Вирощування бичків як бізнес в домашніх умовах

 1. Переваги та недоліки відкриття бізнесу по вирощуванню бичків
 2. Вирощування бичків як бізнес: загальна схема
 3. Догляд за бичками
 4. Харчування бичків на відгодівлю
 5. Оцінка витрат і прибутку

Вирощування бичків є перспективним видом бізнесу для фермерів і сільських жителів. Сенс цієї бізнес-ідеї полягає в покупку піврічних телят, вирощування протягом року і продаж на м'ясо. Термін окупності бізнесу становить ~ 2 роки. У статті розглянемо вирощування бичків як бізнес в домашніх умовах з нуля.

Переваги та недоліки відкриття бізнесу по вирощуванню бичків

Основні споживачі м'яса свиней: м'ясні лавки ( «Мясоєдов») і магазини, ринки, ресторани і супермаркети. Розглянемо ключові переваги і недоліки створення даного бізнесу.

ПеревагиНедоліки

Не потрібно великих початкових витрат на покупку телят Наявність специфічних експертних знань по догляду, лікування, годівлі телят Можливість самостійно здійснювати контроль за бичками Основний ризик - маркетинговий, не здатність продажу своєї м'ясної продукції в необхідному обсязі Великий ринок збуту продукції Бізнес стає прибутковим при наявність більше ~ 12 голів у стаді

Породи великої рогатої худоби (ВРХ) класифікуються на наступні породи: молочні, м'ясні, м'ясо-молочні породи.

 • Молочні породи включають в себе: чорно-строката, холмогорская, Ярославська, червона степова, айршірской, голштинська, бура швіцька, гернзейская, джерсейська, Тагільська.
 • М'ясні породи включають: казахська, казахська білоголова, калмицька, сіра українська, кіанська, абердин-ангуської, лінкольская, хайленская, салерська, аквітанська світла, шароле, волинська.
 • М'ясо-молочні породи включають: Алатауського, Бестужевська, кавказька бура, Костромська, бура карпатська, червона тамбовська, симентальська, Сичевський, бура швіцька, юрінская.

На малюнку нижче представлені породи великої рогатої худоби. Найбільш поширені такі породи бичків: симентальська, герефордська, казахська білоголова, шаролезька.

★ Інвестиційна оцінка для бізнес-плану в Excel. Розрахунок NPV, IRR, DPP, PI за 5 хвилин

Завантажити 100% унікальний бізнес план по розведенню великої рогатої худоби (ВРХ)

Розглянемо більш докладно особливості порід бичків.

Порода Особливості Забійний вихід Симентальська Виведена в Швейцарії.
+) Легкість отела.-) Порода м'ясо-молочна. 58-62% герефордської Виведена в США на початку 20-го століття. +) За темпераментом бики дуже спокійні і слухняні. М'ясо без надмірного осаливания, відрізняється високими смаковими якостями 60-70% Казахська білоголова Виведена на території Казазстана.

+) Добре переносить спеку і морози.

-) Молочна продуктивність низька.

до 67% Шаролезька Виведена в Європі Характерна спадкова схильність до появи доппелендеров.
+) Схильність до тривалого нарощування маси з мінімальним жирів (до 4%). +) Бички дуже витривалі. -) важкі отелення (до 80% корів потребують допомоги) 60-70%

Вирощування бичків як бізнес: загальна схема

Основна бізнес-модель даного бізнесу полягає в наявність власного (орендного) ділянки і покупці піврічних молодих телят м'ясних порід, вирощування їх протягом року і продаж. Для окупності бізнесу необхідно виростити більше 10 бичків. При цьому необхідно утримувати тварин в хороших умовах, піклуватися про їх здоров'я і здійснювати повноцінне харчування. До 20 особин можна здійснювати самостійний догляд, більше вже буде потрібно додатковий персонал.

Для реєстрації бізнесу підійдуть такі організаційно-правові форми: ЛПГ (особисте підсобне господарство), IP (індивідуальний підприємець) або КФГ (селянсько-фермерське господарство).

Для вирощування бичків підійде форма бізнесу - СФГ. Порядок її реєстрації здійснюється як же як і для ВП. Вся процедура реєстрації фермерського господарства описана в статті 5 закону про СФГ. Читайте докладніше → » Як відкрити СФГ з нуля: інструкція «. Нижче представлені етапи регістаціі:

 • Угода про створення СФГ. (Потрібно якщо залучаються додаткові партнери в бізнес).
 • Квитанція про оплату держмита (вартість 800 руб.);
 • Завірена заява про держ. реєстрації СФГ у нотаріуса за формою №Р21001;
 • Заява про перехід на спеціальні режими оподаткування: ЕСХН, ССО (інакше буде за замовчуванням ОСНО);
 • Копія всіх сторінок паспорта.

Рекомендується при реєстрації СФГ відразу перейти на спеціальні режими оподаткування: ЕСХН або ССО - це дозволить заощадити на податкових виплатах і спростить процедуру сплати податків. Важливо пам'ятати, що якщо заяви про перехід на спеціальний режим оподаткування не було подано під час реєстрації СФГ, то повторно подати заяву можна буде тільки до кінця календарного року (не пізніше 31 грудня року, що передує року), а в поточному році податки нараховуватимуться по загальній системі оподаткування.

Система оподаткування - єдиний сільськогосподарський податок (ЕСХН)

Податкова ставка - 6%

Єдиний сільськогосподарський податок скасовується, якщо частка виробництва сільськогосподарської продукції менше 70% і до виробника застосовується ОСНО (загальна система оподаткування).

В нижче представленому відео розповідаються особливості нарахування єдиного сільсько-господарського податку.

При спрощеній системі оподаткування (ССО) необхідно вибрати один з режимів з різним розрахунком податкових ставок:

 • за валовим доходом (податкова ставка 6%);
 • по доходу мінус витрати (податкова ставка 15%).

Важливо! Якщо при ССО (по доходу мінус витрати) було отримано збиток, то все одно необхідно сплатити мінімальний встановлений внесок в розмірі 1% від отриманого доходу.

Спочатку ведення бухгалтерії можна передати на аутсорсинг в бухгалтерську компанію.

На малюнку нижче представлено порівняння інших організаційно-правових форм.

Догляд за бичками

Розведення бичків можливо двома способами: стійловий, вільний вигул. У стійловому способі бички швидше набирають вагу, але стоячий образ підвищує агресивність тварин і знижує їх імунітет до захворювань, тому необхідно здійснювати регулярний вигул. Вигулюйте бичків тільки до початку статевого дозрівання. Сильні і дорослі тварини небезпечні для життя людей. Підросли биків утримуєте в корівнику, в жарку пору року - під навісом. Обов'язково пристебніть їх ланцюгами. Куплених піврічних телят необхідно показати ветеринару для здійснення аналізів і щеплень. Необхідно привчайте молодих тварин до трави з 1-го місяця, виводите телят на пасовищі після того, як висохне роса.

Обов'язково забирайтеся в загоні у тварин. При вирощуванні 20 бичків потрібна щоденне прибирання. Пол в загоні повинен бути сухим. Взимку температура не повинна опускатися нижче -10 º С. Зазвичай для виконання цієї умови приміщення можна додатково не обігрівати, але вони повинні бути утеплені. Для утеплення корівника підійде пінополіуретан товщиною 8-10 см.

У вигляді показано селянсько-фермерське господарство (СФГ) Олександра Москвіна та догляд за биками абердин-ангуської породи.

Харчування бичків на відгодівлю

Розрахуємо приблизні витрати на вирощування 20 бичків. Молочних телят годуєте молоком, витрата в день до 8 літрів. Після виконання одного місяця поступово привчайте бичків до кормів і випускайте на пасовище. Занадто рано тварин на пасовище не виводьте, роса на траві при ранковому випасі повинна висохнути. Слідкуйте, щоб в жарку погоду теля стояв в тіні. Урізноманітніть раціон бичків. Крім трави і сіна давайте телятам і інші корми: морква; силос; картопля; сіль; кормові буряки; кукурудзяне листя і качани; баштанні та зернові культури; провяленную траву.

Бички повільно набирають вагу, якщо харчуються тільки зеленими кормами. Тому в раціоні повинні переважати не тільки сіно і трава, а соковиті корми.

У літню пору для прискорення набору ваги одному бичку потрібно 2 кг. концентратів і 30-35 кг. зелених кормів. У зимовий період раціон повинен бути різноманітніше: 20 кг. соковитих кормів, 4-5 кг. сіна, 2-3 кг. соломи, 3 кг. комбікорми, 60 гр. трікальцийфосфата, 50 гр. солі. Телятам потрібно також велика кількість води. Поставте тваринам поїлки, щоб вони могли регулярно пити.

Оцінка витрат і прибутку

Кожній тварині потрібно 10-11 м² площі. Щоб виростити 20 бичків, знадобиться 2-3 сотки землі. Якщо у вас землі немає, купите її в недорогому районі за 3000-5000 руб. за сотку. Побудуйте недорогий корівник, застосовуючи прості матеріали. З урахуванням витрат на будівництво і покупку землі, ви витратите 100000-150000 руб.

Коли підготуєте споруди до прийому тварин, придбайте бичків. Вартість однієї тварини - 8000-9000 руб. в залежності від ваги і віку. Молочні телята дешевше, але їх будете годувати молоком. Можете використовувати сухе молоко, але потрібна велика його кількість. Тому бичка, який ласує травою, вигідніше і простіше утримувати. 20 бичків обійдуться в 160000 руб.

Обов'язково подбайте про корми. Якщо маєте свою землю, вирощуйте корми самостійно, якщо немає, то доведеться їх купувати. Вартість їжі на одного бичка за 12 місяців - 10000-12000 руб. Для 20 бичків - 200000-240000 руб. Бізнес по вирощуванню бичків характеризується швидкою окупністю. Ключовий фактор успіху при розведенні бичків - створення збутової мережі покупців.

Щоб тварини швидко набрали вагу, тримайте їх ситими і доглянутими. При гарному догляді вага бичків складе 350-500 кг. Оптовики їх куплять мінімум за 36000-40000 руб. З огляду на витрати по максимуму на покупку землі, кормів, бичків, будівництво будівель, окупність ви досягнете через рік, а прибуток складе 250000-300000 руб. Якщо витрати були мінімальні, будови, земля корму не купувалися, то прибуток буде ще більше. Для залицяння до 20 бичками достатньо однієї людини або організації сімейного бізнесу. При масштабуванні потрібно додатковий персонал і розширення площ.

★ Інвестиційна оцінка для бізнес-плану в Excel. Розрахунок NPV, IRR, DPP, PI за 5 хвилин

Завантажити 100% унікальний бізнес план по розведенню великої рогатої худоби (ВРХ)

Оцінка привабливості бізнесу журналом Finzz.ru