«Ак Барс» Банк може приєднати «Ак Барс Страхування» - Реальний час

  1. Третій не зайвий
  2. проста формальність
  3. Довідка

Банк може приєднати до себе компанію «Ак Барс Страхування». Втім, її бізнес і так будується навколо банку

«Ак Барс» Банк повідомив, що збирається розглянути питання про приєднання компанії «Ак Барс Страхування» (АБС). Якщо це станеться, він отримає контроль над всією страховою групою «Ак Барс», куди входять ще дві юридичні особи. Втім, співрозмовники «Реального часу» кажуть, що АБС з самого початку була афілійована з банком, без якого її бізнес був би просто непомітний.

Третій не зайвий

Питання про участь в компанії «Ак Барс Страхування» буде обговорюватися на засіданні ради директорів банку 1 лютого, тільки після цього стане відомо остаточне рішення, повідомили «Реальному часу» в прес-службі «Ак Барса». Разом з тим можливе придбання частки (який саме - не повідомляється) розглядається «як один з кроків в рамках реалізації стратегії розвитку банку з побудови продуктової лінійки, що включає повний спектр фінансових послуг». «Участь в капіталі [АБС] дозволить банку синхронізувати подальші дії в цьому напрямку», - кажуть в банку.

З кінця 2013 року основним, а зараз - єдиним власником «Ак Барс Страхування» є зареєстрована в Москві фірма «Кванткомфінанс». Нею, в свою чергу, володіє компанія «Рісто Холдинг Інк» з Британських Віргінських островів. Вона згадувалася в звітності АББ за 2014 рік, де говорилося, що офшор належить громадянці Кіпру Кристал Тракошіс.

Вона згадувалася в звітності АББ за 2014 рік, де говорилося, що офшор належить громадянці Кіпру Кристал Тракошіс

Питання про участь в компанії «Ак Барс Страхування» буде обговорюватися на засіданні ради директорів банку 1 лютого. фото tatbank.ru

АБС - частина страхової групи «Ак Барс», куди входять ще дві юридичні особи: СК «Ак Барс Мед» і «Ак Барс Медицина». Однак, придбавши частку в одній компанії, банк де-факто отримає контроль над всією страховою групою, оскільки АБС володіє 99,5% в капіталі «Ак Барс Медицини», а «Ак Барс Мед» належить банку вже зараз. Остання компанія займає основну частку в сегменті обов'язкового медичного страхування в Татарстані, саме її медичні поліси на руках у більшості жителів республіки.

У АБС більш широкий профіль: на сайті групи говориться, що вона займається страхуванням від нещасних випадків і хвороб, страхує вантажі, наземний, водний і повітряний транспорт, займається майновим страхуванням і т.д. У портфелі «Ак Барс Страхування» були великі контракти. Відомо, що компанія була страховиком літака Boeing 737 авіакомпанії "Татарстан", що розбився в Казані 17 листопада 2013 року. Через півтора місяці після катастрофи АБС виплатила родичам жертв $ 9,5 млн. Також АБС страхували ряд об'єктів АТ «Татенерго».

проста формальність

Учасники страхового ринку говорять, що за фактом АБС з самого початку була афілійована з «Ак Барс» Банком, незважаючи на те, що з юридичної точки зору вважається незалежною. За словами співрозмовників «Реального часу», компанія побудувала свій бізнес на страхування об'єктів «Ак Барс Холдингу», а також іпотеки самого банку. «Нічого іншого там немає зовсім», - говорить один із страховиків. Можна сказати, що сама по собі АБС в масштабах Татарстану непомітна, додає він.

«Я був впевнений, що і так власник« Ак Барс Страхування »-« Ак Барс Банк », - зізнається інший співрозмовник. За його словами, бізнес страхової компанії будується «дуже близько до банку», АБС зав'язана на нього майже на 100%.

За його словами, бізнес страхової компанії будується «дуже близько до банку», АБС зав'язана на нього майже на 100%

АБС в основному займається обслуговуванням клієнтів «Ак Барс» Банку, каже Рустем Сабіров. Фото Романа Хасаева

АБС займається в основному обслуговуванням клієнтів «Ак Барс Банку», зокрема, страхує їх іпотеку, застави та майно, говорить віце-президент Союзу страховиків Татарстану Рустем Сабіров. Останнім часом компанія намагається розвивати роздріб - відкривати філії в населених пунктах республіки, конкурувати там з Росгосстрахом, НАСКО і іншими страховиками.

Кожен банк намагається мати власного страховика: у «Альфа-Банку» є «Альфа Страхування», у ВТБ - "ВТБ Страхування». «Ак Барс» був в тренді, і тут немає нічого дивного, міркує Сабіров. У кожного банку свої обсяги кредитування, відповідно, кожному потрібні деякі масштаби страхування. Природно, банки вважають за краще робити це силами своїх або афілійованих компаній, щоб гроші залишалися всередині групи.

Нагадаємо, до осені 2017 року біля «Ак Барс» Банку були і інші страхові активи - йому належали 25% компанії «НАСКО-Татарстан», яка мала близькі зв'язки з банківською групою Роберта Мусіна (зокрема, була найбільшим акціонером «ІнтехБанка», а до цього володіла часткою в «Татфондбанка»). В кінці серпня стало відомо, що банк збирається припинити участь в «НАСКО». У вересні частка в «НАСКО» перейшла до нового власника - московським ТОВ «Відкритий світ» (Зараз у нього 19,5%).

Артем Малютін

Довідка

За 9 місяців минулого року АБС уклало 171,5 тис. Страхових договорів, збори страхових премій склали 410 млн рублів, а виплати компенсацій - 157,1 млн руб. Останні дані по загальній кількості клієнтів компанії датовані початком 2015 року. Тоді у неї було понад 130 тис. Клієнтів-фізосіб і понад 40 філій в Татарстані. В останні роки «Ак Барс Страхування» було прибутковим, правда, прибуток була невеликою. У 2016 році вона склала 8,5 млн рублів (при виручці 437,2 млн руб). Прибуток всіх трьох фірм страхової групи «Ак Барс» за підсумками 2016- го трохи перевищила 14 млн рублів.