Дизайн однокімнатній хрущовці 30 кв м, Перепланування, Ремонт і Зонування Кухні в Маленькій Квартирі, Як Розставити Меблі в інтер'єрі, Як Облаштувати Вітальню з Шафою в Студії

 1. Що являє собою однокімнатна квартира в хрущовці
 2. варіанти перепланування
 3. Квартира студія
 4. Прийоми зонування простору в квартирі-студії
 5. використовуємо балкон
 6. Варіанти обробки підлоги, стелі і стін
 7. стелі
 8. Підлога
 9. стіни
 10. Меблі і світло
 11. Ідеї ​​дизайну

28.11.2017

Найчастіше першим житлом, яке набуває для себе молода сім'я, є однокімнатна квартира. Після покупки перед щасливими володарями постає питання про ремонт та благоустрій житла. Одну єдину кімнату складно обладнати стильно, функціонально і затишно. Якщо ж новоселам належить дизайн однокімнатної хрущовки, завдання стає ... ще цікавіше. По крайней мере, так вважають дизайнери.

Що являє собою однокімнатна квартира в хрущовці

У більшості типових будинків «хрущовської» споруди однокімнатна квартира являє собою дуже маленьку прихожу, з якої ведуть двері в суміщений санвузол і в кімнату. У ряді випадків кімната прохідна, пройшовши через неї уздовж зовнішньої стіни санвузла, потрапляють в кухню розміром 5-7 м2. На балкон, якщо такий є, можна потрапити з кімнати.

Скромні габарити кожного приміщення і житла в цілому привели до того, що перепланування однокімнатної квартири хрущовки стала дуже популярна.

Скромні габарити кожного приміщення і житла в цілому привели до того, що перепланування однокімнатної квартири хрущовки стала дуже популярна

варіанти перепланування

Переплануванням вважається будь-яка зміна перегородок. Зносити несучі стіни заборонено категорично, у випадку з ненавантаженими стінами все трохи простіше. Можна скласти проект, погодити його у відповідних органах і приступати до реалізації задумки. Перед складанням проекту врахуйте, що такі переробки будуть неможливі:

 • збільшення площі туалету, ванної та кухні можливо тільки за рахунок коридору, розташовувати їх над житловими кімнатами можна;
 • розширити площу кухні за рахунок санвузла не дозволено;
 • якщо в кухні встановлена ​​газова плита, об'єднувати її з кімнатою також неможливо.

Найчастіше перепланування однокімнатної хрущовки здійснюється двома способами: перетворенням її в квартиру-студію зі знесенням всіх перегородок, крім санвузла і об'єднанням з балконом. В обох випадках корисна площа житла стане більше, а саме воно без зайвих стін буде набагато світліше. Добре освітлений простір завжди здається просторіше, як запевняють дизайнери.

Квартира студія

Перед тим, як зважитися на знесення стін, ще раз продумайте, чи буде це зручно кожному домочадці, адже кухня в однокімнатній хрущовці хоч і маленька, але все ж являє собою окрему кімнатку, в якій можна усамітнитися і не заважати іншим членам сім'ї. Після об'єднання розподіл на функціональні зони буде вельми умовним - за допомогою прийомів зонування.

Якщо сумнівів не виникло і майбутній простір цінніше затишних куточків, зверніть увагу ще на один важливий момент: щоб запахи при готуванні не поширювалися на всю квартиру, плиту необхідно буде обладнати потужною, але тихої витяжкою. В іншому випадку незабаром вся квартира просочиться кухонними ароматами, а шумно працює витяжка буде дратувати відпочиваючих. Ще на етапі робіт по ремонту в кухні перевірте роботу вентиляції. Якщо вона здасться вам недостатньою, прийміть заходи по її прочищення, інакше забруднене повітря після витяжки буде потрапляти назад в квартиру. Посилити кухонну вентиляцію можна за допомогою установки припливного клапана.

Посилити кухонну вентиляцію можна за допомогою установки припливного клапана

Прийоми зонування простору в квартирі-студії

Після знесення стін у нас утворилося одне велике приміщення. Для ефективного використання доданих квадратних метрів в ньому потрібно виділити зони для відпочинку, роботи, сну, прийому їжі, готування. Зонування однокімнатної хрущовки реалізують декількома способами:

 • використанням різних оздоблювальних матеріалів. Наприклад, зону готування виділяють підлоги плиткою, а обідню - ламінатом;
 • освітленням - для кожної зони застосовують окремі джерела світла;
 • завісами - вони приховають спальну зону днем ​​і додадуть затишку вночі;
 • меблями - в даному випадку вона не тільки буде виконувати свою основну функцію, а й служити роздільником зон.

Наприклад, зону готування виділяють підлоги плиткою, а обідню - ламінатом;  освітленням - для кожної зони застосовують окремі джерела світла;  завісами - вони приховають спальну зону днем ​​і додадуть затишку вночі;  меблями - в даному випадку вона не тільки буде виконувати свою основну функцію, а й служити роздільником зон

Наведемо кілька прикладів найбільш ефективного зонування за допомогою меблів:

 • за допомогою барной стійки поділяють зони готування і прийому їжі;
 • стелаж з відкритими полицями при відділенні робочого місця не буде загороджувати світло і виявиться зручним місцем для зберігання документів і оргтехніки;
 • тумбою відокремлюють передпокій від кімнати. Заодно в ній помістяться всякі потрібні дрібниці - ключі, рукавички, сумки.

Щоб домогтися максимального ефекту, дизайнери рекомендують використовувати для зонування відразу кілька способів.

використовуємо балкон

Якщо в квартирі є балкон, його також можна приєднати до корисної житлової площі. Щоб використовувати його з користю, балкон попередньо застекляют і утеплюють. Варіантів практичного застосування балконної площі трохи:

 1. якщо балкон примикає до житловій кімнаті, там обладнали робочу зону з комп'ютерним столом і стелажем в торці або облаштовують куточок відпочинку з парою компактних крісел і журнальним столиком;
 2. якщо балкон примикає до кухні, на ньому зручно влаштувати обідню зону, а несучу стіну, що відокремлює кімнату від балкона, перетворюють в барну стійку.

Для регулювання кількості світла на балконі зручно використовувати жалюзі або рольштори «день-ніч». З ними рівень освітленості буде завжди комфортним.

Варіанти обробки підлоги, стелі і стін

У тому випадку, якщо жоден з варіантів перепланування однокімнатної хрущовки вам не підходить, вдаються до інших дизайнерським прийомам економії корисної площі і створення візуально просторого і світлого приміщення. Для цього необхідно слідувати загальновизнаним правилам дизайну малометражних квартир:

 • для обробки використовують світлі матеріали, темними в невеликій кількості розставляють акценти (при наявності хорошого освітлення);
 • великогабаритні меблі, особливо темних тонів, в невеликій кімнаті буде здаватися величезною, а саме приміщення - захаращені, від неї відмовляються на користь компактних шаф-купе, відкритих стелажів і полиць;
 • великі елементи декору також небажані, замість них підбирають кілька стильних і приємних оку «дрібниць» - фотографії в оригінальних рамках, вазочки, кімнатні рослини в кашпо, пам'ятні презенти від близьких людей. Все це зробить інтер'єр однокімнатної хрущовки, явно прагне до мінімалізму, більш теплим і душевним;
 • для оформлення активно використовують дзеркала - з їх допомогою квартира здається просторою і наповненою повітрям.

При виборі відповідних стилів інтер'єру слід спиратися на прості, позбавлені розкоші. Найкраще виглядають в умовах скромного метражу японський, мінімалізм, хай-тек, лофт, техно, скандинавський.

Розглянемо найбільш оптимальні варіанти обробки підлоги, стін і стель для ремонту в однокімнатній хрущовці.

Розглянемо найбільш оптимальні варіанти обробки підлоги, стін і стель для ремонту в однокімнатній хрущовці

стелі

Стелі в хрущовках не бувають вище 1,7 м, зазвичай 1,48-1,64м. Завдання грамотного дизайнера - зробити так, щоб вони здавалися вище. Для цього використовують такі прийоми:

 • Колір стель залишають білим. Відмінний вибір - глянсові натяжні стелі. Як варіант - фарбування водоемульсійною фарбою, якщо поверхня ідеально рівна.
 • Фотодрук 3д на натяжній стелі - красивий і сучасний варіант оформлення. Для оформлення невисоких стель до вибору малюнка слід підходити обережно. Вибирайте неяскраві композиції пастельних тонів і розміщуйте їх тільки на частині стелі. 3д малюнком можна вигідно виділити одну з функціональних зон, наприклад, спальну.
 • Шпалери наклеюють під саму стелю, або використовують високі стельові плінтуси.
 • Світильники повинні рівномірно і досить м'яко висвітлювати весь стелю, не залишаючи затемнених кутів.
 • Ефектно виглядає стеля, частина якого виконана з дзеркал. Популярно таке рішення для обідніх зон.

Підлога

Найбільш органічно в малометражної квартирі виглядають світлі підлоги з ламінату, паркетної дошки, лінолеуму. Для виділення зони готування в кухні хрущовської планування, передпокою та санвузла використовують керамічну плитку і її різновиди - плитку ПВХ і керамограніт. При виборі звертайте увагу на те, щоб плитка не ковзала.

Спальна зона буде виглядати ефектно і одночасно функціонально за допомогою різниці в висоті статі - ліжко встановлюють на невисокий подіум, який служить місцем зберігання для постільних речей.

Спальна зона буде виглядати ефектно і одночасно функціонально за допомогою різниці в висоті статі - ліжко встановлюють на невисокий подіум, який служить місцем зберігання для постільних речей

стіни

Для оздоблення стін в дизайні однокімнатної квартири в хрущовці не слід вибирати матеріали, що крадуть обсяг - панелі, гіпсокартон, декоративний камінь. Доречніше з точки зору економії простору будуть наступні матеріали:

 • вінілові або бамбукові шпалери з невеликим світлим малюнком або однотонні;
 • декоративна штукатурка;
 • рідкі шпалери і їх цікавий різновид - шовкова штукатурка;
 • світлі пастельні тони акрилових фарб на водній основі.

Якщо на підлогу в кухні покладена плитка, не перевантажуйте їй стіни, щоб приміщення не здавалося холодним. Альтернативна обробка шпалерами, що миються або фарбою додадуть кухні затишку.

Меблі і світло

Після завершення оздоблювальних робіт перед власниками встає чергове завдання - як розставити меблі в однокімнатній хрущовці, щоб не втратити відчуття простору після свіжого ремонту і вмістити всі необхідні речі. При підборі меблів керуйтеся наступними рекомендаціями:

 • в квартирі має бути мінімум предметів меблів. Для того, щоб її вистачило, широко використовують багатофункціональну - шафи-купе, розкладні дивани, столи-трансформери;
 • використовуйте всі відповідні місця для зберігання речей. Так, з барної стійки можна зробити барну тумбу, ліжко обладнати ящиком для білизни, стільці замінити компактними пуфами з відкидною кришкою, куди можна покласти що-небудь легке;
 • не захаращує простір і досить містка кутова меблі - активно застосовуйте її всюди: в кухні, передпокої, кімнаті;
 • вибирайте скляні і дзеркальні поверхні для стулок шаф і стільниць;
 • для зберігання книг і різних дрібниць використовуйте навісні шафки і полички - підвісні предмети меблів не обтяжують інтер'єр.

Вибирайте кухонне обладнання невеликих розмірів. У продажу великий вибір компактних мікрохвильовок, холодильників, виручених панелей. Для сім'ї з двох чоловік цього цілком достатньо.

Окремими приладами освітлення краще обладнати кожну зону: нічники для спальні, настільну лампу для робочої зони, точкові світильники для зони відпочинку. Ідеально підійдуть матові лампи, що дають м'яке розсіяне світло. Для освітлення зони готування в кухні і в передпокої використовуйте досить яскраві джерела світла.

Для освітлення зони готування в кухні і в передпокої використовуйте досить яскраві джерела світла

Ідеї ​​дизайну

Як уже було відзначено вище, для дизайну однокімнатної квартири хрущовки слід вибирати стилі інтер'єру, які прагнуть до простоти і мінімалізму. З обережністю слід підходити до вибору текстилю в інтер'єрі. У квартирі слід залишити мінімум килимів, покривал і різних диванних подушок, особливо строкатого забарвлення. Важкі віконні штори краще замінити легкими завісами, а дверні портьєри прибрати зовсім. Світлі римські штори, жалюзі, напівпрозорі скандинавські фіранки додадуть легкість і чистоту інтер'єру.

Якщо в кімнаті буде стояти відкритий книжковий стелаж - від будь-яких інших аксесуарів краще відмовитися, так як книжкові палітурки створюють певну строкатість і колірну багатоголосся. Максимум, що можна зробити - врівноважити її на протилежній стороні картиною середнього розміру, витриманою в одній колірній гамі, наприклад, морський або лісовий пейзаж.

Незважаючи на всі складнощі, які неминуче виникнуть в ремонті і дизайні однокімнатної квартири в хрущовці, її інтер'єр цілком можна зробити сучасним, зручним і красивим. А маленька площа має свої переваги - значну економію оздоблювальних матеріалів. Головне - не порушувати основні правила, викладені вище і намагатися своєчасно звільняти квартиру від старих непотрібних речей.