Обробка скла

 1. Типи обробки скла і дзеркал
 2. Які бувають технології обробки скла?
 3. фацетування скла
 4. Піскоструминна обробка скла (матування)
 5. загартування скла
 6. Хімічне травлення скла
 7. Склеювання скла за допомогою ультрафіолету
 8. свердління скла
 9. мийка скла
 10. Обладнання та інструменти для обробки скла
 11. Верстати для обробки крайок скла
 12. Устаткування для розкрою скла
 13. Устаткування для свердління скла
 14. Верстати та інструменти для фацетування скла і дзеркал
 15. Устаткування для піскоструминної обробки скла
 16. Загартування і фьюзинг
 17. Інші інструменти для обробки скла

Сучасні технології дозволяють нам виготовляти фігурну кромку скла, полірувати і шліфувати, максимально точно свердлити отвори різного діаметру, склеювати скла, а також виробляти і інші операції з даним матеріалом Сучасні технології дозволяють нам виготовляти фігурну кромку скла, полірувати і шліфувати, максимально точно свердлити отвори різного діаметру, склеювати скла, а також виробляти і інші операції з даним матеріалом. Це перехід на зовсім інший, більш високий рівень оформлення свого інтер'єру.

Скло може бути виготовлено самої різної форми і конфігурації, які не обмежуючись класичної його прямокутною формою і овальними контурами. Високоточні верстати, виготовлені за останнім словом техніки, здатні створювати унікальні композиції будь-якого стилю і задовольняти будь-які бажання клієнтів.

Типи обробки скла і дзеркал

Обробка скла може бути виконана за допомогою наступних типів:

 • Механічний. Грунтується він в абразивній обробці. Це гранування, шліфування, нанесення малюнка за допомогою спеціальних абразивних матеріалів.

 • Термічний. Це структурна зміна поверхні скла при зміні температурних режимів. Матеріал спочатку нагрівається до 6000 градусів, а потім швидко охолоджується. Це робить скло дуже міцним і стабільним.

 • Хімічний. Даний метод має на увазі під собою нанесення на поверхню скла або дзеркала всілякого малюнка матового типу. Здійснюється він із застосуванням плавикової, сірчаної або іншою активною кислоти, яка розчиняє даний матеріал.

 • Зміцнення термічним способом. В основі лежить гарт скла в спеціальних нагрітих кремнієвих органічних рідинах. Надійність даного матеріалу набагато перевищує звичайний. Даний спосіб дозволяє утворюватися на поверхні скла полімерних плівок.

 • Склеювання ультрафіолетом. Це з'єднання скляних елементів за допомогою впливу на них ультрафіолетових променів.

Які бувають технології обробки скла?

порізка скла

Різка даного матеріалу, в більшості випадків, це автоматизований процес. Здійснюється за допомогою рідинно-абразивної струменя. Винятком є ​​стандартний розкрій, в якому використовуються ріжучі головки.

Перевагою даного методу є:

 • швидкість маніпуляцій;
 • невеликий поріг температур обробки скла, який не дає матеріалу деформуватися;
 • рез може бути різного ступеня складності і кривизни;
 • мінімальний рівень шуму;
 • виняток вискакування шлакових і дрібнозернистих елементів.

Застосуються ще й піскоструминний метод, в якому різання скла здійснюється за допомогою струменя стиснутого повітря з абразивними матеріалами. Він не такий ефективний, як гідрометод, але в ньому відсутні витрати на воду.

фацетування скла

Це точна обробка кромки скла. Даний метод дозволяє кожному виробу надати свій особливий, неповторний образ. Проводиться така обробка кромки скла за чотири стадії: груба і чиста шліфування, попереднє і фінішне шліфування. Ця технологія дозволяє зробити кути скла пом'якшеними, позбавляючи даний матеріал від жорсткої геометричной форми, а також більш акуратними і безпечними для людини.

Виконується ця операція із застосуванням спеціально призначеного обладнання. Кромка при цьому може бути прямий або фігурної.

Піскоструминна обробка скла (матування)

Застосовують метод вже давно. Піскоструминна обробка скла дозволяє отримати дуже витончений візерунок і зображення. Поверхня стає більш матовою і зменшується пропускання променів світла.

Поверхня стає більш матовою і зменшується пропускання променів світла

Ще давно люди зрозуміли, що за допомогою більш твердих матеріалів можна впливати на більш м'які. Піскоструминна обробка скла і дзеркал - досить проста процедура. З обладнання, під дією стисненого повітря, вилітає абразивний матеріал. Стикаючись з поверхнею скла, він залишає маленькі подряпини.

При тривалої реакції цих піщинок, площина виходить шліфованої і набуває іншої, матовий тон. Використовую дану технологію, можна здійснювати обробку поверхні різної площі, переносити малюнки або візерунки різної складності за допомогою трафаретів.

До переваг даного методу можна віднести наступне:

 • Використання простого обладнання.

 • Мінімальні витрати. Для роботи достатньо звичайного піску з річки.

 • Комбінуючи повітря з піском, можна обробляти різні матеріали, навіть камінь або метал.

 • За допомогою різного тиску повітря, що подається, здійснюється не тільки груба, але і поверхнева маніпуляція.

 • Обробка скла і дзеркала за допомогою піскоструминного методу дозволяє переносити матове напилення або ж грубувату структуру зернистого типу.

 • Використовують цю технологію і для очищення різних предметів від бруду, кіптяви, старого покриття лаку і гару.

Все це робить дану обробку дуже поширеною і доступною. Існує два основних види малюнка, які можуть вийти при використанні даного методу, - це суцільний, коли утворюється рівномірний і матовий шар, і візерунковий. Останній тип є найбільш складним. Він вимагає наявності спеціального обладнання.

загартування скла

Направлена ​​вона на те, щоб домогтися максимальної міцності. Сама операція проходить в печі. Розігрівається скло до температури розм'якшення. За допомогою роликів, встановлених на конвеєрі, скло рухається, захищаючись від перегрівання. Після того, як стекломасса вийшла з печі, вона моментально остужіваем холодним повітрям.

Обробка скла такою температурою загартування створює на його поверхні механічні сили стиснення. Це робить даний матеріал дуже міцним. Безпека - основна перевага і особливість загартованого скла. Крім цього, даний матеріал стійкий до вібрацій і ударів. А при руйнуванні такого скла, його осколки не мають гострих країв.

Варто пам'ятати, що всі роботи, пов'язані з даним матеріалом, необхідно виробляти до його загартування, так як після цього процесу з ним не можна вже буде нічого зробити механічним способом.

Хімічне травлення скла

Це такий процес, спрямований на те, щоб отримати матове покриття скла, яке потім можна буде загартувати. Отриманий таким чином малюнок не змінюється при незначному температурному размягчении.

Даний процес ґрунтується на наступному: пари плавикової або іншою активною середовища при контакті зі склом формують нерозчинні шари. Таке травлення дає можливість сформувати на незахищених кіслотолстой мастикою місцях малюнок. Він може бути матовий і мати різну глибину. Ця обробка досить трудомістка і тривала. Застосовується вона в основному для декору дорогих, естетичних предметів зі скла.

Склеювання скла за допомогою ультрафіолету

Даний процес має на увазі під собою з'єднання різних деталей із застосуванням спеціального клею. Таким способом можна навіть склеїти металеву і скляну поверхню. При взаємодії «УФ» на клей, відбувається полімеризація, яка утворює дуже міцне з'єднання.

З кожним днем ​​така обробка нарощує свою популярність. Для дизайнерів це стало справжнім відкриттям, яке допоможе втілити свої творчі думок. Завдяки даній технології стало можливе виготовлення зі скла будь-якого виробу.

свердління скла

Отвори в склі потрібні для установки кріплення фурнітури, деталей зі скла, вітрин магазинів, обладнання тощо Тому свердління отворів - дуже серйозна технологічна процедура.

Скло - твердий і одночасно ламкий матеріал. У зв'язку з цим, при просверливании отворів варто дотримуватися такі обов'язкові умови:

 • Отвори повинні висвердлюють з двох сторін.

 • Не можна перегрівати скло. У зв'язку з цим, область, де здійснюється свердління, повинна постійно охолоджуватися за допомогою води. Вона дозволить також змити скляну пил, яка залишається після свердління, і виключає його шкідливий вплив.

 • Свердління необхідно проводити на великих оборотах і малому тиску, з періодичним підтягуванням свердла.

 • Скло повинно знаходитися на рівній і твердій площині.

 • Не допускається зміщення скла під час свердління.

 • Свердло повинно розміщуватися строго перпендикулярно.

По краях просвердлений отвори виникають мікротріщини. При подальшій загартуванню вони здатні спричинити за собою розтріскування. Для усунення цього потрібно виробляти роззенковкою отворів, причому з обох сторін. Здійснюється цей процес за допомогою спеціального свердла, на якому присутній діамантове напилення.

мийка скла

Даний етап є завершальним при виготовленні даного матеріалу. Це, звичайно, можна здійснювати і вручну, але вийшовши на високий рівень свого бізнесу, лінія повинна мати спеціальні миючі модулі, які зроблять готову продукцію більш привабливою для покупця. Виконується вона в три етапи: подача води, мийка вулицями, сушка скла.

З усіх перерахованих технологій більшою популярністю користується така обробка скла та дзеркала як гарт. Обумовлено це тим, що безпека завжди буде на першому місці, в порівнянні з красою.

Обладнання та інструменти для обробки скла

Устаткування для обробки скла на сучасному ринку представлено в величезній асортименті. Кожен може вибрати найоптимальніший і найбільш підходящий верстат для свого виробництва.

Верстати для обробки крайок скла

Є кілька видів обладнання, що виконують дану операцію. Призначаються вони для прямолінійної і криволінійної форми скла. Існують і універсальні верстати, які здатні обробляти будь-яку кромку.

За допомогою периферичних кіл і здатності змінювати кут фаски, можна здійснювати високоточну обробку кромки скла. Застосовується цей метод на тих підприємствах, які виробляють цю продукцію, що призначалася для меблів, дверей зі склом, вітрин, скляних полиць, фасадів і т.п.

Дані верстати поділяються на такі види:

 • вертикальні;
 • горизонтальні;
 • лінії для автомобільного скла;
 • стрічкові;
 • фігурні.

Устаткування для розкрою скла

Устаткування для розкрою даного листового матеріалу можуть здійснювати прямокутну і фігурне різання. Кожен окремий верстат здатний різати певну товщину скла. Все залежить це від модифікації верстата, ріжучої головки.

Складається таке обладнання з міцного, масивного каркаса. Зверху на ньому знаходиться спеціальний фетровий матеріал, який має вбудовану повітряну подушку, що призначалися для пересування скляній заготовки.

Основним керуючим пристроєм такого верстата є ЧПУ, в який вбудований промисловий процесор. Всі процеси повністю автоматизовані. Для роботи на такому обладнанні достатнього одного оператора.

Використовуються верстати на виробництвах з виготовлення меблів, склопакетів та інших організаціях, що займаються будівельною галуззю.

Устаткування для свердління скла

Існують два типи обладнання, які здійснюють таку операцію в склі: горизонтальні і вертикальні. Завдяки двосторонній паралельної обробці поверхні, можна просвердлити ідеально точне і якісне отвір, яке не буде містити відколи.

Використовувати дане обладнання для обробки скла можна не тільки на масштабних підприємствах, що займаються виробництвом і обробкою даного матеріалу, а й в майстернях, які спеціалізуються на виконанні індивідуальних замовлень.

Верстати та інструменти для фацетування скла і дзеркал

Таке обладнання здатне здійснювати покриття фацетом скляних виробів будь-якої форми (в залежності від обладнання) по всьому контуру і з однаковою шириною. Шаблони при даному процесі не застосовуються. Великою популярністю таке обладнання користується на виробництві скла, цехах стеклообработки і для створення стільниць з даного матеріалу.

Дані верстати бувають:

 • фігурні;
 • вертикальні прямолінійні.

Устаткування для піскоструминної обробки скла

Така операція дозволить вам декорувати скло за допомогою механічної обробки його поверхні струменем стисненого повітря з частинками абразивного матеріалу. Дане обладнання здатне здійснити суцільну матіровки скла, а також нанести художній малюнок.

Складається таке обладнання з камери, яка встановлена ​​на металеву конструкцію. Усередині камери є спеціальний бункер, куди здійснюється завантаження абразивного матеріалу. Піскоструминні головки приєднуються за допомогою гнучких шлангів, через які здійснюється подача стисненого повітря і абразиву.

Обробка здійснюється по замкнутому циклу. Це дозволяє економічно витрачати абразивний матеріал.
Застосовуються дані установки: на великих і середніх підприємствах, діяльність яких заснована на обробки скла, в меблевій промисловості та скляних майстерень.

Загартування і фьюзинг

Дане обладнання дозволяє отримати високохудожні декоративні вироби зі скла, які мають велику сферу застосування завдяки спікання різних фігурних елементів. За допомогою даних виробів ви зможете прикрасити будь-який інтер'єр. Такі верстати можуть виготовляти різну сувенірну продукцію: вази, статуетки, годинник, фоторамки тощо

Існують також: печі для загартування, миючі установки, верстати для гідроабразивного різання, обладнання з виготовлення «триплекс», виробництва склопакетів, підйомники.

Інші інструменти для обробки скла

Жоден верстат, жодна технологія обробки поверхні скла не обходиться без спеціальних інструментів. До них відносяться:

 • фрези і свердла;
 • периферійні, полірувальні і чашкові круги;
 • алмазні диски для різання скла;
 • пістолети для піскоструминної обробки;
 • склорізи;
 • зенкери і т.д.

Тільки якісний інструмент для обробки скла зможе гарантувати вам високоточну обробку даного матеріалу. На ньому не варто економити.

На масштабної щорічній виставці скляній промисловості ЦВК «Експоцентр», яка відбудеться цього літа, ви зможете підібрати для себе найоптимальніший обладнання для обробки скла, орієнтоване виключно під ваше виробництво. Вибрати буде з чого!

В Експоцентрі буде представлено високотехнологічне обладнання від сотні іноземних компаній Італії, Німеччини, США, Туреччини, Франції і т.д. Уклавши вигідний контракт з однією з такою компанією, ви зможете модернізувати своє виробництво, гарантувавши істотне зростання якості продукції, що випускається.

Також, на виставці ви зможете більш детально ознайомитися з новими технологіями виробництва і обробки продукції скла.

Читайте інші наші статті:
Декорування скла
загартування скла
Кварцові скло

Які бувають технології обробки скла?