Число фальшивих банкнот і монет зростає

Ілюстративне фото: Халіл Баалбакі, Чеське радіо   У порівнянні з минулим роком, більш ніж удвічі зросла також кількість фальшивих євро (вилучено було майже 600 одиниць) Ілюстративне фото: Халіл Баалбакі, Чеське радіо У порівнянні з минулим роком, більш ніж удвічі зросла також кількість фальшивих євро (вилучено було майже 600 одиниць). Умільці також перетворюють папір в долари. Конфісковано за шість місяців 2016 року був близько ста доларових банкнот. Однак інтерес шахраїв до грошової одиниці США явно ослаб, так як в 2003 році, наприклад, Центральний банк Чехії, заснований в 1993 році після розпаду Чехословаччини, вилучив понад 11 тисяч підроблених цінностей у вигляді цієї іноземної валюти.

* Найчастіше підробляли банкноти номіналом в 500 і 1000 крон

Фахівці закликають до підвищеної пильності в поводженні з тисячними купюрами, а також з банкнотами номіналом в 500 крон. Особливо уважним рекомендується бути працівникам невеликих торгових точок, де немає детекторів, чим користуються фальшивомонетники. Крони номіналом в 1000 і 500 крон в минулому році становили близько 75% всіх підроблених і видозмінених банкнот. Старі зразки банкнот підробляють частіше за інших. Шахраї, що набили руку на євро і доларах, вдаються до допомоги струменевих або лазерних принтерів і вважають за краще підробки номіналом в 20 і 50 євро. За словами експертів Національного банку, фальшивку нерідко видає якість друку, і підроблені крони "не відрізняються високим рівнем виконання". Чеський національний банк пропонує скористатися спеціальним мобільним додатком, яке допоможе відрізнити справжні гроші від фальшивих.

За даннам Європейського центрального банку, за перше півріччя нинішнього року його працівники вилучили з ужитку приблизно 331 тисячу фальшивих євробанкнот, що на 25 відсотків менше, ніж у другій половині 2015 року. Найчастіше через руки фальшивомонетників проходили купюри номіналом в 20 і 50 євро - 32 і 48% від загального обсягу вилучених фальшивок, рідше - гідністю в 5 євро.