Шукач | Меморіал "Подвигу шахтарів Макіївки"

Оцінка: 14/3 учасники / 1 рекомендація / (+0) (-0) якість

Оцінка:

Пам'ятник - "Меморіал подвигу шахтарів Макіївки" - присвячений шахтарям міста, які, здобуваючи вугілля, віддали найцінніше - своє життя, а також щоденного героїзму підкорювачів підземних глибин. Подібного пам'ятника немає ні в Донбасі, ні в Україні.
Місто Макіївка нерозривно пов'язаний з шахтарською працею. Вперше на території міста промислова розробка покладів вугілля почалася в 1859 році Московським товариством. З цього часу будівництво нових рудників, і зростання видобутку вугілля йшло наростаючими темпами. Але "чорне золото" давалося важкою ціною. Саме місту належить гірка слава першого вибуху метану в шахті. Тому і була заснована в Макіївці перша в Росії гірничорятувальна станція, яка згодом розвинулася в Макіївський науково-дослідний інститут з безпеки робіт у гірничій промисловості (МакНДІ). У 1933 році створено об'єднання "Макіїввугілля", яке є флагманом промисловості міста. Мільйони тон вугілля видано на-гора в ці роки працівниками об'єднання. За трудові успіхи в 1976 році "Макіїввугілля" нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора. Тільки за післявоєнний період понад 12 тис. Гірників, нагороджені орденами і медалями. 15 присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. Незважаючи на всі труднощі і складні гірничо-геологічні умови працівники ДП "Макіїввугілля" продовжують славні традиції своїх попередників.
Професія шахтаря і в наш час продовжує залишатися однією з найважчих і найнебезпечніших. Сотні шахтарів віддали свої життя, перебуваючи на трудовому посту. Тисячі щодня ризикують, працюючи на кілометрових глибинах. Пам'яті тих, хто не повернувся з шахти і подвигу тих, хто зараз спускається в забій і встановлений цей величний меморіал і запровадження Дня пам'яті загиблим шахтарям.

Пам'яті тих, хто не повернувся з шахти і подвигу тих, хто зараз спускається в забій і встановлений цей величний меморіал і запровадження Дня пам'яті загиблим шахтарям

Меморіал встановлено в 2003 році. Скульптор: Піскун Віктор Федорович, член Національної спілки художників України. Спонсор: ДП "Макіїввугілля".
Композиція "Меморіалу подвигу шахтарів Макіївки" представляє собою трифігурну скульптуру шахтарів. Їхні образи і динаміка відображають героїзм праці підкорювачів підземних глибин, готовність шахтарів до щоденного подвигу, до взаємовиручки і взаємодопомоги. Центральна фігура гірника трохи виступає вперед. Шахтар в робочому одязі, черевиках, касці з коногонкою, перед собою обома руками тримає відбійний молоток.

Шахтар в робочому одязі, черевиках, касці з коногонкою, перед собою обома руками тримає відбійний молоток

Фігура зліва також в робочому одязі, але без головного убору.

Гірник справа - в робочому одязі, касці з коногонкою, він трохи нахилив голову вниз.

Пам'ятник чорного кольору. За їх спинами - стилізована композиція розірваного кріплення, як ознака небезпеки гірничої місії.

До меморіалу ведуть широкі парадні сходи, орієнтовані на схід. Вічнозелений ландшафт з 20 ялин і кущів підкреслюють невгасаючу пам'ять і життєвість праці шахтарів.
Фігури шахтарів вилиті з чавуну. Постамент пам'ятника має форму багатогранника, облицьований гранітними плитами. На передній грані - напис в два рядки бронзовими літерами: "Меморіал подвигу шахтарів Макіївки".

Арка і постамент виготовлені з бетону та арматури. Мощення охоронної зони зроблено дрібнорозміченою тротуарною плиткою "цегла" сірого і червоного кольорів.

джерело тексту

Як дістатися до точки:

Меморіал розташований в центрі міста Макіївка, за будівлею будинку дитячої та юнацької творчості на перетині проспекту 250-річчя Донбасу та вулиці Московская.К меморіалу можна пройти від центральної автостанції або від центрального ринку (близько 500 метрів від обох об'єктів ".