Трансплантація підшлункової залози

Трансплантація підшлункової залози - хірургічна операція, що полягає в пересадці в тіло реципієнта підшлункової залози, отриманої від донора. Показанням до трансплантації підшлункової залози є проблеми метаболічного контролю. Підшлункову залозу беруть зазвичай у молодого, здорового донора з мозкової смертю. Після успішної трансплантації підшлункової залози вуглеводний обмін нормалізується, пацієнт позбавляється від необхідності вводити інсулін, але зате має приймати імуносупресивні препарати.

2019. У Польщі надрукували першу в світі біонічну підшлункову залозу з судинами
2019
Як відомо, панкреотіческіе острівці в підшлунковій залозі виробляють інсулін, дефіцит якого призводить до діабету. Польський доктор Міхал Вшола раніше розробив метод ендоскопічної трансплантації панкреатичних острівців під слизову шлунка. А тепер він придумав як роздруковувати ці панкреатичні острівці на Біопринтер. На перший погляд, ніякої складності в цьому немає: потрібно взяти острівкові клітини, змішати їх з живильним биогелем і роздрукувати потрібну конструкцію. Але головний фокус - закарбувати в острівець кровоносні судини, інакше він буде нежиттєздатним. І Міхал каже, що він перший в світі, кому це вдалося. Правда, поки його команда тільки роздрукувала острівець в лабораторії. У квітні вчені планують імплантувати його мишам, щоб перевірити його функцію в живому організмі.
2014. Бионическая підшлункова залоза позбавляє діабетиків від уколів

Ізраїльська компанія Beta-O2 починає клінічні випробування штучної підшлункової залози ßAir , Призначеної для хворих на цукровий діабет. Цей імплантант являє собою невеликий диск з гідрогелем, в якому живуть клітини підшлункової залози, що виробляють інсулін. Причому ці клітини самі і вимірюють рівень глюкози в крові, і вирішують скільки інсуліну потрібно виробити - тобто поводяться як звичайні клітини підшлункової залози. Однак, якщо вже це справжні живі клітини, то їх потрібно годувати - киснем. Тому до імплантанти додається "зарядний пристрій", і кожен день з його допомогою людина повинна пару хвилин заправляти імплантант киснем. Звичайно, це не дуже зручно, але краще ніж щодня проколювати палець для вимірювання рівня глюкози і робити ін'єкції інсуліну.

2014. Orgenesis обіцяє покінчити з діабетом

Ізраїльська компанія Orgenesis придумала, як позбавити людей, які страждають на діабет першого типу, від щоденних ін'єкцій інсуліну. Як відомо, причиною діабету є пошкодження клітин підшлункової залози, які не можуть більше виробляти інсулін. Логічне рішення - замінити ці клітини. Однак, зазвичай їх замінюють на клітини донора (іншої людини) і через це виникають великі проблеми з відторгненням. У Orgenesis придумали брати рідні клітини печінки у пацієнта і модифікувати їх в лабораторії шляхом додавання гена PDX-1, що відповідає за розвиток підшлункової залози у ембріона. Модифіковані клітини пересідають назад в печінку, де вони починають виробляти необхідний пацієнтові інсулін. На даний момент Orgenesis знаходиться на стадії клінічних випробувань, але розробники впевнені, що вже скоро позбавлять світ від діабету.
2013. У США жінка з п'ятьма донорськими органами народила здорове немовля

Життя людини укладена в мозку, тому всі інші органи можна пересадити. Саме такий випадок і стався з громадянкою з Майамі. В юності у неї виявили тромбоз, і поки його лікували, дівчина перенесла операцію з трансплантації печінки, підшлункової залози, шлунка, тонкої і товстої кишки. Ну і що. Тепер ця вже 26-річна Фатіма аль-Ансарі успішно народила. Дитина з'явилася на світ абсолютно здоровий, ніяких ускладнення немає і у мами. Відомо, що Фатіма і її чоловік через кілька років планують ще одного малюка. Лікарі готові в цьому допомогти.
2006. Вперше в Росії зроблена операція з трансплантації підшлункової залози і нирки
Лікарям російського наукового центру хірургії ім. Петровського (під керівництвом Сергія Готьє) вдалося провести унікальну для нашої країни операцію. Дівчині, хворий самої тяжeлой формою цукрового діабету, одночасно пересадили нирку і підшлункову залозу від донора-матері. До сих пір в Росії було виконано кілька операцій по пересадку фрагментів підшлункової залози (тим же самим Сергієм Готьє), але трансплантація разом з ниркою - перша. Справа в тому, що пацієнти з важкою формою цукрового діабету як правило мають і пошкодження обох нирок, що проявлятися на хронічну ниркову недостатність. Тому в західних країнах часто пересадка підшлункової залози виконується одночасно з пересадкою нирки. Операція була проведена безкоштовно і пацієнтка вже чуствую себе добре. Тепер їй навіть не потрібно колоти інсулін, однака потрібно буде все життя приймати імунодепресантів. В принципі, будь-який громадянин з важкою формою діабету може претендувати на таку безкоштовну операцію. Однак, є велика проблема - знайти підходящого (живого) донора. Так зване посмертне донорство в Росії заборонено.