Панорамне скління в квартирі, плюси і мінуси

 1. У яких випадках рекомендується встановлювати панорамні вікна?
 2. Коли панорамне скління - погана ідея
 3. особливості конструкції
 4. Переваги та недоліки панорамного скління

Французькі вікна в підлогу цінують за вид на природний або міський ландшафт і рясне природне освітлення. Сучасне панорамне скління виконується від стелі до підлоги шириною на всю стіну, тому робить кімнату світліше і на вигляд просторіше.

Сучасне панорамне скління виконується від стелі до підлоги шириною на всю стіну, тому робить кімнату світліше і на вигляд просторіше

У яких випадках рекомендується встановлювати панорамні вікна?

Панорамне скління найкраще використовувати в хрущовках. Але доречно воно і на витягнутих вузьких лоджіях будь-яких інших квартир. Вікна в підлогу роблять інтер'єр просторіше і стають джерелом природного освітлення, не обтяжуючи при цьому зовнішній вигляд. Панорамні вікна на широких і великих лоджіях доречні, якщо вони виходять на північний схід або північ, тобто знаходяться в недостатньо освітлених кімнатах. Французьке скління на балконі вимагає монтажу подвійного ПВХ-профілю, тому що подвійні теплоізольовані склопакети зберігають тепло ефективніше алюмінієвих аналогів.

Коли панорамне скління - погана ідея

Слід відмовитися від ідеї встановити панорамне вікно, що примикає до спальні. Якщо вікно виходить на південь або південний захід, робити його панорамним протипоказано, тому що воно буде сильно грітися влітку і менш ефективно зберігати тепло в приміщенні взимку. Ризиковано виконувати панорамне скління на лоджії або балконі, в будь-якому приміщенні, якщо в місцевості часті і сильні вітри. У всякому разі, необхідно точно розрахувати всі параметри монтажу і виконати ретельну підготовку до монтажних робіт. Панорамне скління не роблять в квартирах, де стелі нижче 2,8 м.

особливості конструкції

Щоб виключити появу конденсату в приміщенні з панорамним склінням і, як наслідок, вогкість, поширення цвілі, панорамний балкон або лоджію потрібно обладнати покриттям конвектором.

Якщо французький балкон або лоджія знаходяться на нижніх поверхах або в приватному будинку, питання безпеки приміщення особливо актуальний. Щоб запобігти проникненню в приміщення сторонніх осіб через вікно, рекомендується використовувати армоване скло, покрите особливої ​​металізованої плівкою, або ламіноване. Нижні склопакети слід покрити тонуванням або відбиває світло плівкою. Енергозберігаюче скло збереже тепло в приміщенні взимку, а тоноване збереже очі від сліпуче-яскравого сонячного світла.

Так як віконні конструкції багато важать, перед монтажем вікон потрібно зміцнити балконну плиту, тим більше якщо роботи ведуться в хрущовці або сталінці. Щоб панорамне скління виглядало особливо ефектно і легко, склопакети можна з'єднати силіконової прошарком, попередньо продумавши можливість провітрювання.

Переваги та недоліки панорамного скління

До переваг панорамних вікон відносяться:

 • ефект розкоші в дизайні приміщення;
 • висока надійність і якість конструкції;
 • візуальне збільшення приміщення;
 • збільшення природного освітлення, особливо у випадку з безрамним склінням ;
 • стійкість скла до ударів і віджимання. Гартоване скло з армуванням і антивандальним покриттям - надійний бар'єр для зловмисника;
 • можливість використовувати кімнату з панорамним вікном як їдальню, робочий кабінет або вітальню - варіантів експлуатації безліч.

До недоліків панорамних вікон можна віднести:

 • рясне ультрафіолетове випромінювання, яке може привести до вицвітання меблів або обробки в приміщенні. Проблему вирішують щільні штори і скла з тонуванням;
 • значні тепловтрати через віконний отвір;
 • ймовірність розростання плісняви ​​і появи вогкості в приміщенні при неякісної установці вікон і недостатньому утепленні статі, при склінні профілем з алюмінію;
 • неможливість провітрювати приміщення;
 • недоступність зовнішньої поверхні вікон з приміщення для догляду за нею;
 • висока вартість скління - від 7-9 тисяч рублів за квадратний метр.

Якщо, оцінивши переваги та недоліки французького скління, ви зважилися встановлювати панорамні вікна в приватній квартирі, подбайте про те, щоб юридично грамотно оформити конструкцію, тобто перепланування квартири. До початку робіт отримаєте в ТСЖ дозвіл на об'єднання житлової кімнати і балкона, а також дозвіл від архітекторів міста. До монтажних робіт залучайте досвідченого підрядника, який виконує французьке скління під ключ.

У яких випадках рекомендується встановлювати панорамні вікна?
У яких випадках рекомендується встановлювати панорамні вікна?