Мобільні гаджети - головний тренд 2011

  1. 1. Яндекс постійно впроваджує нові сервіси для мобільних телефонів
  2. 2. Доповіді про мобільний тренді на конференціях
  3. 3. Великі гравці Інтернет мають мобільну версію сайту
  4. 4. Google активно впроваджує нові мобільні сервіси
  5. 5. Продажі нетбуків скорочуються

Кожен, хто хоча б раз використовував мобільний гаджет для виходу в Інтернет погодиться, що це зручно, швидко і все менше часу хочеться проводити за звичайним персональним комп'ютером або ноутбуком. Всі нетбуки, незважаючи на їх розмір, все ж займають багато місця, і в багатьох випадках переважно взяти з собою планшет або смартфон. Вперше взявши в руки iPad, відразу розумієш, до чого прагне світ і наскільки сильно його змінив Стів Джобс. Якщо ви ще не в курсі мобільного тренда, тоді саме час про це дізнатися!

Якщо ви ще не в курсі мобільного тренда, тоді саме час про це дізнатися

Нижче наведу лише кілька фактів, які переконають вас в актуальності заявленого тренда і спонукають до подальших дій.

1. Яндекс постійно впроваджує нові сервіси для мобільних телефонів

Компанія Яндекс одна із затятих в Росії, яка підтримує мобільний тренд і бере участь в розвитку цього ринку, створюючи різні додатки (наприклад, для отримання інформації про розклад приміських поїздів або перегляду московського метро і пошуку оптимального маршруту), відкриваючи мобільні версії своїх сервісів і проводячи іншу діяльність, наприклад, влаштовуючи акції з qr-кодами .

2. Доповіді про мобільний тренді на конференціях

На конференціях, присвячених інтерент-бізнесу, про мобільний тренді в цьому році можна почути від багатьох доповідачів. Наприклад, на Інтернет-магазини України 2011 Станіслав Городниченко розповідав про мобільної комерції, стверджуючи, що в Україні поки мало хто спостерігає тенденцію і активно використовують мобільні версії сайтів і додатки лише одиниці. За словами Станіслава, Google до 2013 року прогнозує, що 2/3 транзакцій інтернет-продажів будуть проходити через мобільні додатки.

На конференції iForum 2011 про актуальність мобільних пристроїв говорили половина доповідачів з секції інтернет-реклама, вже обдумуючи, як можна монетизувати і використовувати в різних цілях мобільний трафік. Сергій Петренко (голова Яндекс-Україна) навів кілька фактів: телефон або смартфон є майже у кожного і він завжди на зв'язку, людям зручно використовувати мобільні телефони для пошуку локальної інформації (піцерії, готелі та ін.), 200 млн. Відео-роликів завантажуються на ютуб за допомогою мобільних пристроїв, половина постів в Твіттері також додаються саме з них.

Відео-роликів завантажуються на ютуб за допомогою мобільних пристроїв, половина постів в Твіттері також додаються саме з них

3. Великі гравці Інтернет мають мобільну версію сайту

Всі пошукові системи, а також інші популярні сайти (сервіси) мають мобільну версію сайту, таким чином покращуючи досвід користувача і зберігаючи свою аудиторію.

4. Google активно впроваджує нові мобільні сервіси

Що стосується всесвітньо відомого Google, він також бачить в мобільних пристроях великі перспективи і робить на них відповідний упор. Для цього створена ціла команда, з результатами роботи якої можна ознайомитися на мобільному блозі Google .

5. Продажі нетбуків скорочуються

За даними американських досліджень (Morgan Stanley), продажу нетбуків падають при кожному новому виході мобільних продуктів Apple.

Опитування проводилося серед покупців iPad - 44% покупця сказали, що купують iPad замість нетбука або ноутбука.

У деяких читачів може виникнути запитання, як цей тренд стосується інтернет-діячів? Якщо аудиторія поступово переходить на нову платформу, то і ми повинні на неї орієнтуватися. Для цього, перш за все, створювати мобільні версії своїх сайтів, розробляти якісь корисні додатки щодо свого бізнесу (поки цей ринок в Рунеті ще тільки розвивається) і проявляти іншу активність. Як тільки ринок мобільних додатків в Рунеті буде розвинений, вам там вже не буде місця, або просунути щось своє виявиться складним.

Існують і інші факти, які говорять про актуальність і перспективність мобільних пристроїв. Хочеться лише сказати - дотримуйтесь трендам!

У деяких читачів може виникнути запитання, як цей тренд стосується інтернет-діячів?