Лещенко: Заради центру з IKEA можуть знищити пам'ятник архітектури

10279 переглядів

Для київського магазину IKEA готують приміщення в новому торговому центрі "Ocean Mall" забудовника Вагіфа Алієва, хоча остаточний проект будівлі ще не відомий.

Про це пише народний депутат Сергій Лещенко в Facebook.

"Банкова через своїх ломів (лідерів громадсько думки - ред.) Розганяє радість, що в Україні приходить IKEA. Тільки вони не уточнюють, що їх магазин відкриється в новому торговому центрі забудовника Вагіфа Алієва за тією ж схемою, за якою в Україні прийшов H & M до того ж забудовнику ", - заявляє він.

"Ніякого землевідведення для IKEA або інших індикаторів прозорості не буде - просто вони відкриють магазин в готовому торговому центрі. Точніше, сам торговий центр ще тільки будується - це друга черга Оушен Плаза, на метро Либідська", - додає Лещенко.

Він зазначає, що вже побудовано декілька поверхів, але остаточний проект "Оушен Молла" ніхто не бачив - "і ми спираємося тільки на картинку з презентації".

На думку Лещенка, "існує ризик знищення або поглинання одного з архітектурних пам'яток Києва в стилі" бруталізму "- будівлі літаючої тарілки".

10279 переглядів   Для київського магазину IKEA готують приміщення в новому торговому центрі Ocean Mall забудовника Вагіфа Алієва, хоча остаточний проект будівлі ще не відомий

Зданіе- "тарілка" на Либідській

старі фотографії

"Разом з активістами руху #SaveKyivModernism ми почали бити на сполох. Ще в липні на зустрічах в Міністерстві освіти забудовник обіцяв показати проект торгового центру, але з тих пір - ні слуху, ні духу ", - заявляє депутат.

За словами Лещенка, новий торговий центр будують за рахунок приміщень, які належать Міносвіти, і впритул до будівлі "тарілки", яка знаходиться в управлінні відомства Лілії Гриневич.

"Ікєї приходять і йдуть, темники порохоботов змінюються частіше погоди, а Київ потворними" микитаськамі "знищується безповоротно", - пише депутат.

Мережа торгово-розважальних центрів Вагіфа Алієва включає Lavina Mall, "Блокбастер", Ocean Mall і "Південний". Також він мав намір побудувати 3-поверховий ТРЦ біля метро "Лісова".

У 2015 році "Мандарин Плаза" Вагіфа Алієва вийшла зі складу власників розважального комплексу Arena Entertainment

Кілька років тому компанія "Мандарин Плаза" будувала житловий комплекс "Diamond Hill" на Площі Слави, який змінив вигляд правого берега Києва з лівого.