"Лісовий принц", "Дочка" і "Поцілунки метеликів" - кращі європейські кінодебюти

  1. "Опікунство" (Франція 2017)
  2. "Дочка" (Німеччина - Греція 2017)
  3. "Неможлива картина" (Австрія - Німеччина, 2016)
  4. "Лісовий принц" (Польща, 2016)
  5. "Поцілунки метеликів" (Великобританія 2017)

З 25 по 29 січня в Москві пройде фестиваль молодого європейського кіно "Горизонти", в рамках якого вперше в Росії будуть показані найкращі дебюти провідних кінофестивалів Європи.

Редакція порталу Москва 24 пояснює, які фільми можна пропустити.

Картини, які отримали призи на головних щорічних оглядах - Каннському, Венеціанському, Берлінському, Гетеборгському фестивалях, - вперше покажуть в Москві.

За п'ять фестивальних днів пройдуть покази семи фільмів, створених кінематографістами Австрії, Бельгії, Великобританії, Іспанії, Німеччини, Греції, Польщі та Франції. Всі картини будуть демонструватися мовою оригіналу з англійськими та російськими субтитрами. Повну програму фестивалю можна знайти за посиланням .

"Опікунство" (Франція 2017)

З 25 по 29 січня в Москві пройде фестиваль молодого європейського кіно Горизонти, в рамках якого вперше в Росії будуть показані найкращі дебюти провідних кінофестивалів Європи

Фото: кадр з фільму "Опікунство". Режисер Ксавьє Легран. Сценарист Ксав'є Легран

Режисер Ксавьє Легран починав як актор. У юному віці він знявся в культовій стрічці Луї Малля "До побачення, діти", і на цьому, мабуть, все: в акторство Лега не досяг успіху, після яскравого старту йому діставалися в основному другорядні ролі.

Відомий Ксав'є Легран став як режисер і сценарист - завдяки своєму короткометражному дебюту "Перш ніж втратити все" (2012), який був удостоєний премії "Сезар" за кращий короткометражний фільм, а також номінувався на "Оскар".


Відео: YouTube / HD - Trailers

"Опікунство" - його перша повнометражна картина. На Венеціанському кінофестивалі фільм був нагороджений "Срібним левом" за кращу режисуру. Крім того, стрічка отримала спеціальний приз і приз глядацьких симпатій МКФ в Сан-Себастьяні та спеціальний приз журі МКФ в Цюріху.

За сюжетом, мати, перебуваючи в стані оформлення розлучення, намагається домогтися одноосібної опіки над 12-річним сином Жюльєном і звинувачує його батька в домашньому насильстві. Через нескінченні звинувачень, судових позовів і батьківських розглядів хлопчик стає заручником сімейного конфлікту і страху і робить все, щоб запобігти найгірше дозвіл справи.

Побічно фільм "Опікунство" перетинається з картиною "Нелюбов" Андрія Звягінцева, яка днями увійшла в список номінантів на премію "Оскар" в категорії "Кращий фільм іноземною мовою". Правда, ситуація в "опікунство" вивернута навпаки: якщо нелюбов у Звягінцева виникає з байдужості, то в картині Леграна нелюбов з'являється з амбіцій і егоїзму.

"Дочка" (Німеччина - Греція 2017)

Фото: кадр з фільму "Дочка". Режисер Мача Шінінскі. Сценарист Мача Шінінскі

Молодий режисер Мачі Шінінскі вже встигла зарекомендувати себе на фестивалях в Лос-Анджелесі і на МКФ Raindance Film Festival у Великобританії.

Світова прем'єра її фільму "Дочка" відбулася в 2017 році на МКФ в Берліні в рамках програми "Німецьке перспективне кіно".


Відео: YouTube / Filmakademie Baden-Württemberg GmbH

У центрі сюжету - невирішені сімейні відносини. Через два роки після розлучення Ханна і Джиммі змушені знову зустрітися, щоб зайнятися продажем будинку.

Спільне справу зближує їх, і вони хочуть дати своїм стосункам другий шанс. Однак їх семирічна дочка Люка робить все, щоб цього не сталося. З дивовижною підступністю вона грає на сімейних почуттях.

Головні ролі у фільмі виконують актори, широко відомі німецької театральної публіці, - Артеміс Халкиду і Карстен Антоніо Мілке.

"Неможлива картина" (Австрія - Німеччина, 2016)

Фото: кадр з фільму "Неможлива картина". Режисер Сандра Воллнер. Сценарист Сандра Воллнер

Експериментальний фільм австрійського режисера Сандри Воллнер отримав приз за кращий дебютний фільм МКФ в Гетеборзі в січні 2017 роки (Швеція).

Кінокритики відзначили фільм перш за все за блискучий сценарій і внутрікадровий монтаж. Фільм на стику ігрового та документального кіно розповідає історію про повсякденне життя сім'ї в 1950-х роках, побачену очима 13-річної дівчинки.

"Лісовий принц" (Польща, 2016)

Фото: кадр з фільму "Лісовий принц". Режисер Куба Чекай. Сценарист Куба Чекай

Куба Чекай - один з найперспективніших молодих польських режисерів. Він досить голосно заявив про себе ще в 2016 році, коли в прокат вийшов його дебютний художній фільм Baby Bump - коміксових історія про складнощі дозрівання. А в 2017-м Чекай отримав премію імені Кшиштофа Кесьлевского за сценарій "Sorry, Польща" (історія розчарованого життям 40-річного танцюриста).

Прем'єра його нового фільму "Лісовий принц" відбулася в 2017 році на МКФ незалежного кіно в Сламденсе (США). Крім того, картину показували на МКФ в Берліні, Белфасті, Празі та Единбурзі.


Відео: YouTube / Cine maldito

Молодий фізик працює над теорією паралельних світів. У нього екстраординарний розум і ранима душа.

Живе він досить тихо і розмірено, удвох з матір'ю, поки в їхньому житті не з'являється третя людина - вітчим. Щоб вирішити виниклі в зв'язку з цим проблеми, хлопець вирішується на небезпечну подорож.

"Поцілунки метеликів" (Великобританія 2017)

Фото: кадр з фільму "Поцілунки метеликів". Режисер Рафаель Капелінскі. Сценарист Грір Еллісон

Картина польського режисера Рафаеля Капелінскі "Поцілунки метеликів" отримала "Срібного ведмедя" за кращий дебютний фільм МКФ в Берліні (конкурс Generation), приз за кращий фільм молодіжного журі МКФ незалежного кіно в Кракові, а також спеціальне згадка журі та приз глядацьких симпатій КФ в Віареджо .


Відео: YouTube / Blue Shadows Films

За сюжетом, в квартирі, яку вони називають будинком, троє друзів проводять більшу частину часу: грають в більярд, влаштовують вечірки, курять траву і говорять про секс.

Однак один з них іноді збігає на горище, з вікна якого він може спостерігати за світом навколо. До того ж він приховує таємницю, якої ні з ким не може поділитися.


Лучкина Наталя