Як створити і розвинути свій бренд

 1. Створіть правдивий, щирий і живий образ
 2. Заробіть довіру клієнтів
 3. Рекламуйте свій бренд

Бренд - це логотип, комплекс уявлень, асоціацій, емоцій, ціннісних характеристик про продукт в свідомості споживача Бренд - це логотип, комплекс уявлень, асоціацій, емоцій, ціннісних характеристик про продукт в свідомості споживача. Це ментальна оболонка продукту. Сильний бренд - конкурентна перевага, причина лояльності клієнтів.

Навіщо потрібен бренд? На це питання існує багато відповідей. Один з найбільш простих і зрозумілих: бренд - це все, що приходить в голову людині щодо продукту, коли він бачить його логотип або чує назву. Тому грамотно розроблений бренд дозволяє компанії донести свідомі і несвідомі послання будь-якому клієнту.

Створити бренд з нуля дуже складно, варіантом може бути модель для наслідування. Це не зробить вас копією, а тільки допоможе мати перед очима живий приклад. До того ж можете черпати натхнення у кращих брендів, тому що теж творчий процес.

1

Створіть правдивий, щирий і живий образ

Цей крок складається з шести основних моментів:

 • Чітко визначте свою місію. Місія повинна відповідати двом важливим критеріям: бути в чомусь унікальною і правдивою. Тому подумайте над такими питаннями: Які ваші цілі? Що робить вашу компанію особливою в цій сфері? Чому ви займаєтеся саме ці справою? Хто входить в ваш цільовий сегмент?
 • Визначте, яким ви хочете бути в очах клієнта. Дуже важливо поглянути на себе очима клієнтів. Клієнт повинен ставитися до вашого бренду як живій людині, якій можна довіряти. Подумайте над тим, що ви збираєтеся закласти в основу своєї місії. Хочете, щоб ваші клієнти почувалися так, ніби потрапили в закритий клуб (як Apple)? Щоб вони сприймали ваш продукт як пригода, як ностальгію?
 • Думайте як ваш клієнт. Почніть з того, щоб аналізувати власні думки і почуття при купівлі будь-якого товару. Чому ви купуєте його? Чому не товар конкурента? Ваш бренд повинен давати людям те, чого вони потребують - впевненість в собі , Силу, відповідальність .
 • Вдосконалюйте мову бренду. Без слогана не обійтися. Крім нього придумуйте такі фрази, які будуть нерозривно сприйматися в зв'язку з вашим брендом. Часто вимовляєте ці слова на публіці. Слоган повинен бути гранично простим і при цьому працювати на декількох психологічних рівнях одночасно. Ви можете удосконалювати навіть свій слоган, проте рекомендується робити це поступово.
 • Підберіть схему дизайну. Ваш бренд барвистий і веселий? Елегантний і сучасний? Традиційний і класичний? Придумайте логотип, але не перевантажуйте його деталями. Подумайте над кольоровою гамою - це вкрай важливо, тому що вона залишиться з вами на час життя компанії і бренду.
 • Залучайте співробітників. Влаштовуйте з ними мозкові штурми . Ви можете зробити все самотужки, але подумайте і про таку можливість. Зрештою, якщо ви їх наймали, значить це гідні і цікаві люди. До того ж якщо вони будуть приймати в цьому участь, то виконувати свою роботу будуть щиро і з душею.

2

Заробіть довіру клієнтів

Цей крок складається з чотирьох основних моментів:

 • Ваше повідомлення про продукт повинна відповідати самому продукту. Ми переживаємо дуже цікавий час - тепер навіть чоловіки більше прислухаються до своїх відчуттів і емоцій. Якщо ваші клієнти будуть почувати хоча б невелику фальш, вони виберуть іншу компанію, інший бренд. Тому стежте за тим, щоб очікування клієнтів завжди виправдовувалися. В першу чергу відточите процеси прямого взаємодії з клієнтами - обслуговування. Також подумайте над тим, які асоціації викликає ваш бренд і навчитеся поєднувати його зі своїми товарами та послугами.
 • Проведіть маркетингові дослідження. Яка демографічна і вікова група вашого клієнта? Ви можете створити продукт, привабливий для всіх, але це поєднується з величезними ризиками і витратами. Краще зосередьтеся на невеликій групі.
 • Проведіть порівняльний аналіз. Зверніть увагу на діяльність своїх конкурентів: які у них бренди і товари? Що може зробити ваш продукт краще за інших? Пам'ятайте, що при вдалому збігу обставин можна обігнати будь-якого конкурента.
 • Спілкуйтеся зі своїми клієнтами. Негайно реагуйте на все скарги і зауваження, приносите свої вибачення. Автоматично відповіді на повідомлення взагалі не годяться. Ваші клієнти повинні відчувати себе частиною великої команди, частиною сім'ї. Нічого не має сенсу, якщо вони від вас відвернулися.

3

Рекламуйте свій бренд

Цей крок складається з чотирьох основних моментів:

 • Розробіть маркетингову стратегію. Подумайте над тим, де і яким чином можна рекламувати свою компанію і свій бренд. Намагайтеся задіяти різні канали і рекламні можливості.
 • Проявляли активність в соціальних мережах. Це канал зв'язку з величезною аудиторією. Тематична політика, таргетинг - все повинно бути вивіреним і пов'язаним з вашим брендом.
 • Створіть хороший сайт. Він повинен бути інформативним і з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Також зробіть все можливе, щоб сам сайт і його окремі сторінки завантажувалися швидко. Мало хто буде чекати, якщо завантаження відбувається довше 2-3 секунд. У наш час це дуже багато.
 • Приймайте особисту участь в житті суспільства. Ви можете брати участь у благодійних акціях, волонтерських та інших роботах. У тому випадку, якщо будете робити це щиро, у вас з'явиться хороший шанс заявити про себе, віддати борг суспільству.

Є досвід створення брендів або думки на цю тему? Поділіться ними в коментарях.

Навіщо потрібен бренд?
Тому подумайте над такими питаннями: Які ваші цілі?
Що робить вашу компанію особливою в цій сфері?
Чому ви займаєтеся саме ці справою?
Хто входить в ваш цільовий сегмент?
Хочете, щоб ваші клієнти почувалися так, ніби потрапили в закритий клуб (як Apple)?
Щоб вони сприймали ваш продукт як пригода, як ностальгію?
Чому ви купуєте його?
Чому не товар конкурента?
Ваш бренд барвистий і веселий?