Швейцарія змінює франки

Національний банк Швейцарії оголосив про заміну франків. Нові банкноти будуть випущені в країні в кінці 2013 - початку 2014 року.

Випуск нових швейцарських франків відкладався вже двічі. Спочатку нові банкноти, розроблені дизайнером Мануелою Пфундер, повинні були надійти в обіг в 2010 році, але потім термін перенесли на 2012 рік, тепер же мова йде про кінець наступного року.

Національний банк пояснює затримку «несподіваними технічними проблемами», що може бути пов'язано з виробництвом спеціального паперу.

Національний банк пояснює затримку «несподіваними технічними проблемами», що може бути пов'язано з виробництвом спеціального паперу

Головна мета заміни грошей - запобігти фальсифікації, тому виробництво банкнот відрізняється високою складністю. У нинішніх франків вісім захисних елементів, наприклад, цифри-хамелеони, які змінюють колір залежно від кута освітлення. Як пише газета Tages Anzeiger , В новій серії будуть додані додаткові елементи захисту, наприклад, ламінування, покликане також продовжити термін служби купюри.

Пробна серія нових 50-франкових купюр вже була випущена в середині минулого року, і представник Національного банку Вальтер Майєр запевняє, що тест пройшов успішно.

Але, визнав він, на першому етапі промислового виробництва виникли проблеми: якість банкнот виявилося непостійним. Майер, проте, не уточнює, чи дійсно проблеми пов'язані з виробником паперу.

Протягом наступних дев'яти місяців нові 100-франкові купюри потраплять в швейцарські банкомати. 100 франків - сама використовувана купюра в країні. У справжня час в обігу знаходяться близько 80 млн таких банкнот.

Національний банк сподівається, що нові франки вирішать проблему фальсифікації. Гроші будуть добре захищені, а валютний обсяг Швейцарії занадто малий, щоб фальшивомонетники були готові піти на витрати заради підробки франків.

Гроші будуть добре захищені, а валютний обсяг Швейцарії занадто малий, щоб фальшивомонетники були готові піти на витрати заради підробки франків

Після введення євро швейцарська валюта залишилася єдиною в Європі, яка називається франком (до 2002 року франки також були у Франції, Бельгії та Люксембурзі). З 1907 року швейцарський франк вже вісім разів міняв свій зовнішній вигляд. Причому, іноді це був вимушений захід, оскільки нові гроші приводили до скандалу. Наприклад, після Другої світової війни на купюрі 500 франків художник Ежен Бурнаєв зобразив Аппенцелльская вишивальниць, куди він додав зображення своєї паризької кузини.

В даний час на франках зображені відомі швейцарці - архітектори, художники, композитори, письменники. Єдина жінка в цій грошовій колекції - художник Софі Тойбер-Арп - вона поміщена на 50 франках. Цікаво, що під час випуску останньої серії банкнот, зникла купюра в 500 франків, через яку в середині минулого століття і розгорівся скандал з вишивальницями.

Ще більше цікавого в нашому каналі Яндекс.Дзен. Підпишіться!

Читайте також