Стандартні розміри комплектів постільної білизни

 1. Читайте в статті Спальня є тим місцем в будинку, важливість якого важко переоцінити. Тут все важливо:...
 2. Таблиця розмірів комплектів постільної білизни
 3. Полуторное постільна білизна
 4. Розміри двоспальне постільної білизни
 5. Сімейний постільна білизна
 6. Дитяче постільна білизна
 7. Як правильно вибрати постільну білизну за розміром: алгоритм

Читайте в статті

Спальня є тим місцем в будинку, важливість якого важко переоцінити. Тут все важливо: і інтер'єр, і освітлення, і ліжко як головний елемент кімнати. Ліжко має бути максимально зручною, адже саме спальне місце відповідає за ваше самопочуття і здоров'я значну частину доби.
Постільна білизна грає ключову роль для якості нашого сну: воно здатне подарувати неймовірний комфорт, такий необхідний для відпочинку після важкого дня, але в той же час неправильно підібране постільна білизна здатне заподіяти справжні страждання свого господаря. Саме тому не втрачає актуальності питання, як правильно підібрати розмір білизни для вашої ліжка.

Які бувають розміри постільної білизни?

Забезпечити своє ліжко правильним «обрамленням» - справа честі кожного домовласника. Щоб правильно підібрати комплект, доведеться дізнатися ширину, довжину і висоту (матраца або перини) вашої ліжка. Розміри називаються так само, як і типи ліжок. Зазвичай розрізняють наступні види:

 • Односпальне постільна білизна,
 • Полуторное постільна білизна, його також називають Полутороспальна або полуторки;
 • Двоспальне постільна білизна, яке виробляється в розмірах декількох стандартів: європейського і російського.

Деякі фахівці виділяють в окрему групу королівський розмір і сімейний комплект.

Таблиця розмірів комплектів постільної білизни

Односпальні комплекти постільної білизни
У набір односпального постільної білизни стандартно входить:

 • простирадло,
 • наволочка,
 • підодіяльник

по одній одиниці кожне. На сучасному ринку товарів такі набори зустріти можна все рідше і рідше, частіше навіть ті, хто сплять на самоті на ліжку з одним спальним місцем, вважають за краще півтораспальних комплекти, більш зручні в «експлуатації».

Полуторное постільна білизна

«Полуторка» підійде як для односпальним ліжка, так і для полуторним ліжка. На відміну від односпального, такі набори зазвичай містять дві наволочки, оскільки часто використовуються сімейними парами для спільного сну на одно- і півтораспальних ліжках.

Розміри двоспальне постільної білизни

Стандартні розміри цього виду діляться на російські мірки і двоспальне білизна по євро розмірами. З таблиці вище можна зрозуміти, що російський варіант трохи «скромніше» за розмірами, ніж постільна євро. В цілому такі параметри дозволяють сімейним парам комфортно розміститися на ліжку, укутуючи при цьому однією ковдрою. У набір двоспального комплекту постільної білизни традиційно входить одна простирадло, один чохол на ковдру, дві або чотири наволочки - в залежності від комплектації. До цієї ж групи можна віднести і набори «королівських розмірів» - як зрозуміло з назви, їх величина максимальна, а в упаковку входить 4 наволочки.

Сімейний постільна білизна

Немає нічого страшного в тому, що ви любите спати під окремим ковдрою. Такі набори припадуть як не можна до речі парам, які цінують якість свого сну і готові проводити ніч під різними ковдрами. У набір входить 2 наволочки, така ж кількість підковдр і 1 постілке на ліжко. За вимірами цей різновид збігається з габаритами двоспального постільної білизни.

Дитяче постільна білизна

Такий тип білизни відрізняється від дорослого не тільки розмірами, але в деяких випадках і комплектацією. Одна з головних особливостей таких комплектів - наявність гумок для кріплення до матраца у простирадлом. Так, ваша дитина не буде прокидатися на зім'ятою простирадлі, а це важливо для якості сну малюка, особливо якщо не забувати, що діти уві сні активно «крутяться».
дізнатись детальніше про розміри дитячих постільних комплектів.

Як правильно вибрати постільну білизну за розміром: алгоритм

 1. Заміряємо розміри виробів, яким буде потрібно білизна. По-перше, почнемо з самого ліжка. Виходячи з цього підбираємо простирадла і підодіяльник.
 2. Якщо збираєтеся взяти простирадло на гумці, розмір буде основним фактором. І хоча вимірювання будуть вказані на упаковці, зауважте, що вона також залежить від висоти матраца!
 3. Вибираючи звичайну простирадло, також думайте про висоту спального місця. Адже любителі підвернути краю можуть залишитися без роботи, якщо розміру просто не вистачить.
 4. Підодіяльник підбирається в першу чергу під масштаб ковдри, в другу - під розмір ліжка. Ідеально, якщо «габарити» ковдри збігаються з розмірами поверхні ліжка.
 5. З подушками все просто: якого розміру подушка, такого і наволочка.

Розмір постільної білизни не збігається

Ви стикалися, що купували розміри точь-в-точь згідно упаковці, а за фактом наволочка або підодіяльник виявляються малі? Справа тут знову ж в тому, що ви не врахували висоту вироби. Двох вимірювань недостатньо. Наприклад, ортопедичні подушки можуть бути різної висоти, починаючи від 3 см і закінчуючи 15 см. Кращий вихід - звертати увагу на виставкові зразки, а при замовленні в інтернет-магазині уточнювати у продавця, на яку висоту виріб буде впору.

Вибирайте білизну для вашої ліжка з розумом, щоб вам не довелося розплачуватися за власну дурість безсонням.

Які бувають розміри постільної білизни?