Створено "Інтерактивний 3D-атлас ембріології людини"


Вчені з Амстердамського університету створили новий унікальний проект - «Інтерактивний 3D-атлас ембріології людини».

Для цього науковці Амстердамського університету створили кілька інтерактивних тривимірних моделей ембріонів і зібрали їх воєдино, в один довідник. Цей атлас здатний пролити світло на прекрасний і загадковий світ розвитку людського ембріона, запевняють дослідники.

Як наголошується в науковому дослідженні, за допомогою атласу вчені і медики зможуть краще зрозуміти природу генетичних захворювань і вад розвитку.

Як повідомила одна з авторів «Інтерактивного 3D-атласу ембріології людини» Бернадетт де Баккер, вчені знають набагато більше про Місяць і інші речі, ніж про те, що відбувається після зачаття. До того ж, за її словами, зараз використовуються і друкуються книги, в яких є зображення ембріонів, але зроблені вони аж в 1930 роках. До них додається тільки нова інформація, хоча самі ембріони вже давно змінилися.

Наприклад, фахівці запевняють, що в деякій літературі розповідається про розвиток людини за аналогією з розвитком миші або курчати, проте це не відповідає дійсності. Частина органів формується у ембріона людини набагато раніше, ніж у курей і мишей, а частина - трохи пізніше, але в підручниках це до сих пір ніхто не відбив. Відзначається, що нове видання «Інтерактивний 3D-атлас ембріології людини» допоможе усунути всі недоліки, виправить всі помилки.

Над створенням атласу працювали 75 осіб. Всього було проаналізовано 15 тисяч зразків тканин, а деяким з них виповнилося вже більше 100 років. Кожен цей зразок був узятий з колекції зразків людських ембріонів інституту Карнегі (Carnegie Institution for Science). Після цього вчені розробили 14 моделей ембріонів у віці до 60 днів, які перебувають на різних стадіях розвитку.