«Небезпеки немає, якщо екіпаж підготовлений». Пілот прокоментував Business FM проблему в автоматиці нових Boeing 737 Max

При певних умовах літак може помилково відправитися в піке. Причина - неправильні показання датчиків. Boeing розіслав інструкції всім авіакомпаніям. У Росії два таких лайнера експлуатує S7. Чи потрібно побоюватися на них літати? При певних умовах літак може помилково відправитися в піке

Boeing 737 Max. Фото: Reuters

У новому Boeing 737 Max знайшли проблеми. При певних умовах автоматика літака може помилково відправити його в піке. Причина - неправильні показання датчиків. Компанія Boeing вже випустила відповідний бюлетень для екіпажів.

Це попередження - перший результат розслідування катастрофи лайнера Lion Air біля берегів Індонезії 29 жовтня. За даними Федерального управління цивільної авіації США, проблема може торкнутися 246 Boeing 737 Max по всьому світу. Наскільки небезпечною є ситуація? Каже пілот «Аерофлоту», командир екіпажу Airbus A320 Андрій Литвинов:

- Тут наочно показано, і Boeing це визнає, що у них проблеми з автоматикою, тобто літак в якийсь момент думає, що він падає в зв'язку з втратою швидкості, і переводить літак у піке. Але насправді цього не відбувається. Ось тут у них якийсь косяк. Ось ці нові літаки Boeing 737 Max, мабуть, щось там вони недопрацювали, що у них така ось збійна технічна ситуація. Тому треба просто відключати автоматику. Так, ця відмова неприємний, відразу можу сказати. Це відмова зрадницький. Летіти некомфортно, але летіти можна.

- Чи будуть зараз припиняти експлуатацію Boeing 737 Max? І якщо все-таки не будуть, наскільки небезпечно на цих машинах зараз літати?

- Тут небезпеки ніякої немає, якщо екіпаж підготовлений до цієї ситуації. Тобто якщо, припустимо, літак різко йде в піке, для того щоб відключити автоматику, потрібна рівно секунда. Натиснув на кнопку, взяв керування на себе і пілотує. Просто екіпажі повинні бути до цього готові. Вони якраз цим і займаються. Вони зараз розсилають ось ці рекомендації, за якими екіпажі будуть пілотувати і будуть готовими до розвитку такої ситуації. Що вони будуть далі робити? Думаю, що вони не зупинять літак. Будуть якось допрацьовувати.

У Росії два Boeing 737 Max експлуатує S7. Як повідомили Businеss FM в авіакомпанії, вони отримали рекомендації виробника і оперативно проінформували всіх фахівців, які працюють з такими машинами. «Ніяких додаткових дій з боку авіаперевізників не потрібно. Boeing лише звертає увагу фахівців на те, що всі рекомендації для екіпажів і технічних фахівців містяться в діючих інструкціях », - йдеться в повідомленні S7.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

7. Чи потрібно побоюватися на них літати?
Наскільки небезпечною є ситуація?
Чи будуть зараз припиняти експлуатацію Boeing 737 Max?
І якщо все-таки не будуть, наскільки небезпечно на цих машинах зараз літати?
Що вони будуть далі робити?
Ru в ваші джерела новин?