Вендінг в 2019 році: що це, види автоматів, як почати свій бізнес

 1. Що таке вендінг і вендингові автомати?
 2. Які бувають автомати для вендингу?
 3. Як почати свій бізнес з вендинговими автоматами?
 4. Пошук своєї ніші.
 5. Розробка проект вендинга.
 6. Юридичні питання.
 7. Купівля автоматів і товарів.
 8. Встановлення обладнання.
 9. Наймання співробітників для обслуговування.

З кожним роком стає дедалі більше нових можливостей для розвитку бізнесу. Завдяки сучасним розробкам, унікального устаткування можна не тільки заощадити час, але і запустити прибуткову компанію. Одним з таких напрямків є вендинг. Що таке вендінг? Як почати свій бізнес на вендінгових автоматах?

Що таке вендінг і вендингові автомати?

У сучасному місті все жителі хоча б раз оплачували мобільний телефон через спеціальні термінали, які стоять майже всюди, купували каву або солодощі в автоматах. Покупець опускає монети і автоматично отримує товар, а підприємець, який встановив обладнання, отримує прибуток. Саме це і називається вендингом.

Вендінг - це спеціальні пристрої, які можуть продавати товар і виконувати певні завдання без участі продавця або інших співробітників.

Головна мета подібних автоматів в тому, щоб максимально спростити життя людини. Особливо це стосується тих, хто звик робити все швидко і не має часу стояти в чергах або шукати кафе, магазини. Пристрої вендинга допомагають заощадити час.

Перші автомати з'явилися ще в 19 столітті в США, після чого виробники почали популяризувати їх і в Європі. Сьогодні в нашій країні дуже погано розвинений вендінговий бізнес. В цілому на один автомат припадає близько 2 тис. Чоловік. Для порівняння - в Японії це число не перевищує 20 осіб.

У нас вендингові апарати продають в основному кави або термінали, хоча в більшості країн через них можна придбати практично будь-які предмети. В Японії і Китаї є повноцінні магазини самообслуговування, де встановлені безліч пристроїв. Там купують продукти харчування, гігієнічні товари, електроніку і багато інших виробів.

Незважаючи на те, що в країнах СНД вен погано розвинений, більшість подібних компаній по суті мають монополію на певну сферу ринку. Наприклад, фірма, яка монтує кавові автомати в конкретному районі міста, може створювати такі умови, що конкуренції у них просто немає. Адже крім самого обладнання, необхідно ще і підібрати правильне місце для установки або монтажу апарату, обслуговувати його і багато іншого.

Ті, хто хоче займатися вендингом, найкраще вибрати сферу, в якій немає конкуренції в вашому регіоні.

Може здатися, що неможливо знайти нішу в вендинге, щоб зробити прибуткову компанію, але це не так. Існує маса типів автоматів, які принесуть дохід вашої фірмі. Головне - дослідити ринок і потреби користувачів.

Які бувають автомати для вендингу?

Є маса напрямків, в яких розвиваються спеціалізовані торговельні автомати. Тим більше, що багато експертів вважають, що в недалекому майбутньому вендингові пристрою повністю замінять традиційну систему продажів. На ринку залишаться інтернет-магазини і ВЕНДІНГА.

Постійно виходять нові вироби, які задовольняють потреби користувачів. Наприклад, одні з останніх пристроїв, які вже монтують на вулицях - автомати, які в режимі онлайн надають консультації. Досить підійти до нього, з'єднатися з консультантом (це реальна людина) за допомогою відео, аудіо або автоматичних кнопок вибрати цікавий питання і отримати на нього відповідь. Найчастіше це встановлюється у великих містах і стосується туристів, яким потрібна допомога.

Все вендингові автомати можна розділити на кілька типів:

  1. Продукти харчування. Найпопулярніший і затребуваний тип вендінгових автоматів. Тут можна придбати різноманітні харчові товари - шоколадки, цукерки, навіть свіжоприготовані бутерброди. Деякі автомати можуть підігріти продукти, приготувати обід і упакувати його.
  1. Штучні товари. Другі за популярністю торгові автомати, які продають невеликі товари. Найчастіше вони спрямовані на вироби швидкої необхідності або одноразові товари, які раптово можуть стати в нагоді. Наприклад, парасольки, навушники, канцелярію, краватки, засоби особистої гігієни, серветки, пластирі та багато іншого. Вартість виробів в автоматах зазвичай набагато дешевше, ніж в звичайних магазинах (знижуються витрати на співробітників, оренду приміщення, комунальні платежі), тому вони і користуються таким попитом.
  1. Послуги. Зовнішній вигляд вендінгових автоматів, які надають послуги відрізняється від подібних виробів. Це можуть бути, наприклад, масажні крісла самообслуговування, які часто встановлюють в торгових центрах. В нашій країні у цій сфери немає конкурентів, тому підприємці можуть добре на цьому заробити, якщо зайняти свою нішу.
 1. Для гри. Подібні ВЕНДІНГА за останні два роки стали користуватися величезним попитом. Це і пристрої, які монтують в розважальних закладів (караоке, музичні скриньки, танцювальні ігрові майданчики), і автомати з іграшками, що зараз є у всіх переходах. Але з подібним обладнанням необхідно стежити за законами, тому що тут дуже тонка грань між аналогами казино, тому може бути, що вони заборонені для установки в певних місцях.

Кожен з вендінгових автоматів має свою суму прибутку і свої витрати. Автомати, які продають їжу, необхідно обслуговувати набагато частіше, тому що вона може зіпсується.

Найбільш вигідним є обладнання зі штучними товарами. Туди необхідно мінімальна стартова сума для запуску, а самі товари не зіпсуються за кілька тижнів.

Складнішою є робота з автоматами послуг. Багато людей не довіряють такому обладнанню, або не розуміють, як воно працює, тому великого прибутку чекати не варто.

Як почати свій бізнес з вендинговими автоматами?

Запустити власну компанію, яка буде надавати клієнтам торгові автомати - це абсолютно не складно. Таке завдання набагато простіше, ніж, наприклад, відкрити свій магазин або кафе. Сам автомат займає мало простору, а власнику бізнесу не потрібно мати величезний стартовий капітал.

Підстава подібної компанії можна виконати в кілька кроків.

Пошук своєї ніші.

Це перший крок для відкриття компанії. І це не так просто, як може здатися, а сама задача дуже відповідальна, тому що від цього буде залежати ваша прибуток і успіх компанії.

Вибирайте ту сферу, в якій ви щось розумієте, яка вам цікава, тому що необхідно буде постійно розвиватися і вдосконалюватися. У регіоні, де підприємець збирається працювати, вже є деякі типи ВЕНДІНГА, тому досліджуйте дане питання, щоб не займати нішу, де вже висока конкуренція.

Шукайте щось нове й оригінальне. Те, що потрібно людям.

Досліджуйте територію, ринок і потреби потенційних покупців, після чого виберіть власну нішу.

Наприклад, уважно пройдіться по вулиці, де ви хочете поставити вендінговий апарат. Що ви там бачите? Багато кафе і невеликих магазинів, де продають каву і чай, а самі вендингові автомати відсутні? Значить кавовий автомат буде вельми доречним. Найчастіше такі пристрої монтують біля метро, ​​в торговому центрі або інших місць масового скупчення людей.

Якщо на території знаходиться декілька магазинів з канцелярськими товарами та іншими необхідними дрібницями, то вигідно буде встановити автомат зі штучними товарами.

Розробка проект вендинга.

Якісний і детальний бізнес план - це обов'язковий елемент, який потрібно продумати перед відкриттям власної фірми. Він повинен включати всі деталі нової компанії, розрахунки, витрати, окупність, дохід, обслуговування техніки.

Обов'язково врахуйте вартість самого вендінгового автомата, на підставі чого ви зможете побачити, яка сума необхідна для старту підприємства. Пам'ятайте про заробітну плату обслуговуючому персоналу і кур'єрам, які будуть завантажувати товари в обладнання. (Невеликі компанії, в якій є тільки кілька автоматів, часто мають одного-двох співробітників, або ж сам бізнесмен спочатку займається завантаженням.)

Юридичні питання.

Обов'язково зареєструйте свою компанію згідно з нормами закону. У більшості випадків, якщо ви встановлюєте автомати в різних місцях, то себе необхідно реєструвати як приватного підприємця.

Зберіть всі документи, уладьте питання з податковою і виберіть кращу систему оподаткування. Тільки після цього приступайте до закупівлі обладнання.

Тільки після цього приступайте до закупівлі обладнання

Купівля автоматів і товарів.

Не завжди у вашому місті є компанія, яка виробляє подібне обладнання, а купувати необхідно саме в виробника. Знайдіть якісну і надійну фірму, яка займається виготовленням саме тих вендінгових автоматів, що вам потрібні.

Крім того, якщо ви плануєте відкривати велику компанію з великою кількістю обладнання, то необхідно пам'ятати, що найкраще замовити оптом кілька пристроїв. В такому випадку, вам можуть надати велику знижку.

Встановлення обладнання.

Ще на етапі планування бізнесу ви повинні підібрати місця, де будете встановлювати автомати. Переконайтеся, що це дозволено законом і підпишіть контракти з тими, хто володіє певною територією, орендодавцем торгового центру.

Порівняйте ціни на оренду по всьому місту, виберіть найбільш прийнятне місце, після чого з фахівцями встановіть вен.

По суті, для більшості вендінгових автоматів в 2019 році необхідна тільки розетка. Пристрій встановлюється у вільному місці, підключається до електромережі і запускається.

Наймання співробітників для обслуговування.

Необхідно розділяти кілька типів співробітників, які потрібні будуть вашій компанії. Основна частина персоналу - це кур'єри, що повинні завантажувати і поповнювати кількість товарів в вендинге. Це не складно, але все одно потрібно мати досвід або, як мінімум, пройти навчання від виробника. Менша частина співробітників - ті, хто буде займатися ремонтом.

Більшість підприємців намагаються займатися обслуговуванням самостійно, але це можливо тільки якщо автомат один або два. В іншому випадку одна людина просто не зможе займатися цим.

Знайдіть фахівця, який має досвід роботи з подібними вендинговими автоматами. Він зможе швидко відновити поломку і несправність.

Вендинговий бізнес в нашій країні розвинений дуже погано, тому якщо підприємець-початківець знайде свою нішу і підбере місце установки, то можна стати успішним бізнесменом і зробить свою компанію прибутковою.

Кількість переглядів: 6 340

Що таке вендінг і вендингові автомати?
Які бувають автомати для вендингу?
Як почати свій бізнес з вендинговими автоматами?
Що таке вендінг?
Як почати свій бізнес на вендінгових автоматах?
Що таке вендінг і вендингові автомати?
Які бувають автомати для вендингу?
Як почати свій бізнес з вендинговими автоматами?
Що ви там бачите?
Багато кафе і невеликих магазинів, де продають каву і чай, а самі вендингові автомати відсутні?