МВФ схвалив кредит Україні на 3,9 млрд доларів

ФОТО: FLICKR.COM/WORLDBANK

Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) 19 грудня схвалив Україні новий кредит в 3,9 млрд доларів на термін в 14 місяців. Про це з посиланням на заяву фонду повідомляє ТАСС.

Перший транш - 1,4 млрд доларів - Україна отримає негайно. Інша частина буде надаватися за підсумками оглядів економіки України, які будуть робитися кожні півроку.

«Українська влада успішно відновили макроекономічну стабільність і зростання за підтримки міжнародного співтовариства. Зважена фіскальна і грошово-кредитна політика і гнучкий обмінний курс допомогли скоротити дефіцит бюджету і рахунку зовнішніх поточних операцій », - заявив перший заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон.

В рамках всеохоплюючої економічної програми України, під яку видається кредит, планується зосередити зусилля на чотирьох напрямках, підкреслили в МВФ. Це посилення податково-бюджетної політики; зниження інфляції при збереженні гнучкого обмінного курсу; зміцнення фінансового сектора; структурні реформи, спрямовані на поліпшення податкового адміністрування і приватизацію.

Щоб відповідати вимогам програми, Верховна рада раніше прийняла державний бюджет на 2019 рік з дефіцитом 2,3% ВВП, інфляцією на рівні 7,4% і зростанням економіки в 3%. Збалансований бюджет був однією з умов продовження співпраці з МВФ.

Президент України Петро Порошенко в соцмережах повідомив, що глава МВФ Крістін Лагард схвалила кредит Україні. Він також розповів, що Всесвітній банк надав Києву фінансові гарантії гарантії на 750 млн доларів, передає РІА Новини" .

В українському мінфіні 19 грудня повідомили, що перший транш кредиту МВФ надійде до 25 грудня, а рішення по термінах інших траншей будуть прийматися в травні і листопаді 2019 року.