Свій бізнес з розведення качок

 1. Сільський бізнес: ферма з розведення павичів
 2. Фінансовий розрахунок: виробництво перепелиного м'яса
 3. Непростий, але вигідний бізнес з розведення фазанів
 4. Розведення овець і баранів - рентабельність 25%
 5. Свій бізнес: оленярство
 6. Розведення голубів як бізнес: скільки можна заробити
 7. Вирощування індиків. Рентабельність близько 100%
 8. Свій бізнес з розведення та вирощування індиків на м'ясо
 9. Як відкрити бізнес з розведення жаб
 10. Рентабельний бізнес: виробництво курячих яєць
 11. Фермерський бізнес: розведення качок і реалізація качиного м'яса
 12. Свій бізнес: розведення і продаж декоративних птахів

* У розрахунках використовуються середні дані по Росії

Людиною одомашнені багато птахів. Існує розведення курей, качок, гусей, цесарок, індичок і безлічі інших. Ці тварини - не тільки смачне м'ясо, а й цінний пух і пір'я, а також поживні яйця. Як правило, вирощуванням домашньої птиці займаються фермерські господарства, а у величезних масштабах - птахофабрики. Але у будь-якого підприємця є можливість зайнятися цим досить прибутковим і по-своєму цікавим бізнесом, і сьогодні ми розглянемо можливість стати мамою-качкою, вирощуючи каченят, щоб вони стали птахом на продаж.

Якщо ви хочете почати ведення фермерського господарства по розведенню качок, то перш за все варто провести реєстрацію як суб'єкт підприємницької діяльності. Тут у вас є вибір, зареєструвати селянсько-фермерське господарство або просто стати індивідуальним підприємцем. Перша форма передбачає не одноосібне ведення бізнесу, а, як правило, сім'єю, але в подальшому, якщо у вас є чоловік і діти, вони здорово зможуть допомогти вам у турботі про птахів.

Крім реєстрації в податковій (для ІП) або в уповноваженому органі за місцем постійної реєстрації глави господарства (для СФГ), незабаром вам знадобляться постійні дозволи від ветеринарної служби, і є сенс на самому початку дізнатися всі вимоги, які можуть різнитися в різних регіонах . Згідно із законом, ви можете розводити птицю без жодних обмежень, але її забій і реалізація м'ясних тушок повинні бути юридично оформлені. Так, ветеринарне свідоцтво ви отримаєте тільки в тому випадку, якщо співробітник цього відомства точно знає, що забій птиці проходив згідно всім встановленим вимогам, попередньо перевіривши приготованих тварин. Навіть після того, як остання птах перетворилася в готове до продажу м'ясо, ветеринар повинен буде перевірити і його, а видати довідку зволить лише місцева ветеринарна станція. Потім м'ясо буде передано в лабораторію, в якій, в разі відсутності порушень, вам уже, нарешті, видадуть дозвіл на торгівлю.

Нехай вас не бентежить ціна мита на відкриття селянсько-фермерського в 800 рублів, збір всіх довідок і документів, їх оформлення та інша бюрократична тяганина обходиться, як правило, в 20 тисяч рублів.

Багато сільські жителі використовують форму особистого підсобного господарства для розведення тієї чи іншої живності або для вирощування овочів, злакових і інших культур. Це скоріше додатковий дохід для сім'ї, що вирощує продукцію для себе і продає надлишки на місцевому ринку. Повноцінний бізнес передбачає не тільки юридичне оформлення, а й великі площі, як в нашому випадку, для вирощування качок.

Взагалі качка - птах невибаглива, їжею не перебирає, та й якихось особливих умов утримання не вимагає. Але, будучи істотою водоплавним, дуже любить всілякі водойми. Та й простір їй теж потрібно, щоб не ходити юрбою, сердито крякаючи на одноплемінників. Ідеально, якщо у вас є свій будинок з прилеглими парою арів землі, яка має доступ до, наприклад, річки або озера - качки в таких умовах будуть відчувати себе найбільш комфортно. Якщо ж будинку немає, то, звичайно, можна його орендувати де-небудь в селі під вашим містом, але врахуйте, що туди доведеться переїхати мало не на постійне проживання. Дійсно прийнятне місце проживання з кількома арамі землі можна орендувати за 30 тисяч рублів на місяць з урахуванням комунальних платежів, при цьому за таку суму дійсно можна знайти територію з виходом до водоймища. Однак розведенням птиці займаються, як правило, саме сільські жителі, а підприємці з великих міст не готові кинути життя в мегаполісі. Займатися сільським господарством найкраще безпосередньо на своєму власному ділянці.

Щоб забезпечити качкам щасливе життя перед забоєм, територію для них варто повноцінно облагородити. Насамперед потрібно захистити хоча б сіткою площа для їх прогулянок, якщо є водоймище з виходом у відкрите плавання, то подбати і про його обмеження, натягнувши всю ту ж сітку над водою. Пірнати качки не стануть, але в цілях безпеки і запобігання їх вільного дрейфу рекомендується поставити загорожу і хоча б на півтора метра під товщею води, в ідеалі - закріпити на дні. За настільки серйозну турботу про них вони будуть відчувати себе чудово і рідше хворіти, добре набираючи масу тіла.

Крім прогулянкової території, над якою не завадило б поставити навіс, потрібні будуть два пташника - для молодняка і племінних качок.

Ще до цього додайте покупку інкубатора, (не варто забувати, що вкрай невигідно, розводячи птицю, що не реалізовувати і її яйця), морозильного обладнання та перощіпальной машини; остання потрібна не просто для видалення пуху і пір'я з забитих тушок, але і для збору цих матеріалів з розрахунком на подальший продаж. Холодильне обладнання обійдеться в суму 30 тисяч рублів, перос'ёмная машина - 10 тисяч рублів, інкубатор на 100 яєць - 5 тисяч.

Пташники ж можна спорудити самому, головною вимогою до них буде відсутність щілин, адже птахи повинні жити в теплому приміщенні без протягів. Щоб пернаті НЕ мерзли і під час зимових морозів, варто встановити по обігрівача в кожен пташиний будинок, а також в холодну пору року вистилали підлогу підстилкою. Це обійдеться не більше, ніж в 10 тисяч рублів, при цьому будувати сідала в пташниках не потрібно - своє коротке життя одомашнені качки проводять на землі, не піднімаючись на піднесення подібно куркам. Вартість будматеріалів немає сенсу враховувати, так як пташники зводяться з підручних дощок, колод та інших подібних предметів, які завжди в достатку є на приватних територіях. Втім, якщо теслярські справа зовсім вам не дається, можна і попросити спорудити приміщення для птахів того, хто розбирається в цьому краще.

Не варто забувати про годівниці і систему напування, але і вони без праці виготовляються власними руками. Отже, для зведення самого пташиного містечка потрібно всього 10 тисяч на обігрівачі та підстилки, але покупка всього обладнання зажадає більш істотних витрат.

 • Облаштування пташників - 10 тисяч рублів

 • Інкубатор - 5 тисяч рублів

 • Агрегат для знімання пір'я - 10 тисяч рублів

 • Холодильне обладнання - 30 тисяч рублів

Виходить 55 тисяч. За такі гроші ми отримаємо готовий майданчик для вирощування пташенят, підростання каченят, забою дорослих особин і зберігання м'яса і яєць. Качкам буде невтямки, що ця територія створена для їх вирощування на м'ясо, але варто усунути будь-які можливості втечі - здогадатися про своє призначення не зможуть, але відправитися в неусвідомлене подорож цілком здатні. Коли вольєр готовий прийняти своїх перших мешканців, настає пора відправитися до продавців племінних каченят.

Взагалі в подальшій перспективі рекомендується вирощувати пташенят самостійно, не закуповуючи кожен раз нових і просто доводячи їх до потрібного віку, щоб забити. Тобто бізнес передбачає повноцінне розведення, де змінюються покоління за поколінням, отримані від перших селезнів і качок, а не своєрідний розплідник з постійною закупівлею нових каченят. Для розведення качок рекомендується пекінська порода, ці птахи дорослішають за 2 місяці, що дозволяє отримувати нову партію м'яса в середньому раз в 60 днів, а також вони відрізняються високою несучістю - до 140 яєць на рік з однієї качки. Недоліком цієї породи є те, що особини дуже погано висиджують яйця, тому для максимальної продуктивності можна купувати представниць інших порід, наприклад, Руанської. Потім з цією проблемою буде справлятися інкубатор.

Перших каченят буде потрібно близько 300 штук, а також 13 старших птахів, які стануть майбутніми батьками з розрахунку 3 селезня на 10 качок - цього буде достатньо, щоб в подальшому вони активно приносили потомство. Пекінська порода починає нести яйця у віці 30 тижнів, репродуктивний вік триває до 2 років, тільки після цього несучка йде на забій через свою неспроможність в цій ролі. Надалі несучки і качури будуть відбиратися з вирощеного посліду. Трёхсуточний каченя коштує близько ста рублів, їх придбання обійдеться в 30 тисяч рублів, дорослі особини - ще близько 7 тисяч. Можна купити партію більш дорослих каченят, щоб власноруч не виконувати роль матері для незміцнілих і недавно народилися пташенят, кожного привчаючи до самостійного життя, але ціна кожного каченяти тоді буде складати близько 250 рублів, таким чином вся зграя зажадає за своє придбання 75 тисяч. Початківцю птахівників все ж рекомендується скористатися другим варіантом або ретельно вивчити літературу по вирощуванню молодих пташенят, щоб уникнути загибелі маленьких і безпомічних птахів.

Згодом ростити птицю довше, ніж 60 днів економічно не вигідно, починаючи з п'ятдесятиденного віку каченята починають споживати в два рази більше корму, і це число тільки зростає з кожним тижнем, а до цього віку вони вже набирають 2 кілограми м'яса. Годування птахів буде обходитися близько 25 тисяч рублів за два місяці, один пташеня буде з'їдати корми трохи більше, ніж на 80 рублів. Правда, в теплі періоди ця сума буде дещо менше, коли птахи мають можливість гуляти на свіжому повітрі, вони самостійно знаходять собі їжу; наявність водойми істотно спрощує їм завдання, а вам залишиться тільки давати їм підгодівлю. Ще десять років тому качки не могли нести яйця при низьких температурах, але сьогоднішні породи позбавлені цього недоліку і прекрасно дають потомство при будь-яких позитивних температурах, які їм в змозі забезпечити обігрівачі. Але уточнити у продавця каченят цей момент все-таки варто. Таким чином сума стартового капіталу складається з наступних величин.

 • Устаткування і споруда вольєра - 55 тисяч.

 • Купівля птахів - 27 тисяч рублів.

 • Купівля корми - 25 тисяч рублів.

 • Комунальні платежі - 3 тисячі рублів.

Маючи в розпорядженні 110 тисяч рублів і власний будиночок з виходом до водоймища, ви цілком можете почати займатися бізнесом по розведенню качок.

Качине м'ясо завжди користується попитом, з реалізацією не повинно виникнути серйозних проблем, при цьому більшість фермерів займається вирощування курей, так як вони крім активно вживається населенням м'яса несуть і яйця, в величезних масштабах використовуються в харчовій промисловості і просто скуповуються населенням для власних потреб. Качка ж йде, як правило, тільки в якості м'ясної тушки, при цьому в продажу качине яйце не зустріти. Це пояснюється безліччю причин - і тверде переконання населення в зараженні качиних яєць на сальмонельоз, і гірші смакові якості в порівнянні з курячими, і менше історичне використання на кухні (хоча в багатьох країнах качині яйця цінуються і часто вживаються в їжу, якщо є бажання налагодити екзотичний бізнес експорту качиних яєць - можете спробувати). Активно скуповувати яйця качок можуть тільки хлібопекарські заводи в силу деякого використання качиних яєць в приготуванні тіста. Найчастіше їх продати можна тільки як інкубаційні, ціна може становити до 25 рублів за штуку, але, як правило, тільки в роздріб, оптом забирати будуть дешевше. Так, в розведенні качок продаж яєць може стати всього лише невеликим бонусом, як і продаж пуху, кілограм якого вдасться реалізувати в кращому випадку за 1700 рублів. А ось м'ясо качки продається оптовикам в середньому по 150 рублів за кілограм, в роздріб досягає ціни 200 рублів.

Як реалізовувати свою продукцію - вирішувати тільки вам, але якщо неподалік є ринок непогано було б спробувати провести хоч кілька днів торгівлі - раптом попит виявиться значним. Якщо ж ні - оптові закупівельники м'яса будуть готові забирати у вас м'ясо забитої птиці у великих кількостях. Оптимальною стратегією можна назвати роботу з постачальниками і подальший продаж надлишків на місцевому ринку. А може, і навпаки, якщо м'ясо саме у вашій сільській місцевості виявиться затребуваним.

Яйця доведеться продавати, швидше за все, тільки на інкубацію з причин, вказаних вище, а ось на пух завжди знайдеться свій покупець, так як навіть великі птахофабрики не забезпечують в повному обсязі потребу цього матеріалу для виробництв. Власників приватних господарств часто запитують про наявність цього товару перекупники пір'я і пуху, а іноді і співробітники фабрик з пошиття одягу. З одного забитої качки можна зібрати до 12 грамів пуху і приблизно 100 грамів пера. З 300 качок ви отримаєте 360 грамів і 30 кілограмів відповідно. При забої кожні два місяці ви зможете отримувати пір'я і пуху на суму, яка покриває вартість комунальних послуг за один місяць. Не так серйозно, але теж гроші. Основне джерело доходу - це все ж м'ясо.

Скільки ж можна заробляти, займаючись розведенням цієї птиці? Через 60 днів життя пекінська качка може похвалитися тушкою, в якій містяться в середньому 2 кілограми м'яса. Якщо прийняти ціну за кілограм, що дорівнює 200 рублям, то одна качка принесе нам 400 рублів доходу. Їх у нас 300, виходить 120 тисяч рублів, але зверніть увагу, що це сума за два місяці роботи. 25 тисяч йде на корм, ще 6 тисяч - за два місяці оплати комунальних витрат. Найману працю оплачувати не передбачено, сім'я в 3-4 людини цілком впорається з виводком каченят на кілька сотень голів. Операційний прибуток за підсумками двох місяців, по закінченню яких відбувається забій птиці, становить округлено 90 тисяч рублів або 45 тисяч рублів на місяць. У підсумку ви отримаєте 41 400 рублів чистого прибутку при відрахуваннях за спрощеною системою оподаткування з відрахуваннями по доходу.

До витрат можна віднести і наймання людини для забою птиці, якщо ви самі не вмієте це робити або просто не вистачає морального духу вбити живу істоту. Втім, сентиментальності подібного роду для фермера і підприємця не характерні.

Рентабельність вирощування однієї птиці перевищує 50%, тому, збільшуючи поголів'я, з кожного дзьоба ви отримаєте додатковий прибуток. Річне виробництво м'яса тільки для трьох сотень птахів перевищить 7 тонн, тому реєстрація вашого бізнесу як просте особисте підсобне господарство і не має сенсу. Якщо у вашому розпорядженні ще є не один ар землі, то збільшувати кількість вирощуваних пташенят можна і потрібно, адже на 200 качок потрібно всього близько 100 квадратних метрів землі.

Окупність такого проекту не перевищує при оптимальному розвитку 4 місяців, але чим менше птахів ви розводите, тим менш рентабельним стає бізнес, а терміни окупності пропорційно ростуть. Іноді відзначається, що невигідно займатися розведенням качок при поголів'я менше 500 штук через фактичних продажів тільки м'яса, але це може бути пов'язано саме з наявністю високого рівня конкуренції в вашому районі, а значить і спочатку невисоких відпускних цін на тушку качки. Однак якщо при розведенні курок дійсно спостерігається жорстока боротьба за виживання на ринку продукції, то з качками справа йде простіше. При цьому м'ясо добре купується, а займатися таким підприємництвом багато хто не хоче через простоту розведення курей, що дає вам можливість відкрити подібну справу. Перспективою можна розглядати можливість розведення кількох порід качок аж до селекції і виведення нових видів, що дозволить підвищити асортимент і якість пропонованої продукції.

Матіас лауданумом


08.09.2014

Сільський бізнес: ферма з розведення павичів

На будівництво вольєрів, покупку необхідного устаткування і корми потрібно близько 100000-150000 рублів. Точна сума залежить від площі ділянки, площі під ...

Фінансовий розрахунок: виробництво перепелиного м'яса

Даний фінансовий розрахунок розкриває якісь орієнтири по відкриттю перепелиній ферми на власних площах продуктивністю 400 кг. перепелів на місяць (близько 2000 голів, при вазі тушки 200 грам).

Непростий, але вигідний бізнес з розведення фазанів

Для організації фазанів міні-ферми на 500 голів буде потрібно від 350 тисяч рублів. На утримання одного птаха йде в середньому 300 рублів, а її ринкова вартість становить близько 900-1000 рублів ....

Розведення овець і баранів - рентабельність 25%

Вівчарство - вельми популярний вид тваринницького бізнесу, фермери часто починають свою підприємницьку діяльність саме з нього. Вівці - пасовищні тварини, їх легко вигодовувати. Вони Непра ...

Свій бізнес: оленярство

Для відкриття своєї оленеводческой ферми потрібно на створення і забезпечення першого року роботи виділити суму майже в 14 мільйонів рублів. Це дуже велика сума, але деякі ферми були відкриті ...

Розведення голубів як бізнес: скільки можна заробити

Кілограм голубиного м'яса за закупівельними цінами обійдеться в 1000-1500 рублів. З одного боку, здається, що голуби - занадто дрібні птахи, тому ці ціни цілком виправдані і рентабельність бізнесу по і ...

Вирощування індиків. Рентабельність близько 100%

Основні витрати при відкритті индюшиной ферми припадають на покупку землі, будівництво комплексу, встановлення та налагодження обладнання, покупку птахів, придбання корму. Виробництво окупається через 2-5 ...

Свій бізнес з розведення та вирощування індиків на м'ясо

Залежно від регіону і ряду додаткових чинників рентабельність бізнесу з вирощування та розведення індиків може становити від 60 до 80%.

Як відкрити бізнес з розведення жаб

Стартовий капітал для бізнесу по розведенню жаб становить близько 130 тисяч рублів при відкритті своєї жаб'ячої ферми в сільській місцевості на своєму власному ділянці. Для розведення жаб в ...

Рентабельний бізнес: виробництво курячих яєць

Для відкриття бізнесу з виробництва курячих яєць будуть потрібні певні початкові вкладення. Терміни його окупності досить короткі (від шести місяців). Рентабельність виробництва оцінюється ...

Фермерський бізнес: розведення качок і реалізація качиного м'яса

Бізнес по вирощуванню птиці є високорентабельним і перспективним. Для організації присадибного господарства не потрібно серйозних вкладень і високих трудозатрат.

Свій бізнес: розведення і продаж декоративних птахів

Як стверджують досвідчені птахівники, при грамотному підході вкладення в бізнес з розведення декоративних птахів окупаються протягом першого ж року. З другого року улюблене захоплення починає приносити стаб ...

Збережіть статтю, щоб уважно вивчити матеріал

Ви можете зберегти цю сторінку за допомогою:

Скільки ж можна заробляти, займаючись розведенням цієї птиці?