВБ і так працювала під керівництвом ММВБ. Єдиним мінусом, яким може обернутися для учасників ринку покупка ММВБ Уральської біржі, є те, що регіональна політика буде формуватися в Москві.
Поглинання ММВБ УРВБ було цілком очікуваним, оскільки Уральська біржа стала вже четвертою, купленої московським власником. "Раніше ММВБ здійснила ребрендинг ростовської, владивостоцькій і нижегородської біржових майданчиків. Тому придбання УРВБ не стало несподіванкою для учасників ринку. Мабуть, ММВБ на цьому не зупиниться і продовжить подальшу регіональну експансію", - заявив Накануне.RU в.о. начальника фондового департаменту ТОВ "Фінансове агентство" Мілком-Інвест "Віталій Шурупів.
Цей факт підтверджує і прес-секретар Московської міжбанківської валютної біржі Вадим Єгоров, повідомивши нашому агентству, що ММВБ давно і традиційно працює з сімома регіональними біржами. До них відносяться торгові майданчики в Ростові-на-Дону, Нижньому Новгороді, Самарі, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Новосибірську і Владивостоку.

прес-секретар Московської міжбанківської валютної біржі Вадим Єгоров

Відповідно до політики інтеграції біржової системи і регіонального розвитку, ММВБ проводить активно роботу по інтеграції цих бірж. Вони працювали як незалежні акціонерні товариства, проте, були технологічно і організаційно пов'язані. Тепер ММВБ набуває ці біржі і інтегрує в холдинг вже юридично. Консультації ведуться з рештою регіональними майданчиками по тому ж самому питанню.


Як відомо, у ММВБ і "Російської торгової системи" (РТС) давно існує якесь протистояння. І зараз, коли Московська міжбанківська валютна біржа скуповує регіональні біржі, цілком логічно було б припустити, що її позиції посиляться. Як відомо, у ММВБ і Російської торгової системи (РТС) давно існує якесь протистояння Однак аналітик ФК "Уралсиб" Леонід Сліпченко впевнений, що регіональні біржі - маленький шматочок, активність на них не велика. "Ми не доросли до того рівня, щоб в якихось окремих регіонах були значимі біржі", - підкреслює він.
Разом з тим, на думку Леоніда Сліпченко, РТС вже ніяк не може вважатися конкурентом ММВБ, оскільки Московська біржа вже набагато дорожче і більше, ніж РТС. "РТС - об'єкт в стадії становлення, який готується, як мені здається, до продажу іноземному інвестору. Активність ММВБ на регіональних ринках, як мені здається, це не прямий наслідок протистояння РТС, тому що РТС не конкурент ММВБ", - говорить аналітик ФК " Уралсиб ".
Такої ж думки дотримується і в.о. начальника фондового департаменту "Мілком-Інвест" Віталій Шурупів. Він зазначає: "Відставання РТС від групи ММВБ зростає від року в рік. Тому, з одного боку придбання УРВБ, з одного боку посилить конкурентні позиції ММВБ, з іншого боку - вони вже і без того досить сильні". За словами Віталія Шурупова, за минулий рік оборот групи ММВБ склав 52 трлн руб., В тому числі фондовій біржі ММВБ - 20,4 трлн руб. У той же час оборот класичного ринку РТС склав за той же період $ 16,15 млрд, біржового ринку - 21,3 млрд руб., FORTS - 2,7 трлн руб. Обороти Уральської регіональної валютної біржі в рази менше - з початку року вони склали на валютному ринку - 370 млрд руб., На ринку державних цінних паперів - 207 млрд руб., На грошовому ринку - 16 млрд. Руб.

Власне, тому, на думку експертів, УРВБ не могла коштувати дорого. Як вважає генеральний директор ЗАТ "Інвестиційна компанія" Благодать Сек'юритиз "Всеволод Чащин, мова йде про мільйони рублів, але ніяк не про мільярди.

"Одна зі складових - середній термін довгострокових угод, які мала УРВБ з учасниками. Друга складова - організаційні навички співробітників. Я б сказав, що більшу частину вартості цього бізнесу вносять нематеріальні активи. Це мільйони рублів, якщо вартість нижче - вони себе недооцінили", - каже Всеволод Чащин. Але "задирати" ціну УРВБ було б недоцільно, оскільки цей актив цікавить, схоже, лише ММВБ. З іншого боку, раз Уральська біржа потрібна Московської, то, швидше за все, ціна була адекватною. Втім, точну суму угоди сторони не Одна зі складових - середній термін довгострокових угод, які мала УРВБ з учасниками розголошують, та й самим учасникам ринку важливіше не це, а як продаж УРВБ вплине на їх роботу.
В офіційному повідомленні ММВБ сказано, що основними завданнями, поставленими перед регіональними дочірніми компаніями ММВБ, є перехід від моделі регіональної валютної біржі з функціями представництва ММВБ за окремими напрямами діяльності до повномасштабного здійснення функцій фронт-офісу групи ММВБ в відповідних федеральних округах. "При цьому основний акцент в діяльності регіональних біржових центрів робиться на активізацію роботи з регіональними емітентами, учасниками торгів і інвесторами, просування всього спектру фінансових інструментів і послуг, розроблених Групою ММВБ, проведення освітніх та навчальних програм за участю Групи ММВБ", - йдеться в прес -РЕЛІЗ.
Настільки оптимістичний настрій ММВБ поділяють і регіональні учасники ринку. "Ця покупка має більше юридичний сенс, оскільки йде в загальному тренді. Фактично, думаю, помітних змін не відбудеться", - заявив Накануне.RU начальник аналітичного відділу Сергій Каліберда інвестиційної фінансової корпорації "Уніком-Партнер". "Приєднання до ММВБ дасть клієнтам УРВБ більш якісний і широкий спектр послуг. Біржа УРВБ поліпшить свою технічну базу і отримає нові напрямки діяльності", - також вважає в.о. начальника фондового департаменту "Мілком-Інвест" Віталій Шурупів.
Справа в тому, що УРВБ давно вже виконувала технічну задачу доступу до торгів для учасників ринку цінних паперів, оскільки вести виділений канал ММВБ було не вигідно. "Зараз то технічне співробітництво, яке існувало, було зафіксовано угодою купівлі-продажу. Думаю, що нічого не зміниться, навіть, навпаки, у учасників знизяться операційні ризики. У нашій діяльності одним зі складових ризиків є операційні, тобто коли автоматизована система може вийти з ладу. у УРВБ ймовірність виникнення таких ризиків була висока, біржа в силу обмеженості фінансових ресурсів могла недофінансувати даний напрямок ", - говорить генеральний директор ЗАТ" Інвестиційна компанія "Благодать Сек'юритиз" Всеволод Чащин. ММВБ ж, на його думку, оскільки дорожить своєю репутацією, буде більш педантично ставитися до зниження операційних ризиків.



Довідка: ЗАТ "Уральська регіональна валютна біржа" засновано в 1992 році і починала свою роботу на фінансовому ринку Уральського регіону виключно як торгова площадка для проведення операцій з купівлі та продажу іноземної валюти. Засновниками біржі стали сім найбільших банків Уралу і Головне Управління Центрального Банку РФ по Свердловській області. Операції: валютний ринок, ринок державних цінних паперів, товарний ринок, фондовий ринок.

ЗАТ "ММВБ" створено в 1992 році, є головною компанією, яка очолює Групу "ММВБ" - інтегровану біржову організацію, яка надає послуги з організації електронної торгівлі, клірингу, виробництва розрахунків по операціях, депозитарні та інформаційні послуги. До Групи входять також Фондова біржа ММВБ, Національна товарна біржа, Розрахункова палата ММВБ, Національний депозитарний центр, Національний кліринговий центр, регіональні біржові центри та регіональні розрахункові центри, а також інші структури. Обслуговує більш ніж 1,7 тис. Учасників біржового ринку - провідних російських банків і брокерських компаній з Москви та інших великих фінансово-промислових центрів Росії.
За сукупним обсягом торгів (в січні-листопаді 2007 року - 96,9 трлн руб. Або $ 3,8 трлн, середньоденний обсяг угод - 425 млрд руб. Або $ 16,7 млрд) ММВБ є найбільшою біржею в Росії, країнах СНД і Східної Європи , входить в першу 20-ку провідних фондових бірж світу.

Навіщо ММВБ купила УРВБ?