Бізнес-план гусячої ферми: зразок документа з фінансовими розрахунками, основні пункти і нюанси складання

 1. Аналіз ринку і конкурентів
 2. Виробничий план
 3. Фінансовий план
 4. організаційний план
 5. маркетинговий план
 6. аналіз ризиків

Підприємці потрібні не тільки в місті, але в сільській місцевості Підприємці потрібні не тільки в місті, але в сільській місцевості. Для цього потрібно просто підібрати таку діяльність, для здійснення якої підходить невелике селище.

Такий, наприклад, є власна гусяча ферма. Але далеко не всім відомо про основні правила ведення подібного бізнесу. Тому спочатку необхідно зайнятися розробкою докладного бізнес-плану, в якому будуть відображені можливі проблеми, необхідні витрати, передбачуваний дохід і багато інших моментів.

Зміст статті

Аналіз ринку і конкурентів

Гусячий бізнес характеризує незначна конкуренція Гусячий бізнес характеризує незначна конкуренція. Насиченість ринку даним видом продукції носить локальний характер. Суворе відстеження якості вироблених продуктів і ефективна рекламна кампанія - запорука забезпечення стабільного збуту навіть в тому випадку, якщо в регіоні є конкуруючі підприємства.

Аналіз ринку повинен бути спрямований на виявлення необхідності у виробництві гусятини і супутніх товарів, властивих даному виду бізнесу.

У ролі ключових чинників зазвичай виступають наступні критерії:

 • незначна конкуренція;
 • високий рівень споживчого попиту на продукцію;
 • можливість створити виробництво, яке характеризується повним циклом (від випуску корми до переробки птиці) і високою рентабельністю.

Ретельний аналіз є найважливішою складовою успіху.

Втілення бізнес-плану ферми неможливо без підходу до реалізації за допомогою комплексних рішень. Тобто, продаж дорослих тушок за порівняно невисокими цінами є менш пріоритетним способом реалізації, ніж поставка споживачам уже готових продуктів (при цьому ціна самого м'яса значно зростає).

Цікаві розповідь про організацію подібної діяльності ви можете подивитися на наступному відео:

Виробничий план

Старт бізнесу вимагає пошуку відповідного місця і приміщення, в якому будуть розташовуватися гуси Старт бізнесу вимагає пошуку відповідного місця і приміщення, в якому будуть розташовуватися гуси. Його розмір повинен розраховуватися виходячи з кількості птахів і з урахуванням можливого подальшого розширення.

Вирішення цього питання буквально лежить на поверхні, адже в даний час дуже легко знайти занедбаний колгосп, приміщення якого можна легко переорієнтувати під розведення. Та й великі фінансові вкладення для цього не знадобляться.

Приміщення повинно мати потрібним видом і відповідати необхідним стандартам. А якщо вдасться знайти колишній пташник, то можливо і переробляти нічого не доведеться.

Після завершення пошуку можна переходити до закупівлі гусей. Добрим порадником у цьому питанні може стати сусідня гусяча ферма або діючий клуб гусеводов. Також можна пошукати інформацію на просторах інтернету.

Потрібно приділити увагу технологіям і особливостям вирощування птиці. Для реалізації ідеї розведення на м'ясо ідеально підходить французька технологія:

 1. Вирощування народилися гусенят здійснюється протягом 16 тижнів.
 2. Протягом останніх 3-х тижнів передбачається використання агресивного стилю годування - прийом їжі не менше 4-х разів на день, а в якості корму використовується тільки жовта кукурудза. Даний метод сприяє швидкому набору ваги і отримання жирної печінки.
 3. На завершення терміну особин слід забити.

Для реалізації даної технології рекомендують купувати французьких сірих гусей Для реалізації даної технології рекомендують купувати французьких сірих гусей. Вага особини до кінця 16-го тижня зазвичай становить близько 10 кг.

Забій не слід проводити по відношенню до всіх гусенят, для кращої репродукції необхідно залишити кілька самок. Одне гусяче стадо має 4-х річний життєвий цикл. Протягом першого року життя число яєць невелике, але вже до 2-го року активність несення значно збільшується і тримається на тому ж рівні до кінця циклу. Потім відпрацьованих самок потрібно здати на м'ясо і перо.

Гусь - це невибаглива птах, пристосована до життя в умовах північного заходу. Доросла особина може жити практично в будь-якому приміщенні, головне - наявність хорошої вентиляції. Розрахунок площі слід проводити виходячи з наступної рекомендації: на 1 кв. метрі повинно розташовуватися не більше 4-х птахів. Оптимальний рівень температури - не нижче +10 градусів. Якщо в приміщенні буде жити племінне стадо, то температура повинна варіюватися від 25 до 27 градусів тепла.

Вирощування молодняка слід здійснювати в приміщенні, що обігрівається, температурний режим якого не опускається нижче +28 градусів.

Крім того, потрібно придбати наступне обладнання:

 • годівниці;
 • поїлки проточного і вакуумного характеру;
 • гнізда;
 • інкубатори.

Гусяче стадо обов'язково має гуляти. Ідеальний варіант - берег якої-небудь водойми, але якщо такої можливості немає, підійде і околиця села. Необхідна площа для випасу однієї особини - 10 кв. м.

Фінансовий план

Видаткова складова включає в себе:

 • придбання відповідного приміщення - від 100 000 до 2 000 000 руб .;
 • проведення косметичного ремонту - 100 000 руб .;
 • оформлення паперів і необхідних погоджень - 50 000 руб .;
 • закупівлю поголів'я (залежить від кількості) - на 1000 голів піде приблизно 50 000 руб .;
 • заробітну плату співробітникам - залежить від виробітку;
 • придбання корму - на величину даної статті впливає регіон і чисельність поголів'я.

Дохід ферми можна розрахувати тільки після продажу готової продукції Дохід ферми можна розрахувати тільки після продажу готової продукції. Вартість гусячої тушки (7-10 кг) залежить від таких показників, як попит і регіон, тому варіюється від 500 до 1200 рублів. Якщо говорити про несучості, то 1 гуска здатна знести близько 50 яєць протягом свого життєвого циклу, при цьому з цієї кількості виживе приблизно 32 гусеня.

Отже, щорічна кількість гусенят дорівнює 8. У результаті продажу отримуємо: 800 руб. за м'ясо, 600 руб. за печінку і 25 руб. за пух. Відповідно, 1 самка може дати наступний дохід: 1425 * 8 = 11 400 руб. Стадо чисельністю 1000 особин, 800 з яких складають самки, принесе більше 9 000 000 руб. в рік.

Якщо все піде за планом, то капітальні вкладення окупляться протягом 1-го року роботи.

організаційний план

Легалізація діяльності передбачає отримання дозволів від Росспоживнагляду, пожежної та ветеринарної служб Легалізація діяльності передбачає отримання дозволів від Росспоживнагляду, пожежної та ветеринарної служб. Тільки в цьому випадку реалізації проекту не будуть страшні перевірки.

Крім того, не можна обійтися без оформлення фермерського господарства. Власник може зареєструватися як в якості індивідуального підприємця , так і ТОВ .

Приймати на роботу працівників на самому початку діяльності недоцільно, так як невелику ферму можуть обслуговувати члени сім'ї. Оптимальна чисельність особин для старту - не більше 700 шт. Коли господарство розшириться, потрібно буде найняти кілька робочих, менеджера зі збуту та бухгалтера.

маркетинговий план

Максимальної ефективності дозволяє досягти повна переробка готової продукції, до складу якої входить м'ясо, пух, перо, печінку і послід. Додаткове джерело доходу - організація невеликого виробництва подушок, ковдр та ін. Шляхом використання власної сировини - пуху.

Хороший попит на гусячі тушки спостерігається в зимовий період - люди часто набувають цю птицю на Новий рік і Різдво.

Збут великого фермерського господарства неможливий без домовленостей з великими мережевими магазинами, практично в кожному з яких є фермерський відділ.

Не можна залишати без уваги і рекламу. Сучасних споживачів привертає конкретний виробник, а не знеособлена продукція.

аналіз ризиків

Як найбільшого ризику можна назвати смертність гусенят, більшість з яких помирають в яйці або протягом перших днів життя Як найбільшого ризику можна назвати смертність гусенят, більшість з яких помирають в яйці або протягом перших днів життя. Ембріон може прилипнути до стінки шкаралупи і загинути через нестачу кисню. Причиною смертності молодняку ​​є високий рівень вологості в приміщенні, а також відсутність вентиляції або наявність протягів. Доросла особина може загинути від переохолодження.

Найважливіший аспект гусеводства - організація правильного годування. Гусеня повинен харчуватися не менше 6 разів на день, потім порції повинні поступово збільшуватися, а частота годувань - скорочуватися. Підріс гусеня не може нормально розвиватися і нарощувати м'ясо без достатньої кількості зелені. Раціон харчування домашніх гусей обов'язково повинен включати в себе зерно, висівки, овочі, коренеплоди і вітамінні добавки.

Вирощування птиці обов'язково має контролюватися ветеринарами. Періодична вакцинація може зменшити показник смертності.