Підроблені євро - названі найпопулярніші серед фальшивомонетників купюри

  1. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  2. Орфографічна помилка в тексті:

30 липня 2018, 11:40 Переглядів: 30 липня 2018, 11:40 Переглядів:   Фото: Pixabay

Фото: Pixabay.

Європейський центральний банк (ЄЦБ) в першій половині 2018 року вилучив з обігу 301 тис. Підроблених євробанкнот - на 17,1% менше, ніж в жовтні-грудні 2017 року. У порівнянні з першим півріччям 2017 року кількість фальшивих купюр в країнах валютного блоку скоротилося на 9,1%.

Найчастіше продовжують підробляти купюри номіналом 20 євро і 50 євро, на них припадає 83% виявлених фальшивок.

На третьому місці - банкнота номіналом в 100 євро, частка якої в підробках становить 10,9%. Найрідше фальшивомонетники цікавляться купюрами 200 євро (частка - 0,8%).

"Імовірність отримати підроблену купюру зовсім не велика. Число фальшивок залишається вкрай низьким у порівнянні з кількістю справжніх банкнот в обігу, яке стабільно збільшувалося темпами, що перевищують зростання ВВП", - відзначає ЄЦБ.

У 2017 році число євробанкнот в обігу зросла на 5,9%, а їх вартість - на 4%. Всього в єврозоні більш 21 млрд купюр єдиної валюти сукупною вартістю понад 1,1 трлн євро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

За даними Бундесбанку, в I півріччі влади Німеччини вилучили 31,1 тис. Фальшивих купюр номіналом 1,8 млн євро. Кількість підроблених євро зменшилася на 6,2%.

"Статистично на кожні 10 тисяч осіб припадає приблизно сім фальшивих банкнот в рік", - заявив член правління Бундесбанку Йоханнес Беерман.

У Німеччині найчастіше підробляють банкноти номіналом 50 євро, вони складають 72% всіх фальшивок.

Разом з тим в Естонії за рік збільшилася кількість виявлених підробок для купюр номіналом 50 і 100 євро. При цьому підроблених монет в Естонії було знайдено на 20% менше, ніж роком раніше - тобто тільки в 39 випадках.

Нагадаємо, тим часом в Україні в шість разів виросло число підроблених банкнот номіналом в 500 грн. В цілому, за рік було вилучено з обігу майже 10,5 тис. Штук підроблених банкнот національної валюти на суму 3,6 млн грн. Втім, у порівнянні зі статистикою в ЄС, це дуже мало.

При цьому українська національна валюта має 17 ступенів захисту , Але купюри все одно примудряються підробляти:

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Названі підробляють купюри в Європі". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ