Паркет на стіні: особливості оформлення в інтер'єрі

  1. Особливості оформлення стін паркетом
  2. декоративні прийоми
  3. Монтаж стельової-стінових панелей на обшивку з гіпсокартону
  4. Монтаж стельової-стінових панелей вертикально
  5. ламінат
  6. керамограніт
  7. Дерево з оптичними волокнами
  8. Шпалери під дерево

Дизайнери все частіше використовують не звичайні дерев'яні дошки, а технологічні, красиві і неймовірно різноманітні - паркетні. Розповімо про особливості паркету на стіні в інтер'єрі.

Особливості оформлення стін паркетом

особливості паркету

Паркет на стіні

Яку деревину вибрати

Як монтувати паркет

альтернативи паркету

Почнемо з азів. Паркетна дошка - це тришарова планка довжиною від 1 до 2 м, шириною 180-200 мм, товщиною 14-22 мм. Її верхній шар виконують з цінних порід, а наступні два - з дешевших хвойних порід. При виробництві на поверхню планок наносять захисний шар. Це може бути лак, олійно-воскової склад або суміш масел , Які підвищують зносостійкість матеріалу і полегшують догляд. Паркетні дошки мають замкову систему з'єднання. При складанні шип однієї дошки вставляють в паз іншої і замикається.

Дерев'яні дошки гігроскопічні. При високій вологості повітря вони схильні збільшувати геометричні розміри, що стане причиною викривлення планок. При низькій вологості через зсихання деревини розміри зменшаться і може з'явитися щілину між стіною і паркетом. Через багатошарової конструкції у паркетної дошки ці явища не так помітні, як у виробів з масиву дерева.

Оптимальні умови для цього матеріалу: температура повітря в приміщенні - 18-22 ° С; відносна вологість - 40-60%. Ці умови підтримують за допомогою зволожувачів взимку під час опалювального сезону, і кондиціонерів з функцією зниження вологості - влітку.

Оздоблення стін паркетом популярна через простого монтажу і природних візерунків. Як верхній декоративного шару застосовують традиційні для нашої широти породи дерева: дуб, ясен, березу, горіх, і екзотичні з різних регіонів світу: сапели, зебрано, тигрове дерево, мербау. Через невеликої товщини (0,6-6 мм) вартість залишається доступною, на відміну від покриття з масиву.

Ще більш цікавим покриття стає через методи обробки деревини : Морению, тонування, термічному впливу, брашірованіе і створення мікрофасок з двох або чотирьох сторін. Ці невеликі зрізи по периметру планки дають відчуття об'єму і разом з тим приховують вплив сезонних коливань вологості.

декоративні прийоми

Довгі і вузькі елементи укладають горизонтально, вертикально або по діагоналі, можна обробити всю стіну або окремі фрагменти. Якщо ви хочете отримати декор без торцевих стиків, шукайте дошки big size довжиною від 2 200 мм і більше. При діагональному укладанні, щоб скоротити кількість відходів, переважно планки невеликої довжини. Однак, незалежно від схеми укладання, при замовленні матеріалу необхідно додати 5% до фактичної площі облицювання на можливу підрізування.

На стіні дошки не потребують такої ж надійному захисті від стирання, як на підлозі. Тому підійдуть вироби з верхнім шаром з будь-яких порід дерева, в тому числі середньої і низької твердості: вишня, груша, вільха, береза, які не дуже практичні на підлогах. Склади для обробки поверхні дерева (лак, масло, олія-віск) теж розглядають з точки зору дизайну. В одних інтер'єрах, наприклад, на кухні, краще дошки з ефектним і яскравим глянсовим лаком, а в спальні або вітальні - з безбарвним маслом, яке створює враження натуральної необробленої деревини.

Виробники підлогових покриттів з дерева стали випускати спеціальні серії дощок і декоративних панелей для стін і стель, в тому числі зі складним рельєфом поверхні або 3D-ефектом. В їх поєднанні з іншими дерев'яними елементами інтер'єру (статями, драбинами) найбільш повно проявляється гармонія матеріалу, форми і кольору.

паркетні дошки для укладання паркету на стіну потрібно замовляти тоді, коли всі мокрі процеси (облаштування стяжки, наливної підлоги , Оштукатурювання і шпаклювання стін і стель) завершені, вирівнюють шари просушені, а опалення і вентиляційна система добре налагоджені. До укладання покриття приступають тільки тоді, коли вміст вологи в підставі знизиться до 2-3% (більш точні дані вказує виробник в інструкції на конкретний матеріал). В іншому випадку планки будуть вбирати випаровується вологу, збільшуватися в розмірах, вигинатися, а в гіршому випадку можливо відшарування ламелей верхнього шару.

Пам'ятайте, що тут діють ті ж правила, що і при монтажі паркетної дошки на підлогу. Перед початком робіт запечатані упаковки з матеріалом витримують в кімнатних умовах не менше 48 годин для акліматизації. Не поспішайте, особливо якщо дошки внесли з морозу в теплий будинок. На них відразу утворюється конденсат. Дерево вбирає його, і якщо почати укладання відразу, то через деякий час між планками з'являться щілини. На стиках з підлогою та стелею обов'язково залишають невеликі (1 см) деформаційні зазори.

Роль грає і спосіб укладання, наприклад, паркет «ялинкою» створює найбільш рівномірне навантаження на стіні.

Монтаж стельової-стінових панелей на обшивку з гіпсокартону

Щоб стіна виглядала більш гармонійно, бажано розкрити кілька упаковок, розкласти елементи на підлозі, підбираючи їх за кольором і фактурою. Адже дерево - природний матеріал, і зустріти планки з однаковим малюнком і кольором неможливо. Монтують паркетні дошки на будь рівну основу: оштукатурене, з гіпсокартону. Головне - вибрати відповідний спосіб фіксації і дотримуватися технології процесу, уважно вивчити, як кріпити дошки. Довірити це можна будь-якому майстрові, знайомому з настилом паркетної дошки на підлогу.

Монтаж стельової-стінових панелей вертикально

Насамперед потрібно створити схему монтажу. Потім підуть підготовка підстав (підлоги і стін), установка маяків (початкових рядів, які стануть задавати напрямок), укладання паркетних планок, циклювання і лакування.

ламінат

Паркет на стіні в інтер'єрі може замінити ламінат із серії «французька ялинка» потрібно укладати з розширювальним швом шириною не менше 10 мм по монтажному периметру, навколо стояків, уздовж порогів і під дверима.

керамограніт

Керамічні плитки в дизайні «шеврон» допускають укладання з ледь помітними швами. Перед їх монтажем в житлових приміщеннях потрібно облаштувати електричний тепла підлога.

Дерево з оптичними волокнами

Зверніть увагу на панелі з клеєного масиву дерева з додаванням оптичних волокон. Їх розміщують між шарами деревини в строгому геометричному порядку. Оптоволокно передає світловий потік, дерево отримує можливість проводити світло.

Панелі можуть бути використані при облаштуванні перегородок , Дверей, меблів і грати роль декоративного оздоблення стін і стель. Особливо якщо світлодіодне підсвічування замінити на світиться растрову картинку. Оскільки панелі на 99% складаються з деревини, робота з ними (обробка, розпил, нанесення лаку, воску, морилки і т. П.) Не відрізняється від роботи з звичайним деревом.

Шпалери під дерево

Щоб не втрачати сантиметри корисної площі, шукайте шпалери, що імітує дерев'яні покриття. Оформлення стін цим оздоблювальним матеріалом займе незрівнянно менше часу і зусиль, а візуальний ефект буде аналогічним. Шпалерні декори вельми цікаві з точки зору краси і можливостей кольору. Це не тільки класичні природні бежево-коричневі відтінки, але і оригінальне відтворення состаренного і пофарбованого дерева. Найбільш реалістичну картину дерев'яної обробки створять фотошпалери. Вони можуть бути виготовлені за індивідуальним замовленням і точно відповідати розміру стіни.