5 причин поміняти стару машину на нову

 1. 1. Автомобіль став занадто старим
 2. 3. Зміст автомобіля вимагає занадто великих вкладень
 3. 4. Не влаштовує обрана марка або модель

Люди змінюють свої машини на нові з фінансових, практичним і емоційним причин, тому що легковий автомобіль в Латвії часто є не тільки звичайним засобом пересування, але також і емоційної покупкою, і статусним товаром.

На відміну від часів початку автомобілебудування, коли машини для особистого користування проводилися настільки ж грунтовно, як яхти або кораблі, сьогодні легковий автомобіль є товаром широкого вжитку.

Це означає, що ви не будете все життя їздити на тій машині, яка належить вам зараз, і коли-небудь поміняєте її на якусь іншу.

1. Автомобіль став занадто старим

Деякі умільці кажуть, що жодна машина не може стати занадто старої, головне - правильно її утримувати. Однак легковий автомобіль, як і будь-який інший пристрій або механізм, з часом зношується і починає вимагати більш частого і дорогого ремонту. Тому покупці намагаються поміняти попередню машину на абсолютно нову, як тільки закінчується гарантійний термін, - так зазвичай надходять підприємства, які користуються службовим транспортом.

Автомобілі різних марок і класів старіють по-різному, проте рано чи пізно настає момент, коли прогнозувати експлуатаційні витрати стає неможливо. Незважаючи на те що запчастини для старих і дуже популярних моделей дешеві, проте, в кожному автомобілі є неадекватно дорогий вузол, наприклад насос високого тиску паливного двигуна.

Слід пам'ятати про те, що легковий автомобіль, на відміну від комерційного транспорту, що не сконструйований для великих пробігів, і мільйон кілометрів, швидше за все, не проїде. І взагалі: якщо машина починає вимагати занадто багато уваги, значить, прийшов час з нею розлучитися.

2. Машина не відповідає життєвій ситуації

У житті все тече і змінюється. Досить часто трапляється так, що наявний автомобіль не відповідає новим місцем роботи, сімейним станом або новому хобі. Найчастіше попередня машина просто виявляється занадто мала для підростаючих дітей або гірських велосипедів, однак трапляється і навпаки - раніше повноцінно використовується мінівен, мікроавтобус або універсал тепер переважно возить тільки водія і повітря. У маленького автомобіля не тільки нижче споживання пального та експлуатаційні витрати, але і набагато скромніше обов'язковий державний податок. Іноді зміну машини сприяє переїзд за місто - коли щодня доводиться долати довгий шлях, це мотивує вибирати двигун маленький, більш економічний і, можливо, працює на іншому паливі.

3. Зміст автомобіля вимагає занадто великих вкладень

Автомобіль може перетворитися в пожирателя грошей - як через старіння, так і з інших причин. Наприклад, може виявитися, що придбана машина мрії вам зовсім не по кишені. У нових автомобілів це виявляється при першому ж великому техогляді, а у скільки обійдеться цей захід, в момент покупки машини вам скаже тільки дуже самовіддану продавець.

Про те, скільки буде коштувати технічне утримання машини, наприклад до пробігу 100 000 км, зазвичай цікавляться тільки водії автопарків, тому, що це їх робота. Буває, що навіть у маленького автомобіля витрата пального набагато вище, ніж той, що зазначений у технічній інформації, і змінити це не зможе ні відвідування сервісу, ні уроки ековожденія. Як би ситуація не розвивалася до того, ясно одне - якщо автомобіль виявився занадто дорогий, не треба відкладати прийняття неминучого рішення, тому що тягнути гуму значить ще більше розоряти фінансовий город і красти кошти для покупки нової машини.

4. Не влаштовує обрана марка або модель

Незалежно від віку автомобіля - будь це десять днів або десять років - завжди існує можливість придбати те, що вам не подобається або не підходить. Найсмішніше, що неприязнь починається з абсолютно неважливих і зовні непомітних дрібниць. Наприклад, з часом з'ясовується, що сидіння неможливо відрегулювати так, як подобається вашій спині. Здавалося б, дрібниця, але під час тривалої поїздки незручність відмінно відчувається, і тягне відчуття не компенсує ніяка динаміка або супераудіосістема.

До ергономічним конфліктів можуть додатися претензії до управління, огляду, гальмах, механізму перемикання передач або роботі «автомата» і так далі. Звичайно, жоден автомобіль не буде служити вам вічно, однак на одній і тій же машині ми в середньому їздимо три роки. І якщо в цьому автомобілі вас щось по-справжньому дратує, то три роки - це занадто довгий термін.

5. Змінився автодилер або сервіс

Можливо, спочатку це здасться несерйозним, проте більшість автомобілістів довіряють конкретному підприємству, продавцеві, керівнику сервісу або автослюсаря. І раптом в один прекрасний день ви дізнаєтеся, що дана фірма більше не торгує автомобілями вашої марки, а всі знайомі співробітники перебралися на інше підприємство. У таку ситуацію швидше можуть потрапити покупці нових машин, тому що шляхи придбання і обслуговування старих автомобілів набагато ширше і сервісів на десятки більше. У нас як і раніше досить марок, які в Латвії або, як мінімум, в Ризі поширюються тільки одним або двома офіційними представниками. І якщо для відвідування автосервісу потрібно перетнути все місто, то це повинен бути особливий автомобіль. Якщо у вас не такий, то краще пошукати машину іншої марки, яку продають ближче до будинку або офісу.

Нормундс Авотіньш,
автожурналісти


 • Автомобіль - 17.03.2017

  Як вибрати найвигідніший лізинг

  Лізинг може дати потужний поштовх розвитку підприємницької діяльності, поліпшити умови побуту і підвищити особисту мобільність. Але важливо зробити правильний вибір. Цього разу ми розповідаємо про те, як вибрати найбільш підходящу лізингову послугу.

  Детальніше

 • Автомобіль - 17.05.2018

  Як підготуватися до подорожі на автомобілі

  Подорож на автомобілі дає відчуття свободи і можливість змінювати свої плани миттєво. Але щоб в дорозі вас очікували тільки приємні сюрпризи, треба добре підготуватися. Ось кілька порад, які вбережуть вас від непорозумінь і допоможуть підрахувати витрати.

  Детальніше