Розведення курей як бізнес: опис, вигідно чи ні

 1. Різні варіанти отримання прибутку при виведенні курей
 2. Що потрібно враховувати при складанні бізнес-плану зі створення птахоферми
 3. виведення молодняка
 4. Розведення несучок для отримання яєць
 5. зміст несучок
 6. Годування несучок для збільшення несучості
 7. Що потрібно враховувати при розрахунках рентабельності
 8. Бізнес по розведенню курчат-бройлерів
 9. Розрахунки на годування бройлерів
 10. висновок

0

1367

Рейтинг статті

Кіра Столєтова

На думку більшості птахівників, розведення курей як бізнес дуже вигідно з точки зору отримання високого прибутку. При цьому існує кілька варіантів виведення цього птаха, кожен з яких здатний приносити непогані гроші. Будь-який з варіантів має свої відмінностями, достоїнствами і недоліками, про які варто знати. Складаючи план на курячий бізнес, варто врахувати ще й те, в яких умовах буде вирощуватися птах. Вартість кормів, площі для вирощування, будівництво курника - все це впливає на кінцевий прибуток. І якщо все буде організовано гранично правильно то куряча ферма як бізнес почне своє успішне існування.

0  1367  Рейтинг статті  Кіра Столєтова  На думку більшості птахівників, розведення курей як бізнес дуже вигідно з точки зору отримання високого прибутку

Розведення курей як бізнес

Різні варіанти отримання прибутку при виведенні курей

Існує безліч способів ведення бізнесу на домашньому розведенні курей, і займатися всіма ними можуть тільки великі господарства. Якщо поставити запитання, вигідно чи ні займатися такою справою як розведення курей несучок на яйця як бізнес, відповідь завжди буде позитивним, але лише в тому випадку, якщо взятися за нього з розумом, заздалегідь все прорахувавши. Бізнес на курей може стати і збитковим, якщо його власник, наприклад, він не закінчив будувати нормальний курник або купив неякісний корм. Якщо ж говорити про різновиди подібної справи, то ось якими вони бувають:

 • Бізнес на успішне розведення курей-несучок. Тут наголос робиться на отриманні яєць, які потім йдуть в їжу. Для розведення купуються кури як бізнес яєчних порід або м'ясо-яєчні птиці , Які використовуються і для отримання м'яса.
 • Бізнес на домашньому розведенні курей на м'ясо. У цього способу є ряд різновидів, залежно від можливостей і переваг птахівника. Це може бути як виведення бройлерів, так і вирощування дорослої кури для отримання м'яса.
 • Отримання курчат чи яєць для подальшого вирощування. По суті це те ж саме розведення курей-несучок, але вже як кури несучки як бізнес для продажу курчат і яєць іншим фермерам. Приклади подібного виведення - отримання бройлерів або продаж курчат на плем'я. І кожен з цих варіантів має свої відмінностями як і бізнес на реалізацію курей гриль.

На жаль, неможливо скласти готовий бізнес план по розведенню курей несучок, яким би зміг скористатися кожен фермер. Багато що залежить від конкретної місцевості, фінансових можливостей птахівника і його переваг при цьому вирощування породистої курки як бізнес безпосередньо стосується всього цього. Можна лише описати основні вимоги, які треба дотримуватися при вирощуванні птиці в домашніх умовах. При їх дотриманні можна буде отримувати непоганий прибуток, і обзавестися стійким і стабільним доходом. Втім, варто врахувати ще один фактор: місцеві закони, що регулюють торгівлю таку як бізнес на курей несучках.

Що потрібно враховувати при складанні бізнес-плану зі створення птахоферми

Бізнес на фермі на курей-несучках або м'ясних породах може бути дуже вигідним, але лише при вмілому і продуманого підходу до вирощування птиці. На щастя, розвести курей не так вже й складно їх багато в продажу, з цим цілком може впоратися навіть новачок. Для початку треба вирішити, де буде вирощуватися перната поголів'я, так як для птахів потрібна певна площа і якщо її немає то потрібно шукати. Хоча й кажуть, що можна вирощувати курчат в домашніх умовах, міська квартира для цих цілей не підійде. Потрібен як мінімум невелику ділянку, де і буде жити стадо тоді точно можна сказати чи вигідно тримати курей несучок як бізнес.После цього треба подумати про будівництво курника . Тут існує безліч варіантів, кожен з яких може бути досить зручним в певних умовах. Коли пернатих вирощують в тій місцевості, де є загроза затоплення, курник ставлять на стовпах або палях. Деякі фермери вважають за краще економити і не робити фундамент для свого пташника, але це допустимо лише в тому випадку, якщо грунт не схильна до ерозії, інакше подібна економія здатна обернутися великими витратами в майбутньому.

Коли вже обраний креслення і складено загальний план курника, треба вибрати матеріал для будівництва. Рентабельність птахоферми залежить і від того, скільки коштує її зведення. З чого варто почати при виборі будівельних матеріалів? Насамперед варто дізнатися прайс-листи місцевих постачальників, щоб знати, які розцінки виставляються на той чи інший ресурс. Потім варто пройтися по місцевим формами і розпитати ради. Знайти потрібний форум можуть навіть ті, хто не дуже добре знайомий з поняттями різних слів наприклад слова showtopic.

виведення молодняка

Від того, наскільки добре буде забезпечуватися догляд за маленькими курчатами, залежить рентабельність ферми в цілому. Без применшення це найважливіша частина розведення курячого поголів'я. І не має значення, чи виводить фермер бройлерів, вирощує несучок, м'ясо-яєчних породу або птицю на гриль. У будь-якому випадку, доведеться розводити курчат, і стежити за тим, щоб їм забезпечувалися гідні умови утримання. При цьому треба враховувати, що у породистих пташенят живучість гірше, ніж у гібридів будь-яких 2-х порід.

Насамперед треба подумати над тим, чи потрібен в господарстві інкубатор . Можливо, фермер планує купувати пташенят вже вилупилися або довіряти виведення потомства відібраним для цієї мети квочка. Якщо інкубатор - необхідний в господарстві агрегат, варто подивитися, як швидко він окупить себе, грунтуючись на собівартості яєць і курчат. Цілком ймовірно, що рентабельність буде вище, якщо інкубатор буде зібраний вручну. Бажано потурбуватися розрахунками заздалегідь, щоб продумати всі можливі витрати.

Потім слід подумати про таку річ, як брудер . Це мініатюрний курник, в якому фермер і буде розводити курчат. Навіть малий бізнес з розведення цих пернатих неможливий без найпростішого брудера. Той, хто починає все з нуля, зможе обійтися невеликим саморобним ящиком, зробленим зі старих меблів або дерев'яної упаковки. Готовий брудер варто часто, невиправдано високо, тому зручніше і дешевше виготовити його самостійно в домашніх умовах.

Розведення несучок для отримання яєць

Один з найпоширеніших варіантів ведення бізнесу з використанням курей - це розведення курей несучок як бізнес для отримання яєць. І перше, що слід зробити, - це вибрати відповідну породу, для того щоб почати свою справу. Перше, що варто усвідомити, - будь-яка м'ясо-яєчних порода не дуже добре підходить для професійного розведення для отримання прибутку, тому почати треба з вибору відповідної яєчної різновиди такої щоб були тільки кури несучки для великого бізнесу, в міру продуктивні і невибагливі. Дивитися варто тих курей, які підходять для даної місцевості:

 • порода Кучинська ювілейна . Почати тут слід з недоліків: ці птахи, на жаль, не володіють високою несучістю. Вона варіюється від 180 до 240-250 яєць в рік від одного птаха. Але ці несучки є невиданий тільки за мірками яєчних порід, зате вони легко пристосовуються до місцевого клімату і невибагливі в утриманні, а ще у них досить смачне м'ясо.
 • Кури різновиди Тетра. Ці пернаті теж не вважаються рекордсменами за швидкістю яйцекладки, але зате вони починають нести перші яйця вже у віці 1 місяця, а іноді й раніше, тому курочки Тетра досить вигідні для виробництва даного продукту.
 • порода Хайсекс . Вважається однією з кращих різновидів для початківців має відмінні відгуки. Її представники приносять в середньому по 300 яєць на рік з однієї несучки. При цьому вони слабо схильні до більшості інфекцій, як вірусних, так і грибкових. І на них мало впливають паразити. А ще вони з легкістю пристосовуються до місцевого клімату і не вимагають занадто ретельного догляду.
 • Кури Леггорн. Цей різновид з'явилася давно, але до цих пір є найбільш поширеною в світі породою яєчного напрямку виробництва. На її основі виведені багато інших порід і кроси, її курчат зовсім нескладно придбати. Відрізняється гідної яйценоскостью (до 300 на рік), скоростиглістю і витривалістю. Вимогливістю до відходу не відрізняються.

Для розведення найкраще звернути увагу на такі породи, як Хайсекс і Леггорн. Вибирати породу варто ще до того, як буде побудований курник. Але якщо взяти, наприклад, леггорни, то можна буде спокійно використовувати стандартну конструкцію і вести бізнес на курей несучках. Не варто гнатися за модою і купувати нові, неперевірені різновиди. Новачкові складаючи бізнес план на розведення курей несучок краще орієнтуватися на всім відомі породи і займатися розрахунками саме виходячи з того, що він буде тримати подібних несучок.

зміст несучок

І тут відразу треба сказати: клітинне зміст для яєчних порід не годиться, тому їм обов'язково потрібен нормально обладнаний курник щоб бізнес на несучках виправдав себе. Не слід забувати про гнізда для несучок, щоб вони могли нестися в спокійній обстановці. Протяги і перепади температур, підвищена вологість, шум та інші подібні фактори сильно знижують несучість. Вся ідея в тому, щоб забезпечити птахам ті умови, в яких вихід яєць буде максимально можливим. Те ж стосується і вибору кормів.

В курнику повинна підтримуватися температура на рівні 23-25 ​​° С. Це оптимальний рівень для більшості птахів яєчного напрямку виробництва. Яка температура вважається допустимою? Від 10 до 27 ° С, а іноді і в великих межах. Але подібні зміни вкрай негативно позначаються на здоров'ї птахів і на кількості яєць, що відкладаються. Ще бажано зробити для пернатих окремий загін для прогулянок, так як моціон вельми корисний для курей і робить позитивний вплив на несучість роблячи бізнес з вирощування та розведення курей несучок легким.

Годування несучок для збільшення несучості

Птахівництво може бути досить прибутковою справою, але тільки в тому випадку, якщо власнику вдається уникнути зайвої економії щоб бізнес з розведення курей несучок щоб привести до збитків. Зокрема, не можна давати птахам дешеві або зіпсовані корми, тим більше не можна намагатися замінити якість їжі її кількістю: у цьому випадку не тільки знизиться несучість, але і погіршиться здоров'я всього поголів'я. Добова норма годування для більшості несучок дорівнює 150 г, причому годування має бути 2-х або 3-х разовим, в залежності від різновиду курей.

Тепер потрібно вирішити, що ж буде входити в раціон мешканців курника для такого підприємства як бізнес з розведення різних курей несучок. По-перше, їм буде потрібно білок, а значить, потрібна їжа, що містить даний компонент. Невелика кількість сиру або рибного борошна, макухи, бобові та інші подібні продукти якраз підійдуть. Ще потрібні вуглеводи, тому в корм має йти зерно, кормові буряки і картопля, а також ряд комбікормів на їх основі. При цьому буряк та інші коренеплоди дають у вареному вигляді. Їх краще варити, перемелювати і давати у вигляді своєрідної каші.

Ще несучкам знадобляться вітаміни і мінерали. Найпростіше отримати вітаміни в літній період, коли в хід йде зелена соковита трава, бадилля культурних рослин, свіжі подрібнені овочі, які містять достатню кількість вітамінів. На зиму рекомендується заготовлювати силос з тієї ж самої бадилля і зелених лугових трав. Ну а в якості джерела мінералів підійде крейда, подрібнена річкова або морська черепашка, а також вапняк як на відео. Ще можна використовувати кухонну сіль, додаючи її в воду або насипаючи з іншими мінеральними добавками і кури на яйце як бізнес отримають всі необхідні для повноцінної продуктивності продукти.

Що потрібно враховувати при розрахунках рентабельності

На жаль, дані розрахунки зійдуть тільки в якості прикладу, так як ціни на курчат, корми та будівництво розрізняються, залежно від регіону, тому буде складено приблизний бізнес план для виведення несучок. А його вже кожен фермер зможе скорегувати самостійно. Перед тим як відкрити бізнес на птахах несучках, треба розрахувати вартість будівництва курника. І тут все залежить від можливостей фермера. Наприклад, той, хто вміє будувати сам і у кого поруч є глина, може зробити самановий сарай для птахів, практично не витративши на це грошей на бізнес на курку.

Готовий курник може коштувати дуже дорого: від 200 тис. Руб. на 40-50 курей. А ось курчата стоять дешевше: маленькі леггорни обійдуться по 100 рублів за одного курчати. Тому, якщо робити міні-ферму на 50 птахів, доведеться витратити 5 тис. Руб. на вихованців і розводити курей на бізнес. Кілограм комбікорми для несучок варто в межах 15-20 рублів. Якщо заготовлювати силос і траву, то в добу на дорослу курку потрібно 100 г комбікорму. У рік вийде сума 27500-37500 рублів на все стадо. З урахуванням витрат на птахів і курник - не менше 60 тис. Руб. в перший же рік тому куряча ферма як бізнес спочатку може здатися не вигідним вкладенням коштів.

Здається, що це багато, адже доведеться додати сюди ще й витрати на оформлення всіх необхідних документів, податки та інше в тому ж дусі щоб почати розведення курей на яйце як бізнес. Ось тільки домашні яйця коштуватимуть не менше 50 рублів за десяток. А якщо врахувати, що ті ж леггорни приносять по 250-300 яєць в рік, це виходить, при правильному змісті, по 1250 рублів прибутку з одного птаха. А з 50 птахів буде виходити по 62500 рублів на рік при мінімальних прибутки, тому вже на другий рік якщо розводити курей несучок на бізнес подібну справу буде повністю себе окупати.

Бізнес по розведенню курчат-бройлерів

Ще одна ідея по бізнесу на курей - це вирощування їх заради отримання м'яса. І тут більшість відразу ж згадує про бройлерах. Тут потрібно уточнити, бройлери не є окремою породою: це кроси різних м'ясних і м'ясо-яєчних порід. Вони швидко ростуть, їх легко відгодовувати і на забій вони йдуть вже у віці 2-х місяців, а іноді й раніше. Але ось несучість у них дуже низька, а наступне покоління вже не володіє необхідними властивостями, тому отримують їх лише схрещуванням щоб вирощування курей несучок як бізнес було прибутковим.

Для отримання яєць і курчат-бройлерів схрещують зазвичай такі породи, як Брама, кохинхин , Корніш або Білий Плімутрок. При цьому можна спробувати самостійно схрещувати птахів потрібних порід (наприклад, птахів Корніш і курочок Плімутрок). Перевага тут у тому, що все, від виведення до оброблення, робиться самостійно. Але для вдалого схрещування необхідний певний досвід. Для початку краще купувати пташенят або яйця на птахофабриках, які вирощують бройлерних курчат і робити бізнес на яйцях і на курей несучках.

Тут потрібно розуміти, що пташенята від свого племінного поголів'я обходяться в меншу ціну. Ідея як завжди полягає в тому, щоб при менших витратах забезпечити більший прибуток. Але тут потрібно розуміти, що додадуться ще й витрати на утримання племінної птиці. З іншого боку для бройлерів не потрібно великої курник - досить приміщення, в якому на 1 птицю припадатиме 0,1 кв. м значить розводити цих курей несучок як бізнес буде зручно. Їм не потрібно гуляти і багато рухатися, щоб не втрачати набрану масу.

Розрахунки на годування бройлерів

Тут потрібно розуміти: той, хто вирішив відкрити ферму з розведення бройлерів, повинен чимало витратитися на корми правильно розраховуючи бізнес план по успішному розведенню курей. Можна подивитися навіть відповідне відео, в якому вказані приблизні витрати. Для курчат потрібні такі корми: кукурудза (30-50% від раціону), пшениця (13-20%), соя (15-25%) і білки. Як білків підійде кісткова або рибне борошно (5-6%) або сухе молоко. Ще варто додавати подрібнену траву, а з 4-7 дня - дріжджі. Ось які відгуки залишають на форумах заводчики бройлерів:

«При розведенні бройлерних курчат треба не забувати про пиття: його для них потрібно чимало. Ще варто давати вихованцям мінеральні добавки. А для того щоб корм йшов про запас, потрібно поступово зменшувати температуру в приміщенні. Без охолодженого повітря птах занадто повільно набирає масу ».

висновок

Бізнес на успішне розведення курей не назвеш простим. Він вимагає певних вкладень і знань. Але при правильному підході і умінні розводити курей несучок як бізнес він здатний принести своєму власникові непоганий прибуток.

З чого варто почати при виборі будівельних матеріалів?
Яка температура вважається допустимою?