NEWSru.com :: У Росії в 2018 році можуть змінити зовнішній вигляд купюри в 5000 рублів, яку найчастіше підробляють фальшивомонетники

У Росії в 2018 році можуть змінити зовнішній вигляд купюри в 5000 рублів, яку найчастіше підробляють фальшивомонетники

Питання про модифікацію п'ятитисячний банкноти може встати в 2018 році, не виключені в тому числі і зовнішні зміни.

Як заявив генеральний директор Держзнаку Аркадій Трачук на прес-конференції, присвяченій введенню в обіг банкнот номіналом в 200 і 2000 рублів , "Питання постане про модифікацію".

Коли буде проведена наступна модернізація, він не уточнив, але зазвичай модернізація захисного комплексу банкнот планово проводиться раз в п'ять-сім років, повідомляла раніше глава ЦБ РФ Ельвіра Набіулліна. Такий термін підходить і для п'ятитисячний купюри.

П'ятитисячний банкнота, модернізована в 2011 році, в 2018 році як раз переступить межу в сім років. "Можна припустити, що буде проводитися робота (по модифікації). Робота насправді проводиться постійно. Ми впровадили зараз захисні ознаки, будемо дивитися, як вони знаходяться в обігу", - сказав Трачук.

- П'ятитисячний купюра потребує модифікації і через зростання кількості підробок

За результатами промислової експлуатації купюр в 200 і 2000 рублів, у яких з'явилися нові захисні ознаки, буде готуватися наступна модифікація. "Потім Банк Росії визначить номінали, в яких ця робота буде проводитися. У нас будуть вже якісь напрацювання, ми будемо пропонувати рішення. Питання вже буде за вибором дизайну і вирішенням технологічних завдань", - розповів глава Держзнаку.

Зовнішній вигляд купюр також буде обговорюватися. "Мені здається, що в деяких випадках вже настав момент змінювати зовнішній вигляд, тому концепція зовнішнього вигляду незмінна з 1995 року, а це вже більше 20 років. Відповідно, за 20 років погляди і на дизайн, і на захисний комплекс досить сильно змінилися", - вважає Трачук.

Існуюча колірна гамма банкнот не така широка, і для підтримки всієї палітри банкнот будуть використані різноманітні кольори, щоб громадяни могли легко ідентифікувати гроші різного номіналу. Гендиректор Гознака не виключив, що колірна гамма п'ятитисячний купюри може змінитися з червоно-оранжевого на більш насичену червону.

П'ятитисячний купюра потребує модифікації через зростання кількості підробок

П'ятитисячний купюра потребує модифікації і через зростання кількості її підробок.

У I кварталі 2017 року Росії було виявлено понад 12 тисяч підроблених російських грошових знаків, більше половини з них (6,8 тисячі) склали як раз банкноти номіналом п'ять тисяч рублів. На другому місці - купюри в тисячу рублів (5,2 тисячі).

Збільшилося і число виданих фальшивих купюр в банкоматах. Відбувається це через те, що деякі банки використовують дешеві моделі банкнотопріемних пристроїв, які перевіряють тільки один-два захисних ознаки, тоді як Банк Росії вимагає перевіряти чотири машиночитаємих захисних ознаки.

У 2014 році кількість підроблених п'ятитисячних банкнот, виявлених в банківській системі РФ, збільшилася на 71,3% - до 60,9 тисячі. Їх сума склала 304,6 мільйона рублів. А загальна кількість виявлених фальшивих грошей склало 80,2 тисячі - це більше, ніж в 2013 році, на 12,3%.

У 2013 році купюра в п'ять тисяч рублів вперше в історії стала підроблюваною. Тоді було відзначено понад 35 тисяч випадків підробки даної банкноти - на 8% більше, ніж роком раніше. До цього найпопулярнішою у фальшивомонетників була купюра в одну тисячу рублів.

Восени 2013 року ряд великих банків Росії навіть були змушені припинити прийом купюр в п'ять тисяч рублів в своїх банкоматах і платіжних терміналах через виявлення значної кількості підробок. З'ясувалося, що група фальшивомонетників скористалася вразливістю в системах перевірки автентичності купюр в банкоматах і реалізувала через них фальшивих грошових знаків на 8,5 мільйона рублів.

Для того щоб відрізнити підроблену п'ятитисячний купюру, експерти МВС РФ радять звертати увагу на герб міста Хабаровська. Колір картинки при зміні кута огляду повинен помінятися з малинового на оливковий. Під гербом уздовж малюнка в світлі можна побачити невеликі отвори, які разом утворюють номінал купюри. У фальшивої банкноти вони можуть відчуватися тактильно або зовсім відсутні.

Ще один спосіб дізнатися, чи справжня банкнота, - розгледіти під дуже гострим кутом на орнаментальної рядку дві букви "Р".

Більш простим показником фальшивості грошей є потертий серійний номер. Якщо фарба на ньому обсипається, значить, купюра підроблена, в той час як на справжній банкноті навіть після стирання серійний номер буде видно чітко.