Підводні камені медстраховки

  1. Орфографічна помилка в тексті:

22 червня 2011, 11:30 Переглядів: 22 червня 2011, 11:30 Переглядів:   Як правильно вибрати страховку

Як правильно вибрати страховку.

З цього року змінився порядок оплати лікарняних листів. Тепер ми можемо розраховувати на автоматичне покриття непрацездатності протягом всього 5 днів хвороби. За іншими засобами роботодавець повинен звертатися до Фонду соцстраху, за фактом одужання співробітника. Самі гроші нараховуються разом із зарплатою тільки після розгляду заяви спеціальною комісією, що подовжує терміни отримання компенсації по непрацездатності. Що робити, якщо захворювання - серйозне, грошей на лікування просто не вистачає, а до одужання можна розраховувати на виплату тільки за п'ять робочих днів? Така ситуація робить актуальною медичну страховку. Але тільки в тому випадку, якщо її правильно вибрати. Тому ми вирішили розібратися в підводних каменях таких страховок.

СПЕЦІАЛІСТ. "Уточніть, чи включені в програму послуги фахівців усіх лікарських спеціальностей, в т.ч. імунолога, алерголога, а не тільки основних напрямків медицини", - радить Володимир Вапнічій, начальник управління розвитку регіональних продажів особистого страхування компанії "Оранта".

АНАЛІЗИ. "Часта прийом страховиків - виключення з програм страхування дорогої діагностики, наприклад, імунологічних досліджень, комп'ютерної або магнітно-резонансної томографії", - говорить Володимир Вапнічій.

ФРАНШИЗА. Бажано, щоб договір не передбачав франшизу - суму, за якою страховик звільняється від компенсації. Наприклад, при франшизі в 500 грн. і покритті на 15 тис. грн, медпослуги в розмірі 500 грн. оплачувати будете ви. Так як візит лікаря і рання діагностика якраз можуть вписатися в суму в 500 грн, то при першому зверненні до лікаря страховка може виявитися безглуздою. "Також зверніть увагу на наявність в договорі тимчасової франшизи, тобто періоду з моменту початку дії договору до моменту отримання послуг", - говорить Сергій Кучеренко , директор з добровільного медстрахування компанії "НОВА". Така тимчасова франшиза може становити день, тиждень або навіть місяць. Наприклад, купивши поліс 1 липня, звертатися за послугами страховика ви можете тільки з 1 серпня.

ХРОНІКА. Хронічні недуги в стандартних полісах - виключення. Однак потрібно заздалегідь, до підписання договору, повідомити компанії, що у вас вони є. Інакше якщо при страховій події лікар виявить у вас давню хворобу, про яку не було повідомлено компанія, і це може стати приводом для відмови у виплаті страховки. Попадання хронічного захворювання в перелік винятків не означає, що вам відмовлять в знятті гострого нападу. Тобто якщо ваше самопочуття різко погіршиться через хронічної недуги, страховик оплатить зняття нападу. Але вже за подальше лікування і планові процедури вам, швидше за все, доведеться платити з власної кишені. "Зазвичай під страховим випадком розуміються гострі захворювання і загострення хроніки, травми, отруєння та інші стани, які потребують надання медичної допомоги.

Рекомендую до підписання договору відразу прояснити, що розуміється під загостренням хронічних захворювань. Бажано, щоб в договорі було прописано, що компанія покриває захворювання в стадії ремісії, а не тільки загострення ", - говорить Володимир Вапнічний. Навіть при хронічному захворюванні можна передбачити його лікування за рахунок СК, внісши зміни в договір до його підписання і викресливши недуга з переліку винятків. Тоді, припустимо, при алергії СК оплатить не тільки зняття нападу, але і курс лікування недуги. "в залежності від тяжкості хвороби це може підвищити вартість поліса в 2-3 рази", - говорить Ленізіо Нагорна.

[Money1]

КЛІНІКИ. Також до підписання договору визначте, в яких клініках будете проходити лікування. "Наприклад, опція" поліклініка "може передбачати 100-відсоткове покриття лікування на базі клінік всіх форм власності - приватних, відомчих, державних. Або ж опція може передбачати покриття брендових клінік тільки на 70%, або на 50% від страхової суми", - каже Галина Бобир. У додатку до договору повинен міститися перелік лікувальних закладів та аптек, в які може звертатися хворий. І чим ширше цей список, тим зручніше для клієнта.

ЦІНА ПИТАННЯ

За плату близько 1000 грн. в рік, можна заручитися медичними послугами на суму в 15-25 тис. грн. - саме стільки сьогодні становить страхове покриття по найбільш доступним програмами медичного страхування, яке продають близько 30 компаній, причому в кожної діють кілька варіантів послуг. "Програми страхування відрізняються розміром страхової суми, від 25 тис. До 250 тис. Грн., В рамках якої проводиться лікування, вартістю договору - від 1 тис. До 15 тис. Грн., А також обсягом медичних послуг і категоріями медичних установ", - розповідає Ленізіо Нагірна, заступник генерального директора компанії "Індіго".

Перш за все, перед покупкою поліса потрібно правильно вибрати тип послуги. Так як під виглядом медичного страхування існують кілька абсолютно різних по суті продуктів. перший - страхування на випадок хвороби. "Це страхування передбачає виплату грошей у разі нещасного випадку або захворюванні складними недугами, такими як туберкульоз", - говорить директор групи "Дедал" Ібрагім Габідулін. При цьому СК не оплачує візити до лікаря або лікування, а тільки виплачує компенсацію за фактом підтвердження захворювання.

Другий вид - страхування медичних витрат, яке також передбачає не сплатив послуг лікаря, а компенсацію грошей, витрачених людиною на лікування. "При подібних договорах у клієнта можуть виникати складнощі з отриманням відшкодування, через неточності оформлення медичних і фінансових документів. Причини можуть бути різні. Те на медичних документах печатки немає, то немає касового чека, то медикаменти виписані прямо на листочках", - пояснює Галина Бобир, заступник директора департаменту андеррайтингу компанії "Наста".

Третій вид - безпосередньо добровільне медичне страхування, при якому за лікування з самого початку платить СК. Головна перевага такої послуги - в тому, що за більшість лікарських сервісів ви взагалі не платите - їх автоматично покриває страховка.

Страхова компанія оплачує не всі послуги в повному обсязі. Основні обмеження передбачені по медикаментах і стоматології. Так, при страховій сумі в 25 тис. Грн. ліміт по стоматології може становити 1000 грн, з ліків - 2000 грн.

Микола Заславський

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Підводні камені медстраховки". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Що робити, якщо захворювання - серйозне, грошей на лікування просто не вистачає, а до одужання можна розраховувати на виплату тільки за п'ять робочих днів?