Вендинговий бізнес (що це) - прибутковість і відгуки

 1. Що таке вендінговий бізнес?
 2. Прибутковість: скільки можна заробити на терміналах
 3. Торгові автомати як бізнес
 4. З чого почати вендінговий бізнес
 5. Бізнес план
 6. Відгуки про вендінговому бізнесі

Одна з ніш, де можна успішно проявити свою підприємницьку жилку - вендинг.

Сфера являє собою роздрібний продаж послуг і товарів за допомогою спеціальних терміналів.

Що таке вендінговий бізнес?

Вендінг - це автомати, які продають їжу, напої, сигарети, батончики і навіть бутерброди, а також дозволяють поповнювати мобільні і будь-які інші рахунки, відправляти грошові перекази по країні / світі і так далі, практично без участі людини. Кожен з нас періодично користується деякими об'єктами цього бізнесу, наприклад кавовим автоматом.

Погодьтеся, вкрай зручно отримати ароматний зернової кави всього за хвилину, одночасно відправивши кілька перекладів, без необхідності вистоювати черги в банках або чекати замовлення в кафе.

Це досить простий вид діяльності, в якому не потрібно брати активну участь - вся відповідальність лежить на автоматах. Проте існує кілька нюансів, які обов'язково потрібно знати, якщо ви вирішили зайнятися цим видом бізнесу.

Прибутковість: скільки можна заробити на терміналах

Прибутковість: скільки можна заробити на терміналах

За статистикою дослідницької компанії IHS Technology, на один автомат в Китаї припадає менше 20 осіб, в Японії - 23 людини, в США ця цифра зросла до 35 осіб - настільки вони поширені.

У нашій країні на автомат припадає 625 осіб - ніша ще практично не зайнята підприємцями, тоді як автомати користуються стабільним попитом.

По всьому світу встановлено близько 20 мільйонів різних торгових машин, але в Росії вендінговий бізнес найбільш поширений в Москві.

Скільки можна заробити на веденні бізнесу залежить від початкового капіталу, кількості автоматів і багатьох інших причин (час року, регіон, місце розміщення). Вартість кавовій або снекової машини варіюється від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (залежить від виробника автомата, налаштувань і обсягів завантаження). На закупівлю інгредієнтів йде приблизно четверта частина виручки, решта необхідно розподілити на зарплату, оренду місця і податки.

Прибутковість терміналу, за умови продажу 100 чашок кави щодня, складає 1500 $ в місяць.

Ще раз варто згадати, що кожен конкретний проект може варіювати позначені суми. Середній термін окупності торгового апарату - від 10 до 16 місяців. Відповідно, чим більше у вас автоматів, тим вище прибуток. Рентабельність бізнесу (показник економічної ефективності, тобто, наскільки доцільно займатися установкою автоматів) - 29%. Це досить непогана цифра.

 • Пам'ятайте: сфера вендінгового бізнесу поступово заповнюється. Через кілька років буде набагато складніше почати роботу. Якщо ви зацікавилися бізнесом, можливо, варто прямо зараз замислитися про його реалізації.

Торгові автомати як бізнес

Перш ніж купувати бізнес на вендінгових автоматах, необхідно вибрати, чим саме ви будете займатися Перш ніж купувати бізнес на вендінгових автоматах, необхідно вибрати, чим саме ви будете займатися. Існує кілька різновидів автоматизованих машин:

 1. Кавові автомати. Продаж кави-машин зростає з кожним днем. Можна купити як новітні розробки, так і старі апарати - і який тип обрати, вирішувати виключно вам. Проблеми, з якими ви можете зіткнутися - через високу конкуренцію - складно знайти місце розміщення, також за машинами необхідно постійно доглядати.
 2. Газована вода і інші напої. Користуються величезним попитом, особливо влітку, в південних містах нашої країни.
 3. Снеки. Найприбутковіший варіант. На даний момент пропонується величезний вибір моделей з продажу продукції різноманітних виробників.
 4. Гаряча їжа. Відносно нова, але не менш прибуткова різновид.
 5. Автомати з продажу нехарчових товарів. Сюди входять, наприклад, рідини для миття скла, лінзи, преса, техніка та інші неїстівні речі.
 6. Послуги. Термінали оплати, автоматичні копіювальні машини, Фотобудка.

Успіх залежить від його способу ведення бізнесу. Іноді буває недостатньо купити вендінговий бізнес і просто чекати прибутку, необхідно стежити за автоматами і обслуговувати їх. Наприклад, відвідувачів привертає охайний зовнішній вигляд - необхідно періодично перевіряти, щоб поруч не було сміття і бруду.

Зазвичай автомати розташовуються на промислових підприємствах, в офісах, навчальних закладах, інтернет-кафе, готелях, ресторанах, лікарнях та інших громадських місцях. Якщо ви займаєтеся розміщенням автоматів зі снеками та напоями, краще ставити їх парами, в місці де потік людей рухається не дуже швидко.

Обов'язково зробіть свій асортимент.

На якості теж краще не економити - якщо кава смачний, люди будуть приходити за ним регулярно. Перевіряйте терміни придатності, для зручності розмістіть на автоматі інструкцію з використання. Придумайте свою власну «фішку» - то, що відрізнить вас від інших власників. Це може бути дизайн, акції або призи - простір для фантазії практично безмежно.

З чого почати вендінговий бізнес

З чого почати вендінговий бізнес

Початок вендінгового бізнесу можна організовувати поетапно. По-перше, виберіть область, в якій ви будете вести діяльність: що ви будете продавати? Визначтеся з місцем, досліджуючи ваших майбутніх покупців: подумайте, хто буде купувати вашу продукцію. Якщо товари розраховані на перехожих, доцільно розмістити автомати в торгових центрах або на зупинках. Якщо бізнес розрахований на постійних клієнтів, подумайте про розміщення машин в офісах, університетах або лікарнях.

Рекомендовані для вас статті:

Кількість машин для старту залежить від початкового капіталу. Чим більше у вас грошей на розвиток бізнесу, тим більше автоматів можна поставити, а значить, тим вище буде прибуток. Єдине - не купуйте відразу багато машин, робіть це поступово, вивчаючи ринок і спостерігаючи, як веде себе покупець. Після вибору конкретної ніші можна приступати до безпосередньої організації бізнесу:

 1. Створіть товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) або зареєструйтеся в якості індивідуального підприємця (ІП). Вибір типу залежить від масштабності вашої мережі. Якщо у вас трохи автоматів, краще відкрити ІП (управляти ІП набагато легше), якщо ціла мережа - ТОВ. Виберіть систему оподаткування (найпоширеніша - спрощена).
 2. Купуйте необхідне обладнання. При цьому не обов'язково витрачати власні гроші, можна придбати їх в кредит або лізинг (довгострокова оренда з можливістю викупу апаратів за залишковою вартістю). Можна придбати б / в обладнання, але краще, звичайно, брати нове.
 3. Встановіть вартість, вивчивши ціни конкурентів. Потім розмістіть автомати в обраних місцях. Щоб зробити це, необхідно скласти договір оренди. Власнику місця, де розміщений автомат, ви будете платити фіксовану суму або відсоток від продажів (зазвичай вартість оренди місця становить від тисячі до п'яти тисяч рублів на місяць).

Бізнес план

Не варто думати, що досить просто купити автомат, поставити його в найближчій аптеці або магазині і чекати прибутку Не варто думати, що досить просто купити автомат, поставити його в найближчій аптеці або магазині і чекати прибутку. Ці думки навіяні тими, хто продає ці автомати, а також витратні матеріали для них.

Один з перших етапів роботи по створенню вендинга - ретельна розробка бізнес-плану. Це документ, в який входять всі нюанси і аспекти вашої діяльності, розглядаються можливі ризики і проблеми, а також описуються варіанти вирішення цих проблем. Створити бізнес план по вендінговим апаратів допоможуть наведені нижче поради. Пам'ятайте: ні в якому разі не можна пропускати цю роботу: від плану залежить успіх всієї справи.

 1. Насамперед оціните вартість апаратів. Візьміть зошит або створіть таблицю в програмі Excel. Вкажіть вартість кожного апарату, заповнивши наступні графи: «Найменування», «Кількість апаратів», «Вартість». Пам'ятайте, що за доставку доведеться заплатити додаткову суму (зазвичай не перевищує 1000 рублів за автомат).
 2. Створіть ще одну таблицю, присвячену щомісячним витрат. Це заправка автоматів, зарплата обслуговуючого персоналу, витрати на оренду, бензин, установка банкнотоприймач, податки. Пропишіть назву кожного виду витрат, їх кількість, підрахуйте, скільки ви витратите на місяць і рік. Точно також пропишіть доходи (передбачувані, а вже потім, після місяця роботи - реальні). Маючи дані по витратах і доходах, можна легко підрахувати прибуток.
 3. Наступне завдання при складанні вендінгового бізнес-плану - порівняння показників. Так ви дізнаєтеся, за який час бізнес себе окупить. Наприклад, у вас є два апарати - снековий і кавовий, вартість їх покупки разом з доставкою складає 310 тисяч рублів. По всіх категоріях витрат в місяць ви витратите близько 30 тисяч. У рік обидва автомата принесуть вам 310 тисяч рублів чистого прибутку. Разом, ви зможете окупити ваш бізнес приблизно за два роки.

Якщо ви не хочете займатися розробкою бізнес-плану, купівлею автоматів і їх розміщенням, ви можете придбати готовий вендінговий бізнес. Його вартість варіюється в залежності від регіону, місця розміщення, успішності і так далі (вартість продажу бізнесу також залежить від цих показників). Він може коштувати як 500 тисяч рублів, так і набагато менше або більше.

Відгуки про вендінговому бізнесі

Відгуки про вендінговому бізнесі

Щоб бізнес розвивався і був успішним, на початковому етапі необхідно вкласти в нього всі сили. Існує безліч історій успіху - люди починають з малого, а в підсумку володіють власним бізнесом, який приносить їм чималий дохід. Давайте подивимося, що думають про свою роботу власники вендінгового бізнесу.

Інформаційним співтовариством, яке сприяє розвитку малого бізнесу, було проведено інтерв'ю з декількома підприємцями. Один з них готовий поділитися власним досвідом з широкою аудиторією - це генеральний директор найбільшої в Росії вендінгової компанії Vendorus Group, Світлана Тимошенко. Фірма вже близько одинадцяти років присутня на російському ринку. Хлопці починали як компанія-оператор, яка управляла мережею торгових машин. Пізніше до них додалася сервісна служба, в результаті компанія створила власну торгову марку.

У Vendorus Group не було ніякої документаційною бази - все доводилося вигадувати і створювати самим. Ніхто навіть не здогадувався, як правильно працювати з автоматами, тому доводилося запрошувати людей і вчити їх своїми силами.

Світлана радить: «Як устаткування варто розглядати тільки автомати від перевірених, які давно працюють постачальників, краще, якщо це будуть закордонні виробники з Європи або США».

Світлана також розповіла: вона стала займатися вендингом, тому що перспектива зростання бізнесу очевидна - вона зберігається і зараз, але вартість входу в бізнес трохи виросла. Конкуренція є, наприклад, за місцем розташування автоматів, але не дуже сильна - якщо у вас якісне обладнання, кава свіжий, а сендвічі смачні, конкурентів у вас не буде. головне - аналізувати ринок і правильно вибирати місце установки автоматів. Не потрібно поспішати і орендувати першу-ліпшу площа, скуповуючи все підряд на продуктових складах. Краще почекати і придбати найкращий варіант, то обладнання, яке підійде саме вам.

Як будь-який інший вид діяльності, вендингові апарати як бізнес, мають свої плюси і мінуси. Основна перевага бізнесу - мобільність. Якщо який-небудь апарат зламався або перестав приносити гроші, можна замінити його або перемістити в інше місце. При належному терпінні і грамотному підході прибутковість бізнесу гарантована - сфера вендинга активно розвивається в нашій країні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Що таке вендінговий бізнес?
Що таке вендінговий бізнес?
По-перше, виберіть область, в якій ви будете вести діяльність: що ви будете продавати?