«Голос»: До зустрічі в Європейському суді

  1. «Голос»: До зустрічі в Європейському суді

«Голос»: До зустрічі в Європейському суді

Асоціація «Голос», діяльність якої призупинив Мін'юст через відмови НКО реєструватися як іноземний агент , Готується відправити до Європейського суду додаткові матеріали. А5 липня засновується новий громадський рух «За чесні вибори Голос».

В інтерв'ю «Совершенно Секретно» заступник виконавчого директора асоціації «Голос» Григорій Мельконьянц роз'яснив ситуацію з НКО .

- Сьогодні ви направили нові матеріали до Європейського суду. Що ви збираєтесь робити, якщо судове рішення в підсумку буде не на вашу користь?

- Повідомлення в ЗМІ про нашу подачі заяви до Європейського суду не зовсім коректні. Те, що ми збираємося подавати, це лише доповнення до тієї колективній скарзі некомерційних організацій, яка була направлена ​​до Європейського суду на початку цього року. Наступного тижня або, може бути, навіть через тиждень буде подача даного доповнення асоціації «Голос» про те, що ситуація оновилася, що наша організація за рішенням загальних зборів членів ліквідується, що її діяльність припинена, що присуджені штрафи.

Що ми збираємося робити після того, як Європейський суд прийме рішення про нашу справу? Я боюся, що це рішення ухвалять не раніше, ніж через два або три роки, а може бути навіть і пізніше. Тому зараз не зовсім коректно припускати, що ми будемо робити далі. Треба дочекатися будь-яких дій з боку Європейського суду з прав людини, нехай там оцінять ситуацію.

- Чи очікуєте ви нових переслідувань з боку Мін'юсту по відношенню до нового «Голосу»?

- Чесно кажучи, не знаю, за що можна переслідувати нову організацію. Вона не відповідає за якимось зобов'язанням старих організацій. Тому члени і учасники, прихильники і колишні керівники асоціації «Голос» має право на підставі Конституції та законів про комерційні організації створювати які завгодно організації. Тому ми не знаємо, які проблеми можуть виникнути. Все залежить від винахідливості Міністерства юстиції. Хоча тут проблема навіть не в Мін'юсті. Напевно воно не самостійно в своїх рішеннях. Так що ті, хто на нього впливає, вимагатимуть нових переслідувань, якщо їх щось не влаштує.

- Чи виплачувати «Голос» штрафи, призначені йому Мін'юстом?

- Так, ми збирали кошти за рахунок різних пожертвувань. 300 тисяч рублів було виплачено за саму організацію, і ще 100 тисяч рублів виплатили директора «Голосу».

У липні 2012 року був прийнятий закон «Про НКО», який визначає некомерційні організації як іноземних агентів, якщо вони отримують фінансову допомогу з іноземних джерел та займаються політичною діяльністю. НКО розцінили новий законопроект як тиск на громадянське суспільство і правозахисників і все відмовилися реєструватися в статусі «іноземних агентів» . «Голос» став першою організацією, яку Мін'юст за новим законом «Про НКО» визнав іноземним агентом.


Що ви збираєтесь робити, якщо судове рішення в підсумку буде не на вашу користь?
Що ми збираємося робити після того, як Європейський суд прийме рішення про нашу справу?
Чи очікуєте ви нових переслідувань з боку Мін'юсту по відношенню до нового «Голосу»?
Чи виплачувати «Голос» штрафи, призначені йому Мін'юстом?