Яку касу купити для ІП на ССО

 1. Коли потрібен касовий апарат для ІП
 2. Чи можна відстрочити установку каси
 3. Як вибрати касовий апарат для ІП на ССО
 4. Порядок реєстрації касової техніки
 5. Порядок реєстрації ККТ
 6. Чи можна не використовувати касу
 7. Як заощадити на покупці каси для ІП на ССО
 8. Де купити касу для ІП

290-ФЗ від 03.07.2016 р істотно змінив поточний закон. Обов'язковим правилом стало використання нового формату ККМ - онлайн-кас. Мається на увазі, що обладнання буде в режимі реального часу передавати всю інформацію про продажі в фіскальний орган через уповноваженого реєстратора, паралельно надаючи покупцеві інформацію про зміст чека по електронній пошті або в СМС-повідомленні. Зміни стосуються всіх, хто вже застосовує контрольно-касову техніку, а також наказує використовувати ККМ звільненим раніше від цього обов'язку ІП на ЕНВД і патенті. Формально, порядок обліку істотно не змінився, але повністю змінився алгоритм роботи касового обладнання та вимоги до його вибору.

Коли потрібен касовий апарат для ІП

ККМ необхідна при використанні всіх форм оплати - готівковій та безготівковій, а також перерахуванням на рахунок. При наданні послуг повинен видаватися бланк суворої звітності, сформований і заповнений автоматизованою системою. Згідно з поправками до закону, каса повинна бути у всіх, включаючи букмекерські і лотерейні контори, вендорів, магазини в селах, навчальні та консалтингові центри, а не тільки роздріб.

Винятки становлять:

 • аптеки в сільській місцевості та пункти медичної допомоги;
 • лоткова торгівля в необладнаних місцях, включаючи продаж з автомобіля, в вагонах поїздів, прийом утильсировини і деякі інші види діяльності, переважно носять тимчасовий або сезонний характер;
 • організації, що працюють тільки за безготівковим розрахунком навіть при торгівлі в роздріб;
 • надання релігійних і обрядових послуг;
 • приватні послуги, включаючи ручне виробництво виробів народних промислів, ремонт взуття, виготовлення ключів, оранку городів і ін. з оформленням «продажу» з видачею БСО;
 • фірми, що працюють у віддаленій місцевості без доступу в інтернет.

Варто зазначити, що для ряду підприємців введення онлайн-кас відкладено до 1 липня 2018 року. До них відносяться географічно віддалені об'єкти роздрібної торгівлі, власники вендінгових апаратів, платіжних терміналів. Послаблення пов'язано з технічно складним процесом інтеграції касової техніки в стаціонарні платіжні системи та відсутністю фізичної можливості регулярно обмінюватися даними з реєстраторами фіскальних даних. Компанії, які торгують підакцизними товарами та провідні діяльність, що вимагає отримання ліцензії, повинні встановити ККМ обов'язково.

Звільнені категорії можуть використовувати каси за своїм бажанням. При цьому допускається встановлення обладнання без онлайн-модуля і фіскального накопичувача, якщо інше не передбачено законом.

Чи можна відстрочити установку каси

Часткові послаблення можливі, якщо обладнання немає в наявності. При укладеному договорі поставки і неможливості виконання зобов'язань продавцем обладнання, місцеві органи податкового контролю можуть не накладати штрафи, якщо каса не встановлена. Порядок застосування права індивідуальний, і залежить від ситуації. Щоб не ризикувати і не боятися перевірок, рекомендуємо замовити касову техніку через інтернет з гарантією доставки в короткі терміни.

Як вибрати касовий апарат для ІП на ССО

Вибір касового апарату для ІП повинен враховувати специфіку компанії, оборот, рівень автоматизації. Розглянемо пункти докладніше.

 1. Специфіка компанії. Якщо фірма займається видами діяльності, які не передбачають наявності ККТ, але власнику обладнання необхідно для автоматизації обліку і внутрішнього контролю, можна вибрати будь-який тип кас, відповідних функціонально і за вартістю. Наприклад, підійде обладнання « Оріон »- модуль поставляється без фіскальніка, підтримує інтеграцію в системи обліку, дозволяє видавати чеки за кожну покупку, недорого коштує. Якщо згідно із законом вам потрібна онлайн-каса , Буде потрібно придбати обладнання та комплектуючі, ПЗ для модернізації існуючої ККМ або встановити повний комплект під ключ з нуля. Можна вибрати тільки фіскальний апарат, тільки касовий або 2в1.
 2. Оборот. Навантаження на касовий апарат залежить від обороту торгової точки. Для продажу підакцизних товарів великі мережі виділяють окремий касовий апарат з встановленою системою ЕГАИС, що дозволяє трохи знизити витрати на модернізацію і розділити звітність. Для невеликих компаній можна рекомендувати обладнання «Атол», «Меркурій» за ціною до 16 500 рублів . Вони підтримують інтеграцію з фіскальним накопичувачем або вже оснащені їм, можуть працювати від акумулятора, компактні, підключаються до ПК по бездротових і дротових протоколам.
 3. Рівень автоматизації. Необхідність підключення касової техніки до одного або декількох комп'ютерів для централізованого доступу до звітних даних, а також вимога інтеграції з терміналом для оплати банківськими картами, принтером чеків, фіскальним реєстратором вимагає вибору максимально «просунутої» моделі. При більш високій вартості, багатофункціональна онлайн-каса виконує всі необхідні функції практично без вашої участі. Вона друкує чеки, відправляє відомості про продажі в податковий орган, розсилає повідомлення покупцям про скоєні покупках і при цьому дозволяє спостерігати за всіма процесами через особистий кабінет, управляти знижками і товарними залишками.

Також щоб вибрати, яку касу купити для ІП на ССО, варто врахувати «фізичні» параметри:

 • габарити і вага;
 • можливість роботи від акумулятора;
 • ширина касової стрічки;
 • можливість друку QR-коду.

Для служб кур'єрської доставки, інтернет-магазинів і інших компаній, пов'язаних з продажами поза стаціонарно обладнаних місць, модуль повинен мати функції підключення до бездротових мереж і каналах GPRS, працювати від батареї.

Порядок реєстрації касової техніки

Контрольно-касовий апарат для ІП можна використовувати довільно, за винятком випадків, коли закон дозволяє діяльність без використання ККТ. Перед початком використання він повинен бути поставлений на облік. Зробити це можна особисто, звернувшись до податкового органу за місцем реєстрації, або через особистий кабінет на сайті УФНС. Для реєстрації-онлайн необхідно мати персональний ідентифікатор - ключ ЕЦП і договір з оператором даних на передачу відомостей до податкової. Якщо у вас один вид діяльності і ви ведете облік за схемою ССО-Доходи (6%), оформляти електронно-цифровий підпис може бути недоцільно.

Порядок реєстрації ККТ

 • купуєте ККТ або модуль і ПО для модернізації існуючої техніки;
 • купуєте фіскальний накопичувач, якщо він не йде в стандарті;
 • підписуєте договір з ОФД (оператор фіскальний даних)
 • особисто або через інтернет подаєте заяву в УФНС;
 • податкова привласнює регномер вашому касовому апарату;
 • ви вносите дані ор організації і отриманий номер у пам'ять фіскальніка;
 • формуєте перший звіт, відправляєте його в податкову (можна через ОФД або особистий кабінет касового апарату, якщо він передбачений);
 • податкова видає картку про реєстрацію вашої каси.

Після цього можна починати діяльність.

Чи можна не використовувати касу

Ні, не можна. Якщо ваш вид діяльності підпадає під вимоги закону, за відсутності техніки на вас будуть накладатися штрафи. Їх розмір залежить від ступеня правопорушення, форми власності, режиму оподаткування та прописаний в статті 14.5 КоАП РФ.

Як заощадити на покупці каси для ІП на ССО

Щоб купити техніку, що відповідає вашим вимогам і не переплатити, правильно оцінюйте ресурси і потреби своєї компанії. Ознайомтеся з описом ККТ, принтерів чеків, касових терміналів, фіскальний реєстраторів, оцініть, що саме вам потрібно, а від чого можна відмовитися. У ряді випадків зручніше купити POS-систему . Устаткування поставляється в різній комплектації і може бути оснащено грошовим ящиків, монітором касира, ККТ з ФР і без нього, терміналом для прийому оплати банківськими картами, принтером чеків.

Також порівняйте характеристики різних виробників. При виборі пам'ятайте, що дешеве обладнання має менший ресурс (наприклад, число натиснень кнопок клавіатури, рухів відрізного ножа касової стрічки та ін.), А також може бути менш функціонально - Не друкує QR-код, не підтримує зв'язок з інтернетом. Термінали для банківських карт багато фінансових установ видають безкоштовно - уточніть комісію за операції та переказ грошей на рахунок в іншому банку, якщо ваш банк термінал не надає.

Обов'язково зверніться до консультанта магазину, де плануєте купувати устаткування для автоматизації торгівлі: фахівець запропонує базові і більш функціональні моделі для ваших завдань.

Де купити касу для ІП

ККТ продають у спеціалізованих магазинах вашого міста, а також через інтернет. При покупці звертайте увагу, каса повинна мати заводський номер і бути занесена в реєстр, так само, як фіскальний апарат.

Купувати «старі» каси сьогодні немає сенсу. Якщо ви тільки відкриваєте ІП або нову торгову точку для вже існуючої компанії, придбайте обладнання нового зразка. Це допоможе:

 • налаштувати облік і звітність відповідно до закону;
 • заощадити на переобладнанні, якщо ви вибрали «старі каси»;
 • уникнути штрафів.

Ви можете купити касову техніку в компанії «Елайтс». Пропонуємо весь спектр обладнання для автоматизації торгівлі, ПО, консультаційну та технічну підтримку компаній всіх форм власності і масштабу.