Що робити, якщо заблокували картку Ощадбанку, а на ній гроші?

 1. Які причини блокування карти Ощадбанку?
 2. Як розблокувати картку Ощадбанку?
 3. 1. Блокування карта Ощадбанку при використанні її сторонньою особою
 4. 2. Блокування карта Ощадбанку при підозрілої активності.
 5. 3. Блокування карта Ощадбанку при арешт банківського рахунку
 6. 4. Блокування карта Ощадбанку при закінченні терміну дії
 7. 5. Блокування карта Ощадбанку при негативному балансі

Питання, розглянуті в матеріалі:

 • Які причини блокування карти Ощадбанку?
 • Як розблокувати картку Ощадбанку?

Власники ощадбанківських карт, як і власники «пластику» інших банків, іноді стикаються з такою проблемою, як блокування карти. В принципі, для будь-якого банку ця стандартна процедура і страшного в такій ситуації нічого немає, але що робити, якщо заблокували картку Ощадбанку, а на ній гроші? Спочатку потрібно встановити причину, по якій карта була заблокована, так як саме від цього буде залежати можливість і розблокування картки і час, який доведеться витратити на цей процес.

Ця стаття розповість, що робити в ситуації, коли Сбербанк заблокував банківську карту (кредитну, дебетову, або зарплатну) з позитивним балансом - як її розблокувати?

Ця стаття розповість, що робити в ситуації, коли Сбербанк заблокував банківську карту (кредитну, дебетову, або зарплатну) з позитивним балансом - як її розблокувати

Які причини блокування карти Ощадбанку?

Постановою правління ВАТ «Ощадбанк Росії» №376 § 13а від 19.12. 2009 року було затверджено умови використання банківських карт Ощадбанку (зверніть увагу, що з 2015 року змінилося фірмове найменування Ощадбанку з ВАТ «Сбербанк России» на Публічне акціонерне товариство «Сбербанк России», скорочено «ПАТ Сбербанк»).

Дані умови передбачають цілий ряд обставин, при настанні яких може бути заблокована карта Ощадбанку:

 1. Був виявлений факт використання карти сторонньою особою.
 2. Підозра на здійснення несанкціонованих операцій.
 3. Є рішення суду про арешт банківського рахунку.
 4. Термін дії карти закінчився.
 5. Негативний баланс рахунку.

Важлива інформація: в більшості випадків Сбербанк блокує карту за підозрою на здійснення незаконних операцій або несанкціонованих дій. Практика показує, що для того, щоб карта була заблокована банком, часом вистачає відмови від платежу до того, як він буде завершений - причина в тому, що якщо платіж по карті неможливо завершити, автоматична система безпеки банку розглядає це як спробу здійснити транзакцію без введення пароля або пін-коду. В результаті дані дії можуть розглядатися як підозріло активні і для захисту інтересів власника карти вона буде заблокована.

Як розблокувати картку Ощадбанку?

Перше ваше дію в разі блокування банківської карти - звернення в службу клієнтської підтримки Ощадбанку, незалежно від типу карти, будь то кредитна карта, дебетова, а може зарплатна, незалежно від платіжної системи, будь то VISA, Mastercard, ПРО100 або American Express. Телефони службу клієнтської підтримки Ощадбанку ви завжди можете знайти на самій карті у верхній частині лицьового боку.

Про всяк випадок наводимо телефони службу підтримки клієнтів Ощадбанку:

 • +7 (495) 500 5550
 • +7 (495) 544 4545
 • 8 800 555 5550

Після відповіді оператора, вас попросять надати такі відомості для перевірки вашої особистості:

 1. ПІБ, серію і номер паспорта власника карти.
 2. Номер карти - в залежності від платіжної системи номер карти може бути від 16 до 18 цифр.
 3. Кодове слово - воно вибирається власником картки при укладанні договору про випуск карти.

Є один важливий момент: якщо ви забули кодове слово, то без цієї перевірочної інформації оператор служби підтримки Ощадбанку не буде навіть озвучувати вам причину, по якій карта була заблокована, і тим більше не зможе її розблокувати. У такій ситуації вам необхідно буде особисто приїхати до відділення Ощадбанку, в якому заблокована карта була видана, і вже там ініціювати процес розблокування банківської карти.

Давайте детально розглянемо основні причини блокування карти Ощадбанку, адже процес розблокування «пластика» буде розвиватися в залежності від обставин, які сприяли блокування банківської карти.

1. Блокування карта Ощадбанку при використанні її сторонньою особою

З різних причин система безпеки банку може винести рішення, що ваша карта використовується шахраями і заблокувати її. Щоб переконати банк у зворотному, власнику картки буде потрібно особисто приїхати до відділення Ощадбанку з метою надання співробітникам паспорта і самої карти. Після цього карту Сбербанк розблокує відразу. Але ми рекомендуємо вам пригадати, чи не залишалася чи ваша кредитка або дебетова картки Ощадбанку без нагляду і не була вона скомпрометована.

2. Блокування карта Ощадбанку при підозрілої активності.

Якщо карта була заблокована через підозрілу активність, і ви зв'язалися з клієнтської службою підтримки банку, то фахівцями з розблокування вам буде поставлено ряд запитань, і в разі з'ясування всіх деталей протягом доби робота карти буде відновлено. Ось приблизний список питань при підозрілої активності по карті Ощадбанку:

 • Який приблизний баланс карти був на момент блокування;
 • Які останні операції по карті були здійснені.

Слід знати важливий момент: співробітник банку не має права, і ніколи не буде запитувати у клієнта відомості про ПІН-код або кодах CVC2 / CVV2 (трьох-, чотиризначних кодів, розміщених на зворотному боці кредитної або дебетової картки).

3. Блокування карта Ощадбанку при арешт банківського рахунку

Якщо на рахунок клієнта судом було накладено арешт, то Сбербанк, як і будь-який інший банк Російської Федерації, зобов'язаний виконати рішення судової інстанції беззаперечно, і такій ситуації від власника картки і арештованого рахунку залежить мало.

Тут є два виходи: перший - усунути причину, яка послужила підставою для арешту банківського рахунку, а другий - оскаржити постанову суду про накладення арешту. У будь-якому випадку про швидкої розблокування карти Ощадбанку мови бути не може.

4. Блокування карта Ощадбанку при закінченні терміну дії

У даній ситуації клієнту необхідно особисто приїхати до відділення Ощадбанку, яке займалося випуском карти, і написати заяву про перевипуск карти. Якщо заблокували картку Ощадбанку, а на ній були гроші, не хвилюйтеся, після перевипуску баланс карти залишиться незмінним.

5. Блокування карта Ощадбанку при негативному балансі

Це найпростіша ситуація коли банк блокує карту при негативному балансі (кредитні карти або дебетові картки без овердрафту ) - вам достатньо поповнити рахунок і після того, як баланс знову стане позитивним, картою можна буде користуватися знову, розблокування буде автоматичною.

До речі, іноді непогані карти Ощадбанку випускаються спочатку заблокованими, і щоб її «включити» необхідно скористатися банкоматом: вставляєте карту в банкомат, вводите ПІН-код і виконуєте будь-яку операцію з банківською картою, наприклад, перевіряєте баланс вашої карти - ця процедура автоматично розблокує карту .

До речі, іноді непогані карти Ощадбанку випускаються спочатку заблокованими, і щоб її «включити» необхідно скористатися банкоматом: вставляєте карту в банкомат, вводите ПІН-код і виконуєте будь-яку операцію з банківською картою, наприклад, перевіряєте баланс вашої карти - ця процедура автоматично розблокує карту

Для того щоб забезпечити додатковий рівень безпеки, кредитні карти Ощадбанку, що видаються на руки клієнту, спочатку заблоковані, і через 24 години активізується в автоматичному режимі.

Які причини блокування карти Ощадбанку?
Як розблокувати картку Ощадбанку?
Як розблокувати картку Ощадбанку?
В принципі, для будь-якого банку ця стандартна процедура і страшного в такій ситуації нічого немає, але що робити, якщо заблокували картку Ощадбанку, а на ній гроші?
Ця стаття розповість, що робити в ситуації, коли Сбербанк заблокував банківську карту (кредитну, дебетову, або зарплатну) з позитивним балансом - як її розблокувати?
Які причини блокування карти Ощадбанку?
Як розблокувати картку Ощадбанку?