Огляд бездротових навушників Sony WH-1000XM2 з адаптивною системою шумозаглушення

 1. Технічні характеристики
 2. Упаковка і комплектація
 3. Зовнішній вигляд
 4. Експлуатація та комплектуючі, ПЗ
 5. Звук і шумозаглушення
 6. підсумки

Минулого літа компанія Sony представила флагманську модель своїх Bluetooth-навушників з системою шумозаглушення під назвою Sony WH-1000XM2. Модель відрізняється привабливим зовнішнім виглядом, якісним звуком і адаптивною системою шумозаглушення, здатної підлаштовуватися під навколишні умови.

Технічні характеристики

Тип повнорозмірні, закриті Діапазон відтворюваних частот 4 Гц - 40 кГц Чутливість 103 дБ / мВт Діаметр мембрани 40 мм Конструкція складна бездротову Bluetooth 4.1 Профілі Bluetooth A2DP, AVRCP, Hands free, Headset Підтримка кодеків AptX, AptX HD, AAC Проводове підключення миниджек 3, 5 мм (в комплекті кабель 1,5 м) Шумоподавление активну (ANC) Робота від акумулятора 30 ч (зарядка - 4 години) Додатково автоматичне налаштування звуку за допомогою функції Smart Listening; сенсорний датчик регулятора гучності; персональна оптимізація шумозаглушення і адаптація до атмосферного тиску; технології DSEE HX, S-Master HX і LDAC Вага 275 г Середня ціна Роздрібні пропозиції

Упаковка і комплектація

Пристрій поставляється в щільній картонній коробці з обкладинкою, на якій наведено зображення навушників і піктограми, що ілюструють їх основні переваги.

Основну захист при доставці забезпечує стильна внутрішня коробка.

Під кришкою знаходиться бежевий чохол для транспортування навушників, в який спочатку прибрано пристрій. Фронтальна сторона чохла покрита приємною на дотик екокожа, задня - синтетичною тканиною. Чохол кілька прогинається під пальцями, проте міцності вистачить для захисту навушників в сумці або рюкзаку. На задній частині присутня невелика кишенька для дрібниць.

Усередині розташовані самі навушники і весь інший комплект. На фотографії можна помітити спеціальну кишеньку для перехідника з мініджек на два мініджек (для використання в літаках).

Для тих, хто не любить читати інструкції, в чохлі знаходиться невеликий вкладиш з наочним зображенням жестів, необхідних для роботи з тач-панеллю на правій чашці.

Крім навушників, перехідника і чохла в комплект входить півтораметровий кабель з роз'ємами миниджек для підключення проводового джерела звуку і кабель з роз'ємом Micro-USB для зарядки. Супровідна документація, само собою, на місці.

Таким чином, в комплекті є все необхідне для використання навушників. Приємно, що виробник передбачив не тільки чохол для перенесення, а й перехідник, який може стати в нагоді при перельотах.

Зовнішній вигляд

Оголовье навушників є шлифованную металеву пластину. На внутрішній стороні розташована подушка з м'яким наповнювачем, покрита приємною на дотик екокожа. Оголовье комфортно сидить на голові і не викликає неприємних відчуттів навіть при тривалому використанні. Металева пластина забезпечує хорошу гнучкість і підвищує надійність конструкції.

По краях перебувають пластикові шильдики з назвою моделі.

Минулого літа компанія Sony представила флагманську модель своїх Bluetooth-навушників з системою шумозаглушення під назвою Sony WH-1000XM2

Розсувна конструкція навушників реалізована за рахунок механізму, підставою для якого служить металеве підставу оголовья. Механізм має ступені, які відчуваються м'якими клацанням. Довжина підстави забезпечує досить широкий діапазон регулювання під голову користувача.

Довжина підстави забезпечує досить широкий діапазон регулювання під голову користувача

Чашки кріпляться до проміжної частини оголовья на шарнірному механізмі, що забезпечує обертання чашки навколо вертикальної осі і можливість складання чашки всередину оголовья. Чашки мають можливість повороту на 15 градусів в сторону погляду користувача і на 90 градусів у зворотний.

На верхньому торці чашок знаходяться прорізи для роботи мікрофонів системи шумозаглушення, забезпечені захисними решітками.

Складаний механізм дозволяє перетворити навушники в досить компактну конструкцію і прибрати її в чохол.

Наступна фотографія наочно демонструє ступеня свободи чашок і діапазон регулювань.

Чашки кріпляться до оголовью на металевій рамці, покритої сріблястим пластиком. Кріплення дозволяє чашці повертатися навколо горизонтальної осі в одну сторону. На верхній частині рамки розташований логотип компанії-виробника.

Корпус чашок виконаний з пластика і покритий матовим шорстким пластиком, приємним на дотик. На нижньому торці лівої чашки розташовані кнопка включення, забезпечена індикатором, і кнопка зміни режиму шумозаглушення, також забезпечена індикатором роботи. Обидві клавіші мають зручні виступи для використання наосліп. Хід клавіш досить короткий, проте клацання ясний і чіткий. Трохи вище кнопок також розташований невеликий виступ, що дозволяє швидко визначити орієнтацію чашок наосліп.

Нижче клавіш управління розташований роз'єм миниджек (3,5 мм) для підключення проводового джерела звуку.

Нижче клавіш управління розташований роз'єм миниджек (3,5 мм) для підключення проводового джерела звуку

На нижньому торці правої чашки розташований роз'єм Micro-USB для зарядки, поруч з яким знаходиться відповідний помаранчевий індикатор. Роз'єм не втоплений в корпус, що дозволяє використовувати для зарядки широкий спектр кабелів.

Роз'єм не втоплений в корпус, що дозволяє використовувати для зарядки широкий спектр кабелів

Амбушюри виконані зі спіненого матеріалу з легким ефектом пам'яті і покриті м'якою екокожа. Розмір дозволяє вухам не торкатися синтетичної захисної сітки динаміків і відчувати себе вкрай комфортно. Маркування правої і лівої чашок мають різний колір і розташовані на внутрішній стороні рамки чашок, що дозволяє швидко орієнтуватися і не псує зовнішній вигляд при експлуатації.

Поєднання матеріалів і квітів підібрано дуже добре: навушники виглядають акуратно, стильно і повністю виправдовують звання флагманської моделі. Їх розміри, з одного боку, не роблять голову користувача схожою на відомого персонажа з радянського мультфільму, а з іншого - забезпечують найвищий комфорт використання. В ході тестування навушники не знімалися досить тривалий (3-5 годин) час, проте бажання позбутися від них не виникало. Завдяки продуманій конструкції підстроювання під голову відбувається за секунди в процесі надягання навушників.

Sony WH-100XM2 - однозначно одні з найбільш зручних і комфортних закритих бездротових навушників на ринку.

Експлуатація та комплектуючі, ПЗ

Для включення навушників і активації режиму пошуку Bluetooth-пристроїв необхідно натиснути і утримувати кнопку живлення 7 секунд. Після цього відповідний індикатор почне блимати червоним і синім кольорами по черзі. Навушники визначаються як WH-1000XM2, підключення не вимагає пароля.

Після з'єднання навушники готові до експлуатації. За замовчуванням активований режим шумозаглушення, що, за бажанням, можна змінити натисканням клавіші «NC / Ambient» на нижньому торці лівої чашки. Перемикання режимів супроводжується голосовим повідомленням.

Сенсорна панель на правій чашці дозволяє дистанційно керувати відтворенням. Помахи вгору і вниз змінюють гучність, помахи вправо і вліво змінюють трек. Швидке подвійне торкання панелі дозволяє зупинити або запустити програється трек, дотик і утримання запускає голосовий помічник при його наявності.

Для налаштування параметрів навушників можна скористатися фірмовим додатком Sony Headphones Connect. Додаток дозволяє:

 • Включити адаптивне управління звуком. Додаток має аналізувати навколишню ситуацію і підлаштовувати систему шумозаглушення. На практиці працює повільно, користь на даному етапі не очевидна.
 • Відрегулювати рівень шумозаглушення і включити фокус на голос. За умовчанням встановлено максимальне шумозаглушення, рівень якого можна зменшувати відповідним повзунком. Фокус на голос дозволяє краще чути голоси навколо, проте виділяються і інші високі частоти.
 • Оптимізувати шумозаглушення під будову вуха конкретного користувача.
 • Виставити віртуальне розташування джерела звуку. Налаштування створює ефект колонок, що стоять в будь-якій точці перед вами.
 • Застосувати до звуку будь-які ефекти об'ємного звуку (арена, клуб і т. Д.).
 • Виставити власні настройки еквалайзера або вибрати один з пресетів.
 • Встановити пріоритет якості звуку. З включеною налаштуванням використовується максимально якісний кодек, доступний для пристрою. При виключенні настройки використовується кодек SBC, так що при хорошій якості прийому сигналу вимикати настройку не рекомендується.
 • Керувати відтворенням.
 • Включити DSEE HX - технологію відновлення стисненого звуку.
 • Оновити прошивку навушників.

Навушники володіють вражаючим запасом автономності. З включеним шумопоглинання час автономної роботи становить від 17 до 23 годин при рівні гучності 50% -70% і Bluetooth-з'єднання. Навушники доводиться заряджати в середньому раз в 3-4 дня, що є дуже хорошим показником. Зарядка займає 3 години 20 хвилин. При зарядці навушники експлуатувати не можна.

Звук і шумозаглушення

Вимірювання проводились на стенді Brüel & Kjær Artificial Ear Type 4153.

В результаті тестування було отримано наступний графік АЧХ.

На графіку добре помітний підйом в басових частотах, що володіють непоганий рівномірністю, помірно акцентована область в районі 6 кГц і провал в районі 2 кГц. В цілому, навушники звучать дуже приємно і рівномірно. Високі частоти відкриті, акцентовані, але не різкі. На високих рівнях гучності Сибілянти відсутні. Деталізація композицій знаходиться на хорошому рівні. Утоплена область верхньої середини робить композиції кілька більш гладкими, однак прибирає характерну «пилку» і робить звучання комфортним. Басовий діапазон - глибокий і читається, басові лінії мають потрібну гучністю. В електронних треках бас приємно обволікає композицію, але не викликає ефекту замилювання.

До Стереопанорама і розташуванню інструментів в звуковий зображенні немає ніяких претензій. Sony WH-1000XM2 звучать дуже добре і повністю виправдовують звання флагманського пристрою в лінійці Bluetooth-навушників компанії.

Різниця між кодеками і проводовим / бездротовим способом підключення чутна тільки в тиші і з відключеним шумодава. В цілому, від халепи можна абсолютно спокійно використовувати навіть AAC, чи не купуючи фірмовий плеєр Sony (заради підтримки фірмового кодека). Єдина порада: відмовтеся від SBC.

Шумозаглушення відмінно справляється з низькочастотних гулом і здебільшого середніх частот. Верху стають тихіше, однак не пропадають зовсім. Поруч з великим шосе характерний гул пропадає повністю, але шум від проходять машин віддалено чути. У метро ситуація аналогічна: пропадає гул, однак високочастотний шум вагона і голос, який оголошує станції, чутні. Варто відзначити, що, на відміну від більшості ANC-навушників, високочастотні звуки, що проникають в навушники, більше нагадують шипіння, ніж гострий скрегіт, характерний для бюджетних моделей. При включенні музики навіть на невеликій гучності «залишки» навколишнього світу маскуються повністю. Слухати класичну музику в метро - одне задоволення. Система шумозаглушення добре справляється зі своїм завданням і береже ваше життя: виск гальм буде чути. Якість шумозаглушення знаходиться приблизно на рівні аналогічних за вартістю моделей Bose. Робота ANC також залежить від якості посадки чашок на вуха - при бігу і швидкій ходьбі звук в навушниках може «скакати» слідом за чашкою, зміщається щодо вушної раковини. Включене шумозаглушення робить басовий діапазон дещо акцентованим, проте не замилює загальну картину.

Окремо варто відзначити режим «Ambient sound», який трохи приглушує музику і транслює в навушники навколишні звуки. Режим може бути включений постійно шляхом натискання відповідної клавіші, однак при цьому гідності навушників нівелюються. Однак є більш простий і цікавий спосіб: якщо притулити долоню до тач-панелі, система ґрунтовно приглушить музику і пустить в навушники навколишні звуки, а якщо прибрати долоню - все повернеться до стандартних налаштувань. Це дуже зручно, коли, наприклад, необхідно швидко прослухати назва наступної зупинки.

підсумки

Бездротові навушники Sony WH-1000XM2 повністю виправдовують звання флагманського пристрою в лінійці. Вони можуть похвалитися хорошим комплектом, акуратним і солідним зовнішнім виглядом, відмінним звуком і шикарною системою шумозаглушення, здатної подбати про вашу безпеку. Разом з цим навушники вкрай комфортні - їх не хочеться знімати з голови навіть при тривалому використанні. До мінусів можна віднести хіба що високу ціну, яка, втім, анітрохи не перевищує номінальну вартість аналогічних пристроїв. Тим, хто шукає якісні Bluetooth-навушники з ANC, модель Sony WH-1000XM2 однозначно рекомендується до покупки.