Дебетова карта Ощадбанку: що це таке, види і вартість обслуговування, як оформити і отримати, скільки робиться?

 1. Види дебетових карт «Ощадбанку»
 2. Momentum
 3. Класичні Visa і MasterCard
 4. Класичні «Мир»
 5. Пенсійні «Мир»
 6. «Молодіжні»
 7. «Золоті»
 8. «Платинові»
 9. «Platinum Прем'єр»
 10. Visa Classic з додатковими можливостями
 11. Чи варто відкривати дебетову карту в «Ощадбанку»
 12. надійність
 13. Відгуки
 14. пропозиція конкурентів
 15. Варіанти замовлення карти і документи, необхідні для її отримання
 16. Основні дії по карті
 17. Поповнення рахунку
 18. Оплата за допомогою карти
 19. Як заблокувати карту
 20. Як розблокувати картку
 21. Часто задавані питання
 22. Висновок

Банківські картки бувають різні: дебетові, кредитні, зарплатні, з овердрафтом і без нього. У цій статті ви дізнаєтеся що таке дебетова карта Ощадбанку, які вони бувають, чим відрізняються між собою, а також від інших видів пластикових карт. Також ми розповімо вам про основні доступних операціях, способах поповнення, блокування, розблокування і багато іншого.

Дебетова карта Ощадбанку - це банківська платіжна пластикова карта, яка використовується в якості альтернативи паперовим грошам для здійснення безготівкових платежів за товари та послуги, безпечного зберігання грошових коштів, переказу грошей іншим людям, отримання бонусів за програмі Дякую .

Такий картою можна користуватися в будь-якому магазині або організації, що має POS-термінал, а також в інтернет-магазинах. Основна відмінність від кредитної картки в тому, що на дебетової картки знаходяться ваші особисті гроші , А на кредитній - гроші банку, видані вам з умовою повернення.

Дебетова карта надає доступ до інтернет-банку Сбербанк Онлайн, яким можна користуватися як на комп'ютері, так і на телефоні. За допомогою цієї програми можна побачити залишок грошових коштів на рахунку, оплатити мобільний зв'язок і послуги ЖКГ, зробити переклад іншій людині і т.д.

Види дебетових карт «Ощадбанку»

Розглянемо, які види дебетових карт пропонує Сбербанк:

Momentum

Карти Momentum відрізняються безкоштовним обслуговуванням. Вони оформляються за 10-15 хвилин і видаються в банківському відділенні відразу в день звернення, так як не мають на лицьовій стороні імені та прізвища власника картки, в той час як класичні карти з вашими даними потрібно чекати тиждень. Представлені платіжними системами Visa і MasterCard. Серед підтримуваних валют є і рублі, і долари США, і євро.

Чим же ця карта краще або гірше Класичних Visa / Mastercard / Світ? Безкоштовне обслуговування приваблює і насторожує, всі знають, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці.

Види карт Карти миттєвої видачі «Momentum» Класичні карти Visa Classic / MasterCard Standard / МИР Обслуговування 0 руб. 750 руб. перший рік, далі 450 руб. Безконтактна оплата PayPass / PayWave Ні Так Видача готівки в банкоматах Ощадбанку 0% в межах регіону відкриття, в інших регіонах 0.75% від суми зняття. Комісія не стягується на всій території обслуговування Ліміт на видачу готівки в добу 50 тис. Руб. 150 тис. Руб. Обслуговування додаткової картки, рублів Немає 450 руб. Екстрена видача готівки в разі втрати картки за кордоном Ні Так Безготівкова оплата товарів та послуг за кордоном Тільки в місцях де не потрібно чіп Так за видачу готівки в банкоматах в Росії Тільки в банкоматах Ощадбанку У будь-яких банкоматах, в тому числі і сторонніх банках за видачу готівки в банкоматах за кордоном Ні Так Прив'язка карти до електронних гаманців Яндекс.Деньги і ін. Ні Так

Якщо підвести короткий підсумок перерахованих в таблиці відмінностей, то в цілому мінуси у Моментум незначні, які переважує головний плюс - безкоштовне обслуговування.

Але з цими картами є одна заковика. Вони бувають не у всіх офісах обслуговування, хоча на сайті Ощадбанку про це ніде не говориться. На практиці ж деяким клієнтам доводиться бігати з офісу в офіс в пошуках цих карт.

Також ви можете зіткнутися з тим, що менеджери відділень Ощадбанку можуть промовчати про цю карту або навіть обдурити, сказавши що їх немає. Швидше за все це пов'язано з тим, що співробітникам не платять бонуси за ці безкоштовні карти і вони намагаються "розвести" клієнтів на карти з платним обслуговуванням, щоб отримати надбавку до зарплати.

Ми вже наводили подібний приклад в статті " Як повернути страховку по кредиту ", Де один із співробітників Ощадбанку розповів про те, як їх вчать і змушують нав'язувати непотрібні додаткові послуги.

Класичні Visa і MasterCard

Класичні Visa і MasterCard

Орієнтовані на середньостатистичного споживача, так як мають невисоку вартість обслуговування, а тому є найбільш ходовими. Їх активно використовують як в повсякденному житті, так і в рамках зарплатних проектів.

Класичні «Мир»

Класичні «Мир»

Національна платіжна система «Мир» була створена як відповідь на санкції Заходу. Тому однойменна карта сьогодні в обов'язковому порядку нав'язується (будемо називати речі своїми іменами) службовцям держапарату і фізичним особам. Її функціонал, тарифи і умови багато в чому схожі з Visa Classic, проте є і відмінності. Так, рахунок можна відкрити тільки в рублях, а значить, з переведенням у готівку коштів за кордоном без грабіжницької конвертації можна попрощатися, як і з додатковими бонусами, які надають своїм клієнтам платіжні системи Visa і Mastercard.

Пенсійні «Мир»

Пенсійні «Мир»

Відповідно до федерального закону «Про національну платіжну систему», всім клієнтам «Ощадбанку», які мають право на отримання пенсії, соціальні перерахування будуть переводитися лише на пенсійні картки «Мир».

Дебетові картки MasterCard «Активний вік» на даний момент ще діють, проте до 2020 року будуть повністю замінені на «Мир». З переваг карти можна виділити: безкоштовне обслуговування, нарахування на залишок по рахунку в розмірі 3,5 річних і збільшений термін дії в 5 років (тоді як для карт Visa і MasterCard він становить 3 роки).

«Молодіжні»

«Молодіжні»

Представлені платіжними системами Visa та MasterCard і доступні для молодих людей у ​​віці від 14 до 25 років. За своїм функціоналом карта повністю дублює Visa Classic, а от тариф на обслуговування у неї нижче і становить всього 150 р. на рік. Однак вічно користуватися цією картою, на жаль, не вийде. Як тільки ви вийдете за встановлений віковий ліміт, ваша карта автоматично стане «класичної», хоча і збереже «молодіжний» дизайн при перевипуску. Відповідно, за річне обслуговування доведеться платити вже 450 р, а бонуси «Спасибі» нараховуватимуться в зменшеному розмірі.

«Золоті»

«Золоті»

Ці карти орієнтовані в першу чергу на тих, хто любить розваги, а також хоче підкреслити свою спроможність. Тримачі привілейованого «пластика» отримують підвищені бонуси за програмою Спасибі, а також особливі переваги від платіжних систем Visa, MasterCard і «Мир» (див. На зображенні нижче), однак змушені платити за нього не менше 3 тис. Р. на рік.

«Платинові»

«Платинові»

Ці карти по кишені тільки заможним людям. Річне обслуговування по ним складає 10 тис. Р. на рік. Однак і можливостей такої «пластик» надає чимало. Тримач отримує максимально можливу кількість бонусів «Спасибі», додаткові переваги від платіжних систем Visa і MasterCard і багато іншого. Більш того, кожному власнику карти цієї категорії виділяється персональний менеджер, який оперативно врегулює всі питання.

«Platinum Прем'єр»

«Platinum Прем'єр»

Представлені платіжними системами Visa і MasterCard. Таку карту може отримати будь-який клієнт «Ощадбанку», що підключив додатковий пакет «Сбербанк Прем'єр». Пропозиція орієнтована на тих, хто любить подорожувати. Щомісячне обслуговування здійснюється безкоштовно, якщо на кінець місяця залишок на карті перевищує 2,5 млн. Р. Якщо ж немає, вартість обслуговування складе 2,5 тис. Р. / Міс. Серед переваг: збільшені бонуси «спасибі», прохід в бізнес-зали аеропортів, страховка при виїзді за кордон. Однак варто вам піти в мінус, додаткові витрати доведеться відшкодовувати з доважком у вигляді 40% річних, докладніше про це розписали в Частих питаннях.

Visa Classic з додатковими можливостями

Visa Classic з додатковими можливостями

Суть цих карт проста: якщо ви будете здійснювати покупки у партнерів програми, за кожні витрачені 60 р / 1 $ / 1 € вам буде нараховуватися по одній «милі». Надалі накопичені милі можна буде витратити на покупку квитків або інших благ в рамках програми «Аерофлот бонус». Якщо ви часто літаєте з «Аерофлотом», ця пропозиція при розумному підході дозволить непогано заощадити. Тим же, хто не є завзятим мандрівником, даний варіант принесе лише підвищені витрати на щорічне обслуговування. Карти представлені трьома категоріями: «класичні», «золоті» і «платинові». Залежно від вибору категорії визначаються тарифи і умови обслуговування.

 • «Подаруй життя»

«Подаруй життя»

Продукти цієї категорії призначені для тих, хто хоче здійснювати добру справу, кожен раз коли розплачується по карті. 0,3% від суми покупок будуть перераховуватися до Фонду «Подаруй життя», який надає допомогу дітям з важкими захворюваннями. Сам власник картки отримає збільшені бонуси «Спасибі», а також ряд додаткових привілеїв від платіжної системи Visa. Карти представлені трьома категоріями: «класичні», «золоті» і «платинові». Залежно від вибору категорії визначаються тарифи і умови обслуговування.

Крім перерахованих вище продуктів регіональні філії «Ощадбанку» можуть пропонувати своїм клієнтам і власні розробки. Такі карти мають підвищені бонусами в зазначеному регіоні, проте на решті території Росії перетворюються в стандартну Visa Classic. Яскравий приклад тому «Карта туриста Алтаю», що випускається в однойменному краї.

Хочемо звернути вашу увагу. Згідно з угодою, який укладають власники дебетових карт з «Ощадбанком», останній має право в односторонньому порядку змінювати тарифи та умови. Тому актуальну інформацію про розмір річного обслуговування та інших нюансах найправильніше буде уточнювати на персональній сторінці цікавить вас карти, на сайті «Ощадбанку» (в розділі «тарифи і умови надання»).

Чи варто відкривати дебетову карту в «Ощадбанку»

Відповідь на це питання кожен шукає самостійно, оскільки критерії оцінки у всіх різні. Ми ж розповімо про те, що допоможе визначитися.

надійність

Сбербанк - це найбільший банк в Росії. На його частку припадає 46% вкладів населення, 38,7% кредитів фізичним особам і 32,2% кредитів юридичним особам.

Основним акціонером і засновником Ощадбанку Росії є Центральний банк Російської Федерації - це значить, що Ощад не страшні банкрутство і відгук ліцензії

Згідно з рейтингом Forbes, в березні 2017 року «Сбербанк» очолював список найнадійніших банків Російської Федерації. У 2016 році він виграв в номінації «Банк року» за версією World Branding Awards. А на щорічній премії «SPEAR'S Russia Wealth Management Award 2017» (для кращих представників банківської індустрії) він заявлений відразу в двох номінаціях.

Відгуки

Ми проаналізували відгуки людей про Ощадбанку, які вони залишають на профільних форумах і сайтах. Серед них багато негативних. Зазвичай вони стосуються поганого ставлення до клієнтів, а також нав'язування додаткових послуг.

Зрозуміло, що коли клієнт задоволений обслуговуванням, то він навряд чи буде витрачати свій час на написання хорошого відкликання. А ось коли тобі нахамили, неправильно проконсультували, що щось не так зробили, то обурений чоловік хоче покарати винних і витратить час, щоб написати поганий відгук. Тому наявність великої кількості негативних відгуків не завжди показник поганої роботи. А ось коли навпаки, про якусь організацію пишуть одні тільки хвалебні відгуки, то це привід задуматися про їх достовірності.

Сбербанк - це величезна структура, яка погано управляється через бюрократичну тяганину, тому не дивуйтеся, якщо два співробітника скажуть різний про одну й ту ж послугу.

Ви можете зіткнутися з грубістю і хамством співробітників. Проте, не можна не відзначити, що Ощад розвивається, впроваджені електронні черги, офіси чисті і охайні, чого не скажеш про ту ж Пошті Росії, наприклад, і це порівняння не випадково, так як обидві ці компанії пронизує дух совдепії.

Сьогоднішній Сбербанк нам подобається набагато більше, ніж Ощад десятирічної давності. Прогрес в наявності.

пропозиція конкурентів

Вище ми вже порівнювали карти «Ощадбанку» між собою. Але якщо ви хочете знайти оптимальний варіант, без порівняння з пропозицією інших фінансових організацій не обійтися. Виробляти порівняння найкраще за наступною схемою:

 • Скласти список критеріїв, що для вас найбільш важни.Напрімер, розмір абонентської плати, наявність кешбек і можливість відкрити рахунок в різних валютах.
 • Підібрати карту «Ощадбанку», яка максимально повно задовольняє цим вимогам.
 • Проаналізувати пропозицію конкурентів в аналогічній ціновій категорії.
 • Розписати плюси і мінуси варіантів, на яких зупинилися.
 • Провести порівняння.

Варіанти замовлення карти і документи, необхідні для її отримання

Тепер, коли ви вже визначилися, яка саме дебетова карта вам потрібна, давайте розберемося, як її отримати. Чи можна зробити це через інтернет? Які документи потрібні? І як власне протікає сам процес?

Узагальнено вся процедура зводиться до трьох етапів:

1 Вивчаємо теорію

Зайдіть на офіційний сайт «Ощадбанку», відкрийте сторінку, присвячену обраної вами карті, і уважно вивчіть всі представлені на ній документи. У них ви знайдете інформацію:

 • Про умови видачі. Наприклад, якщо «класичну» Візу може отримати будь-який громадянин РФ старше 14 років, то для «Молодіжної» встановлюється не тільки нижній, а й верхній віковий поріг (25 років).
 • Про документи, які потрібно надати. Для отримання «Моментум» досить буде паспорта, пенсійна ж дебетова карта «Мир» видається клієнту тільки після надання паспорта, СНІЛС'а і пенсійного посвідчення.
 • Про тарифи. Залежно від типу обраної карти ви можете як нічого не платити за річне обслуговування (Momentum), так і віддавати по кілька десятків тисяч рублів щороку ( «платинові» карти).

2 Оформляємо заявку

Зверніться в банк з пакетом необхідних документів або оформите заявку на отримання карти в режимі online на офіційному сайті «Ощадбанку». Робиться це в такий спосіб:

 • Відкриваємо список доступних карт і тиснемо кнопку «замовити».

Відкриваємо список доступних карт і тиснемо кнопку «замовити»

 • У вікні заповнюємо зазначені поля і, якщо рахунок карти можна відкрити не тільки в рублях, вибираємо потрібну валюту.

У вікні заповнюємо зазначені поля і, якщо рахунок карти можна відкрити не тільки в рублях, вибираємо потрібну валюту

 • Вказуємо адресу, за якою вам буде зручно забрати карту.

Вказуємо адресу, за якою вам буде зручно забрати карту

3 Отримуємо карту

Якщо ви оформили заявку на карту «Моментум», отримати її можна буде відразу ж в день звернення. В інших випадках доведеться почекати близько 1-2 тижнів. Коли «пластик» буде готовий, на вказаний телефон прийде СМС із зазначенням, де його можна буде забрати. Якщо заявку ви оформляли в банку, при повторному візиті досить буде надати паспорт. Якщо ж через сайт, оператор може зажадати весь комплект документів для звірки.

Основні дії по карті

Тепер, коли «пластик» вже у вас на руках, прийшла пора навчитися ним користуватися. До основних операцій, що здійснюються з дебетовими картами, відносяться:

Поповнення рахунку

Покласти гроші на дебетову карту «Ощадбанку» за допомогою таких дій:

 • Готівкою через банкомат. Для цього вставте карту в термінал і введіть свій PIN-код. Потім в головному меню виберіть пункт «Внести готівку» і дотримуйтесь подальших інструкцій.
 • Перекладом через банкомат. Вставте в термінал карту, з якої хочете зробити списання і введіть її PIN-код. На екрані виберіть пункт «Платежі та перекази», вкажіть розмір переказу і дотримуйтесь запропонованим вказівкам.
 • В особистому кабінеті або мобільної версії «Сбербанк Онлайн». Відкрийте вкладку «Карти», виберіть пункт «Поповнити» і у вікні, вкажіть, з якою карти і на яку повинно проводитися списання.
 • СМС-дорученням. Надішліть на номер 900 SMS з текстом такого вигляду:

«ПЕРЕКЛАД 1234 5678 100»

1234 - останні цифри номера карти списання

5678 - останні цифри номера карти, баланс якої потрібно поповнити.

100 - сума переказу (тільки рублі).

СМС слід відправляти з номера, до якого підключена карта «1234», тому що на нього ж прийде код підтвердження.

 • В офісі банку. Візьміть талончик і внесіть потрібну суму на карту через касу.
 • За допомогою електронних сервісів ( WebMoney , Qiwi, Яндекс гроші і т.п). Якщо у вас є зареєстрований електронний гаманець, для поповнення рахунку карти «Ощадбанку» досить знайти вкладку «Переклади» (або аналогічну за назвою), заповнити запропоновану форму і виконати переклад. Для підтвердження дії використовується СМС з перевірочним кодом.
Комісія за переказЛімітиТерміниWebmoney

від Webmoney 0.8% + від TelePay (2,5% + 40 WMR). Не більше 35 тис. Руб. в день, і 200 тис. руб. у місяць. Visa - моментально, MasterCard - 3 дні. QIWI 1,6% (але не менше 100 р) Не більше 600 000 руб. в тиждень. До 3 робочих днів. Яндекс.Деньги 3% +45 р. Мінімальна сума переказу - 500 рублів. Максимальні сума переказу:

15 тис. Руб. за раз - для іменного гаманця.

75тис. руб. за раз - для ідентифікованого гаманця.

В добу - не більше 150 тис. Руб.

В місяць - не більше 600 тис. Руб.

До 3 днів, але частіше моментально.

Оплата за допомогою карти

Безготівкові розрахунки - невід'ємна складова нашого життя. І дебетова карта «Ощадбанку» - наочний тому приклад. Здійснити оплату за її допомогою можна декількома способами:

 • На сайті інтернет-магазину. Додано потрібні товари в кошик, натісніть кнопку «Оформити замовлення» (або схожу з нею за змістом), после чого вкажіть реквізити свого «пластику» в запропонованій електронній форме та натісніть «Ок» (або схожу з нею за змістом). Для підтвердження платежу на телефонний номер, прив'язаний до карти, прийде СМС з перевірочнім кодом.
 • На сайті «Сбербанк Онлайн». Віберіть розділ «Перекази та Платежі» и клацніть по вкладці «Переклад организации». Із запропонованого списку виберіть потрібну, а далі по тій же схемі: заповнення реквізитів - запит перевірочного коду - підтвердження оплати.

Якщо ви розраховуєтесь через платіжний термінал магазина, провести операцію можна двома способами:

 • Контактним. Для цього ви вставляєте карту в платіжний термінал, вводите свій пін-код і підтверджуєте оплату, натиснувши на зелену кнопку «ОК».
 • Безконтактним. У цьому випадку ні вставляти, ні вводити нічого не потрібно. Просто проведіть картою по зчитувального пристрою і дочекайтеся характерного сигналу.

Просто проведіть картою по зчитувального пристрою і дочекайтеся характерного сигналу

В Ощадбанку можна отримати карти з технологією безконтактної оплати наступних категорій:

 • Класичні Visa і MasterCard.
 • Visa Gold «Аерофлот».
 • Visa Platinum «Прем'єр».
 • Visa Platinum «Подаруй життя».

Visa Platinum «Подаруй життя»

У разі безконтактної оплати замість карти можна використовувати смартфон. Для цього:

 • Встановіть на мобільний пристрій «Сбербанк онлайн».
 • Перейдіть в головне меню, знайдіть карту, яку хочете прив'язати і відкрийте детальну інформацію про неї.
 • Клацніть по фразі «Додати в Android Pay» або «Додати в Samsung Pay», після чого дотримуйтеся порад.

Якщо ж ви користуєтеся продукцією Apple, орієнтуйтеся на цю відеоінструкцію

Як заблокувати карту

Одне з головних правил безготівкового розрахунку говорить: якщо ви втратили банківської карти, заблокуйте її, щоб треті особи не могли нею скористатися. Ось тільки як це зробити правильно (а потім ще і розблокувати «пластик») знають лише одиниці. Тому давайте зупинимося на цьому питанні трохи докладніше.

Отже, заблокувати карту за допомогою таких дій:

 • Варіант №1. Через контактний центр банку

Зателефонуйте за коротким номером 900 і озвучте своє бажання про блокування. Як правило, оператору для виконання дії досить знати номер карти, причину звернення, ваші особисті дані, зазначені в договорі, і відповідь на контрольне запитання.

 • Варіант №2. У Sberbank Online

Необхідно пройти авторизацію в особистому кабінеті на сайті або через мобільний додаток Sberbank Online, знайдіть цікаву для вас карту в списку і в випадаючому меню виберіть пункт «Заблокувати». У вікні вказуємо причину блокування і тиснемо «Заблокувати». Потім запитуємо СМС з перевірочним кодом і підтверджуємо своє рішення.

 • Варіант №3. За допомогою мобільного банку

У нас є окрема докладна стаття про те, Що таке Мобільний банк, для чого він потрібен і як його підключити . Якщо коротко, то за допомогою Мобільного банку можна управляти своїм банківським рахунком за допомогою СМС-команд і USSD-запитів.

Надішліть на номер 900 СМС такого змісту: «Блокування 1 234 0». «1234» в цьому повідомленні поміняйте на останні чотири цифри номера карти, яку хочете заблокувати, «0» - на номер, відповідний причини блокування:

 • 0 - втрата.
 • 1 - крадіжка.
 • 2 - карта залишилася в банкоматі.
 • 3 - інше.

Замість слова «Блокування» також можна використовувати BLOKIROVKA або BLOCK.

Якщо все було зроблено правильно, вам прийде відповідь СМС з кодом підтвердження, який треба буде відправити на номер 900 протягом 5 хвилин. По закінченні цього часу код стане недійсним і операцію доведеться повторювати спочатку.

По закінченні цього часу код стане недійсним і операцію доведеться повторювати спочатку

За підсумками обробки запиту ви отримаєте ще одне СМС з оповіщенням про успішну блокування або відмову з обов'язковим зазначенням причини.

За підсумками обробки запиту ви отримаєте ще одне СМС з оповіщенням про успішну блокування або відмову з обов'язковим зазначенням причини

 • Варіант №4. За допомогою банкомату

Якщо ви випадково тричі неправильно введете PIN-код в банкоматі, то ваша карта автоматично заблокується на добу. Переживати не потрібно, через 24 години вона сам автоматично розблокується.

Як розблокувати картку

Якщо блокування карти - питання п'яти хвилин, з розблокуванням все складніше. Єдиного рішення немає. Все буде залежати від того, з якої причини відбулося обмеження доступу. так:

 • Якщо ви заблокували картку, тричі помилково ввівши PIN-код, досить почекати 24 години, і блокування зніметься автоматично.
 • Якщо ви заблокували картку за власною ініціативою, для відновлення її функціоналу досить буде подзвонити на гарячу лінію (вказавши свої дані і відповідь на секретне питання) або звернеться із заявою до найближчої філії «Ощадбанку».
 • Якщо блокування була вимушеною (наприклад, якщо «пластик» був втрачений або вкрадений), то розблокувати карту буде вже не можна. У цьому випадку банк (за вашою заявою) її перевипустить з новим номером і пін-кодом.
 • Якщо блокування справив сам «Сбербанк» через сумнівну активності по вашій карті, за зверненням судових приставів або інших уповноважених осіб, доведеться звертатися в фінансову організацію безпосередньо. У більшості випадків достатньо дати пояснення і написати заяву на блокування. Однак, якщо на ваш рахунок, наприклад, накладено арешт, для зняття блокування потрібно відповідне рішення суду або інших вищих інстанцій.

Зверніть увагу! Самостійно зробити розблокування можна, через мобільний або online банк - теж. Найбезпечніший і надійний варіант - звернення із заявою в офіс «Ощадбанку».

Часто задавані питання

Як довго робиться дебетова карта «Ощадбанку»?

Терміни виготовлення дебетової карти залежать від її типу. «Моментум», оскільки вона не іменна, видають в день звернення (за умови, що «пластик» є в наявності). Стандартний час виготовлення для інших карт - до 2 тижнів. Однак в окремих випадках строки можуть бути збільшені. Наприклад, коли клієнт замовляє пластик з індивідуальним дизайном або у банку є до нього додаткові питання.

Чи можна розплачуватися рублевої картою за кордоном?

Так можна. Однак в цьому випадку вам доведеться відчутно переплатити, оскільки конвертація валюти (обмін грошових одиниць однієї держави на грошові одиниці іншого) буде проведена за завищеним курсом. Те ж саме стосується і зняття готівки в закордонних банкоматах. Оптимальний варіант - завчасно купити валюту тієї країни, куди ви збираєтеся, у фінансовій організації, що пропонує кращі умови в вашому місті.

Як дізнатися, дебетову карту вам відкрили або кредитну?

Зробити це можна кількома способами:

 • Прочитати в договорі, який видається клієнту разом з картою.
 • Прийти до філії банку в вашому місті і звернутися з питанням до консультанта.
 • Зайти в «Сбербанк Онлайн», знайти в списку карт потрібну і прочитати інформацію по ній.
 • Зателефонувати на номер 900, назвати оператору кодове слово (яке зазначено все в тому ж договорі) і задати вас питання. Дзвінки з мобільних телефонів безкоштовні, з міських - згідно з тарифами вашого телефонної компанії.

Який відсоток утримується при знятті готівки з дебетової картки?

Через банкомат і касу «Ощадбанку» перевести в готівку гроші можна безкоштовно. Якщо ж ви будете знімати готівку в банкоматі або касі іншого банку, з вас буде утриманий певний відсоток. Який саме, залежить від типу карти. Прописується ця інформація в тарифах на обслуговування, які опубліковані на офіційному сайті «Ощадбанку».

Як поміняти дебетову карту «Ощадбанку»?

Для відповіді на це питання давайте визначимо, що саме, ви хочете зробити:

 • Якщо вам треба перевипустити карту в зв'язку із закінченням терміну її дії, просто дочекайтеся СМС-оповіщення від банку. У ньому буде вказано, в якому відділенні і коли ви зможете забрати новий «пластик».
 • Якщо потрібно перевипуск карти в зв'язку з її псуванням втратою, зверніться в будь-яку філію банку або зателефонуйте за номером 900.
 • Якщо ви хочете перейти з одного типу карти на інший (наприклад, з Visa Gold на Momentum), потрібно спочатку заблокувати діючу карту, а потім відкрити нову. Як це зробити, і що для цього потрібно, докладно розглядалося вище.

Чи можна зробити дебетову карту кредитної?

Ні, оскільки це різні банківські продукти з різними договорами, тарифами і умовами. До дебетової картки можна підключити послугу «Овердрафт». Але робити це слід тільки в тому випадку, якщо ви впевнені, що зможете погасити заборгованість в кінці місяця.

Скільки можна зняти з дебетової картки «Ощадбанку»? Чи є обмеження?

Добовий / місячний ліміт на зняття готівки для кожної карти визначається індивідуально. Знайти інформацію можна на офіційному сайті організації. Для цього потрібно:

 • У списку карт знайти свою і, клацнувши по її назві (або по фразі «Детальніше про карту»), перейти на сторінку з докладною інформацією.
 • Прокрутити сторінку вниз і знайти пункт «Тарифи і умови надання».
 • Відкрити запропонований PDF-файл і знайти в ньому рядок «Ліміт видачі готівкових грошових коштів».

Якщо ви спробуєте зняти гроші понад установлений ліміт, банк утримає з вас певний відсоток. Який саме? Прописано все в тому ж PDF-файлі. У нашому випадку (для Visa classic) - це 0,5% від суми перевищення.

Зверніть увагу, вищесказане стосується лише до тих грошей, які ви будете переводити з карти або знімати через банкомат в касі. На торгові операції ліміт відсутня. Іншими словами, на покупки в день можна витрачати всю суму, що знаходиться на карті, незалежно від її розміру.

Що відбувається з грошима на заблокованій дебетової картки?

У разі блокування всі гроші залишаються на балансі карти. Щоб отримати їх, особисто зверніться з паспортом в офіс банку. Вхідні операції з нарахування посібників і платежів також будуть відбуватися (за винятком ситуації, коли розпочато виконавче провадження). Тому якщо на заблокований «пластик» вам нараховують, скажімо, зарплату, з розблокуванням краще не затягувати.

Як закрити дебетову карту?

Зверніться в будь-яку філію «Ощадбанку» і складіть відповідну заяву. Рахунок карти буде закритий рівно через 30 календарних днів після реєстрації вашої заявки. Як тільки це станеться, ви отримаєте відповідне СМС-оповіщення від банку, а основна і всі додаткові карти (якщо вони є), прив'язані до рахунку стануть неактивні. Гроші, що залишилися можна отримати готівкою або у формі переказу за реквізитами, але тільки після того як рахунок буде закритий. Беручи рішення про закриття, будьте гранично уважні і продумайте всі нюанси. Розблокувати / перевипустити карту в цьому випадку буде не можна.

Основні карти і додаткові: в чому різниця

Якщо ви хочете, щоб з одного «пластика» могли розплачуватися кілька людей, до основної картки можна замовити додаткові. Всі вони будуть прив'язані до рахунку основної, завдяки чому її власник завжди зможете відслідковувати операції, вироблені по карті. В іншому ж додаткові карти рівнозначні основний (якщо її власники не накладені обмеження), і за їх обслуговування також потрібно буде платити.

Чи можна підключити на дебетову карту «Ощадбанку» овердрафт?

На сьогоднішній день дана послуга не надається. Якщо вам потрібні гроші, зверніть увагу на кредитні продукти банку.

Як можна піти в мінус на дебетової картки?

Якщо ви розраховуєтесь карткою під час закордонних поїздок, списання з неї відбувається не відразу. Часовий проміжок між фактичною оплатою і підтвердженням операції може доходити до декількох днів. Якщо за цей період курс валюти виріс, з карти списується більше рублів, ніж ви очікували.

Інший варіант - технічні збої з боку магазину або обслуговуючого його банку.

Висновок

Підіб'ємо підсумок всього вище сказаного. «Сбербанк» - провідний банк в Російській Федерації. Завдяки активній підтримці державного сектора він надійніший, ніж будь-які інші фінансові організації, пропонує розширений функціонал (оплата в один дотик, «спасибі» і т.п).

Однак є в цього лідерства і зворотний бік медалі. Нестачі клієнтів у банку немає (ми ж пам'ятаємо, що всі пенсіонери і бюджетники змушені перейти на «Мир»), а тому власникам дебетових карт він пропонує не особливо вигідні умови.

Оскільки структура розрослася до глобальних розмірів (понад 17,4 тисячі філій в 83 регіонах країни), рівень сервісу компанії залишає бажати кращого. Нав'язувані послуги, зневага до клієнта - ось лише мала частина, з чим ви можете зіткнутися. Тому відкривати дебетові карти тут варто лише тим, у кого на першому місці знаходяться стабільність і безпеку. Якщо ж вам важливіше сервіс та фінансові вигоди, в Росії можна знайти рішення і більш перспективні.

Чи згодні ви з нашими висновками? Чи готові поділитися своїм досвідом користування дебетовими картами «Ощадбанку»? Залишайте коментарі, обговоримо.

Відео на десерт: Німецький ентузіаст злітав на своїй ванні в магазин

Если ви нашли помилки, будь ласка, віділіть фрагмент тексту Ведмедики и натісніть Ctrl + Enter.

data-full-width-responsive = "false">

Чим же ця карта краще або гірше Класичних Visa / Mastercard / Світ?
Чи можна зробити це через інтернет?
Які документи потрібні?
І як власне протікає сам процес?
Чи можна розплачуватися рублевої картою за кордоном?
Як дізнатися, дебетову карту вам відкрили або кредитну?
Який відсоток утримується при знятті готівки з дебетової картки?
Як поміняти дебетову карту «Ощадбанку»?
Чи можна зробити дебетову карту кредитної?
Скільки можна зняти з дебетової картки «Ощадбанку»?