Вимоги до страховиків в Україні посилюються

  1. Орфографічна помилка в тексті:

5 червня 2015 року, 8:33 Переглядів: 5 червня 2015 року, 8:33 Переглядів:   Страховики сподіваються удосконалити нові правила

Страховики сподіваються удосконалити нові правила. Фото: krainamriy.kiev.ua.

Регулятор страхового ринку з 1 вересня має намір посилити вимоги до якості резервів страховиків.

"Результати роботи компаній за минулий рік і перший квартал 2015 го показали, що більша частина активів страхових компаній, включаючи резерви, неякісні", - повідомив член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов, пише " капітал ".

Наприклад, аналіз розміщення страхових резервів на банківських депозитних рахунках показав, що в десятку найпопулярніших серед страхових компаній банків входять фінустанови, розмір капіталу яких становить всього 1-1,5 млрд грн.

"І в таких маленьких банках деякі страховики розміщують понад 0,3 млрд грн. Це ж величезний ризик", - говорить Залєтов.

Ще більше схильні до ризиків страхові резерви, розміщені в цінних паперах українських компаній. Йдеться, за словами гендиректора асоціації "Страховий бізнес" Людмили Білошицької, про 50% всіх резервів страхових компаній і 70% всіх активів.

"Здійснюючи схемні операції, страховики накопичили величезні ресурси у вигляді" сміттєвих ", які не мають ринкової вартості, цінних паперів. Щоб позбутися від них страховикам знадобляться кошти і час ", - вважає екс-член Нацкомфінпослуг Сергій Бірюк.

сміттєвий вітер

Ні того, ні іншого у страхового ринку поки немає. Планується, що підготовлений Нацкомфінпослуг проект розпорядження "Про затвердження змін до деяких нормативно-правові акти Держкомісії з регулювання ринків фінпослуг України" буде прийнятий вже 1 вересня 2015 року. Цей документ повинен внести ряд суттєвих змін в правила розміщення страхових резервів.

Наприклад, регулятор хоче, щоб в акції українських емітентів страховики могли розміщувати не 30%, а лише 10% резервів. Зате в держоблігації України - не менше 25%.

"Ми категорично проти того, щоб регулятор ставив нижню планку для резервів. Це незаконно, тому що є примусом до вибору певного фінансового інструменту в розмірі, не менше 25%", - вважає гендиректор Української федерації страхування Галина Третьякова.

Цю думку поділяє і голова комісії зі страхування Українського товариства фінансових аналітиків В'ячеслав Черняховський. За його словами, після кризи 1998 року регулятор, навпаки, навіть ввів обмеження на обсяги ОВДП у резервах страховиків, так як тоді багато компаній різко втратили ліквідність через великих вкладень в державні цінні папери . "Тому запропонована норма про 25% -м обов'язковий обсяг купівлі держоблігацій не може бути прийнята, оскільки наше держава не несе відповідальності за виконання зобов'язань перед страховиками ", - запевняє Черняховський.

Страховики також проти орієнтації на оцінку рейтингових агентств України при розміщенні резервів. Регулятор, наприклад, планує зобов'язати страхові компанії робити вклади в банки , Кредитний рейтинг яких за національною рейтинговою шкалою не нижче "А-". Сьогодні рейтингові оцінки для цього не потрібні. На думку Третьякова, якщо не можна обійтися без рейтингових агентств при розміщенні резервів, то потрібно хоча б обмежити кількість "оцінювачів" і підвищити вимоги до них.

Не подобаються страховикам і нові підходи до резервів, представленим в якості премій по внутрішньому перестрахуванню. Якщо сьогодні розмір таких премій досягає 20%, то в новому документі вони не повинні будуть перевищувати 3% по відношенню до кожного перестраховика-резидента, який до того ж має бути з 10-річним досвідом роботи і мати рейтинг надійності не нижче "uaA-". "При внутрішньому перестрахуванні не можна розглядати рейтингові агентства, як панацею", - впевнена Третьякова.

Але можна зрозуміти і регулятора - перестрахування всередині країни є одним з найбільш "схемних" видів бізнесу, за допомогою якого з економіки України щорічно виводяться мільярди гривень.

Час покаже

В цілому, страховики згодні з тим, що вимоги до резервування потрібно посилити. "Суть нагляду полягає в тому, щоб ринок був платоспроможним", - нагадує президент ЛСОУ Олександр Філонюк.

Але вони просять комісію дати більше часу для поліпшення якості резервів, прийнявши нове розпорядження не в вересні 2015 го, а в січні 2016 року. "Це антикризовий план порятунку ринку. Якщо його відкладати надовго, то ніяких реформ може і не бути", - вважає Залєтов.

У свою чергу страховики погрожують судовими позовами до Нацкомфінпослуг, якщо їх зауваження до проекту розпорядження регулятор не врахує.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Вимоги до страховиків в Україні посилюються". інші бізнес новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ