Фарба для радіаторів опалення без запаху: відгуки, фото і відео

 1. Вибір фарби в залежності від матеріалу батарей
 2. особливості нанесення
 3. Підготовчий етап
 4. підготовка інструментів
 5. Нанесення на радіатор
 6. Висновок, відгуки, поради

Причин, за якими доводиться фарбувати радіатори опалення може бути кілька - вади на самих радіаторах, проведення ремонту будинку, декораторський рішення і т Причин, за якими доводиться фарбувати радіатори опалення може бути кілька - вади на самих радіаторах, проведення ремонту будинку, декораторський рішення і т.д. Незалежно від того, чому ви вирішили перефарбувати батареї, майте на увазі, що фарба повинна бути якісною і обов'язково без запаху. Якість можуть забезпечити відомим брендам, а відсутність запаху гарантує безпеку при проведенні робіт і подальшому перебуванні в приміщенні. Більш подбробно про те, що ж таке фарба для батарей опалення без запаху ми поговоримо нижче.

Крім того, що фарба повинна відповідати основним критеріям безпеки, вона повинна бути якісною, що включає в себе захист від корозії, стійкість до перепаду температур і розтріскування, а також відсутність токсичності. Тільки таку фарбу можна використовувати в приміщенні і не тільки для фарбування радіаторів, а й будь-якого іншого виду робіт.

Весь каталог фарб ділиться на наступні види:

 • емаль;
 • акрилова фарба;
 • алкідна фарба;
 • спеціальна фарба.

Емаль найрідше використовується для фарбування радіаторів через свою непереносимості високого температурного режиму. У числі мінусів також варто виділити неприємний запах, який довго вивітрюється і тривалий час висихання. Серед переваг - більш ніж доступна ціна і багатий асортимент колірного ряду.

Акрилова фарба взагалі не має характерного запаху, що вигідно її відрізняє від всіх інших видів ЛКИ. Серед плюсів - мінімальний час висихання, буквально 1-2 години.

Акрилову фарбу можна наносити навіть на гарячу батарею, на якість фарбування і тривалість її знаходження це ніякого впливу не робить.

Мінуси - мінімальна адгезія, в зв'язку з чим вже через 2-3 роки фарба просто починає обсипатися.

Алкідна фарба - дуже якісне покриття, досить тривалий за часом експлуатації, стійке як до високих, так і до низьких температур. Мінуси - дуже неприємний запах і довго час висихання.

Спеціальна фарба - для кожного виду поверхні виробники пропонують відповідні ЛКИ, кожне з яких відрізняється специфічними ознаками. І в даному випадку мова йде про радіатори. Така фарба досить швидко сохне, не пахне, відрізняється високим коефіцієнтом зчеплення з поверхнею Мінус - ціна, яка цілком з'ясовна великою кількістю позитивних характеристик.

Вибір фарби в залежності від матеріалу батарей

Вибір фарби для радіаторів повинен в першу чергу залежати від матеріалу, з якого вони виготовлені. Кожен з них має певні характеристики, які можна порівняти з фарбою або конфліктуючими з нею.

Про асортименті матеріалів для виробництва та їх якостях ви дізнаєтеся в нашій окремій статті « Вибираємо радіатори для опалення приватного будинку », Тут ми зупинимося на основних:

 • чавун;
 • сталь;
 • алюміній;
 • біметал.

Чавунні радіатори можна фарбувати звичайною емаллю відповідного кольору. Обов'язковою умовою є холодна батарея. В іншому випадку фарба почне висихати миттєво і тягнути за собою наступні шари. Крім того, будуть залишатися огріхи у вигляді патьоків або нерівного накладення.

Фото 1 Чавунні батареї після фарбування

Якщо опалення відключити ви не можете, розбавляйте емаль спеціальними розчинниками і наносите якомога більше тонким шаром.

Алюмінієві радіатори надходять у продаж вже Загрунтувати (спеціальне порошкове покриття, що перешкоджає розвитку корозії), відповідно, фарба наноситься досить легко. При цьому вибір фарби обмежений тільки фінансовими можливостями.

Сталеві і біметалічні радіатори також покриті захисним складом, але в цьому випадку він ускладнює фарбування. Перед тим, як наносити фарбу, рекомендується злегка зашкурить поверхню, збільшуючи адгезію. Для фарбування вибирайте акрилову або алкидную фарби.

особливості нанесення

Здавалося б, ну що може бути складного в тому, щоб пофарбувати радіатор. Насправді ця простота дійсно здається, що вимагає дотримання певної технології нанесення. Лише в тому випадку, коли правильно виконані всі етапи, покриття буде рівним, глянсовим або матовим, в залежності від вибору фарби, і прослужить той час, на яке було розраховано.

Фото 2 Акрилова емаль без запаху для радіаторів

Всього виділяють 3 основних етапи нанесення:

 • підготовчий етап;
 • підготовка фарби і інструментів;
 • нанесення фарби.

Підготовчий етап

Незалежно від того, фарбуєте ви новий радіатор або вже діючий, їх необхідно ретельно відмити. Для цього підійде звичайна тепла вода з миючим складом, кілька серветок і йоржик для секцій.

Обов'язково знежирте поверхню навіть нових радіаторів. Чим ретельніше ви це зробите, тим краще "ляже" фарба. Як знежирювачах підійде «уайтспіріт» або звичайний спирт.

При необхідності (сталеві або біметалічні радіатори) зашкурьте їх для збільшення адгезії. Можна скористатися шліфувальної машинкою або, при її відсутності, дрібної наждачкою.

Знімати цілком попередню фарбу не варто. Затирайте виступаючі або полопалися ділянки, що не поведуть нове покриття.

Якщо на радіаторі є хоч найменший ділянку з корозією, обробіть цілком всю поверхню спеціальними складами.

підготовка інструментів

В цілому всі склади з перерахованих вже готові до нанесення. Виняток стосується лише емалі і тільки в тому випадку, якщо вона буде наноситися на гарячий радіатор.

Інструменти для фарбування:

 • кисті, в тому числі спеціальна для радіаторів;
 • валик.

Інструменти для проведення підготовчих робіт:

 • шліфувальна машинка (в якості альтернативи - дриль зі спеціальною насадкою або дрібна наждачний);
 • обезжирюючих склад (уайтспіріт, спирт);
 • абразив - для видалення попереднього шару фарби.

Нанесення на радіатор

В ідеалі перед фарбуванням радіатор повністю знімається з петель. Але таке можливо вкрай рідко, тому будемо давати рекомендації з фарбування встановленої батареї.

Кожен мазок наноситься тільки по траєкторії зверху вниз і тільки в одному напрямку. Після того, як покриття висохне, не залишиться неестетичних патьоків, а батареї не буде виглядати так, немов її дряпали, а не фарбували.

Фарбувати радіатори рекомендується тільки при відключеному опаленні і при відкритих вікнах. Навіть якщо ви використовуєте акрилову фарбу або спеціальну для радіаторів, не варто піддавати себе ризику і дихати парами.

Наносите фарбу на всю поверхню радіатора, в тому числі і задню. Для цього використовуйте спеціальні вигнуті кисті, які дозволять пофарбувати і ту частину, яка примикає до стіни.

Використовуйте дзеркало для того, щоб подивитися, захоплені чи всі ділянки задньої поверхні радіатора.

Наносите фарбу на будь-який вид радіаторів в 2 шари. Менше не варто, так як один шар не завжди виходить рівномірним і в повній мірі передає відтінок. Більше також не рекомендується, оскільки фарба на окремих ділянках, особливо внизу, буде збиратися грудкою.

Складність робіт і послідовність нанесення не залежить від кольору фарби, це питання смаку. Проте, фахівці відзначають, що у радіаторів, пофарбованих в темні кольори, ступінь тепловіддачі набагато вище.

Відео 2 Як правильно фарбувати радіатори - поради бувалого експерта

Висновок, відгуки, поради

Вибір виду фарби залежить від того, які радіатори забарвлюватимуться, в яких приміщеннях використовуватися. Важливим фактором є ціна, яка, як уже було сказано вище, найнижча на емаль. Якщо порівнювати з якісними характеристиками, вибір варто зупиняти на спеціальних фарбах для радіаторів або акрилової. Дуже важливо, щоб в житловому приміщенні, особливо там, де живуть діти, які не використовувалася фарба з характерним неприємним запахом. Економія на фарбі в результаті може спровокувати важкі алергічні прояви, і це не можна залишати поза увагою.