Вести.Ru: Опублікована розшифровка переговорів з пілотами малайзійського "Боїнга"

Рада безпеки Нідерландів опублікував попередній доповідь про обставини краху малайзійського "Боїнга" над територією України. Опублікована також розшифровка переговорів пілотів з наземними службами.

З цих документів випливає, що лайнер не опускався нижче гранично допустимої висоти і не отримував з землі команди знижуватися. Також нідерландські експерти роблять висновок, що "Боїнг" компанії "Малайзійські авіалінії" розвалився в повітрі через "структурних пошкоджень ззовні", і першою з землею зіткнулася його носова частина. Також стало відомо, що перед падінням літак не подавав сигнал лиха.

Останніми в переговорах з дніпропетровськими диспетчерами (як випливає з розшифровки) були цілком нейтральні слова пілотів "Боїнга": "ROMEO NOVEMBER DELTA, Малайзія один сім". Це була відповідь на вказівку Дніпропетровська: "Малайзія один сім, через трафіку дотримуйтесь до точки ROMEO NOVEMBER DELTA".

Потім з розшифровки переговорів стає зрозуміло, що українські диспетчери марно намагалися виявити літак, коли він пропав з радарів. Вони звернулися до наземним службам аеропорту Ростова-на-Дону, також зв'язалися з екіпажем пролітає повз лайнера. "Нічого. Ми нічого не бачимо", - повідомили їм ростовські колеги. Екіпаж іншого лайнера, який міг помітити борт MH17, також повідомив, що не бачить його.

Лайнер прямував з Амстердама в Куала-Лумпур, на його борту було 298 осіб. Всі вони загинули. Попередня доповідь про причини трагедії Нідерланди опублікували через два місяці після цієї події. І експерти вважають, що занадто багато часу було втрачено з моменту краху. Зокрема, про це заявив Заступник голови Росавіації Олег Сторчевой .

"Представлений комісією доповідь, очевидно, більшою мірою кримінальна попереднього документа і є лише початком тривалої копіткої роботи", - сказав він в інтерв'ю телеканалу "Росія 24" . Однак при подальших дослідженнях, за його словами, можуть виникнути проблеми. "Не можна не визнати, що упущено багато часу і ряд даних буде складно вивчити", - сказав Сторчевой. Це стосується і дослідження останків загиблих, і вивчення уламків літака. І все ж, для якнайшвидшого і об'єктивного розслідування причин катастрофи провести цю роботу необхідно, уклав він.

Деякі експерти вважають, що час був упущений навмисно. Політолог Олег Матвейчев в інтерв'ю радіостанції "Голос Росії" припустив , Що ця зволікання була організована спеціально - для того, щоб приховати ті чи інші докази.

"Майже два місяці хтось займався розслідуванням, і це аномально довгий час говорить про те, що люди швидше хотіли не відкрити матеріали для широкої публіки, а щось приховати, - зазначив експерт. - У мене навіть таке враження, що в цій комісії просто були спроби чинення тиску на якихось людей для того, щоб вони змінили свою думку або займалися фальсифікацією доказів ".

Остаточна доповідь про причини катастрофи "Боїнга" Рада безпеки Нідерландів пообіцяв опублікувати протягом року після трагедії. Дані, опубліковані в попередній доповіді, експерти радять не сприймати надто серйозно. Заслужений пілот РФ, льотчик випробувач Михайло Марков вважає, що вони не заслуговують на пильну увагу.

"Розслідування катастрофи буде ще рік тривати, заяв ще буде достатньо. Я можу сказати, що вже названі причини аварії не варто сприймати дуже серйозно, так як все це - більш-менш загальні формулювання. Зрозуміло, що розслідування затягнеться", - сказав Марков в інтерв'ю виданню Metro . На його думку, з першого дня після трагедії "було ясно, що літак хтось збив".