Які прийоми знамениті бренди використовують для своїх логотипів

Створити запам'ятовується і привабливий логотип для товару або компанії завдання майже така ж складна, як і створення самого продукту Створити запам'ятовується і привабливий логотип для товару або компанії завдання майже така ж складна, як і створення самого продукту.

Логотипи знаменитих компаній оточують нас всюди в повсякденному житті і невіддільні від неї. Вони викликають емоції, залучають, відштовхують, змушують витрачати гроші і зберігати лояльність до бренду.

Перше, на що звертають увагу покупці, при погляді на логотип, це його колір. Згідно з дослідженнями, тільки колір підвищує впізнаваність логотипу на 80%. А більше половини зі списку 100 найдорожчих брендів світу, використовують в своєму логотипі тільки один колір. наприклад, Coca-Сola і Virgin використовують для своїх логотипів тільки один колір - червоний. Використання переважно червоного кольору говорить про бажання бренду виглядати сильним, впливовим, але при цьому досить емоційним. А компанії, що використовують жовтий колір як лідируючий для своїх логотипів, як McDonald`s і IKEA , Нагадують про радісне і приємне проведення часу.

А компанії, що використовують жовтий колір як лідируючий для своїх логотипів, як   McDonald`s   і   IKEA   , Нагадують про радісне і приємне проведення часу

Ще одним виграшним кроком при створенні логотипу може стати застосування символів. Вони коротше слів і запам'ятовуються набагато краще, до того ж символи зрозумілі людям у всьому світі, на відміну від слів на конкретній мові. Яскравим прикладом використання символу може служити бренд Nike . «Галочка» Nike може інтерпретуватися по різному. Так, багатьом здається, що вона схожа на хвилю пилу, яка піднімається від ніг бігуна. Іншим знаменитим символом є логотип Всесвітнього фонду дикої природи (World Wildlife Federation) - літери WWF під силуетом панди, впізнаваним в усьому світі. Також, побачивши стилізоване зображення русалки, більшість покупців по всьому світу дізнаються логотип Starbucks . Як би лого не змінювалося, а ця фігура залишається незмінним знаком бренду.

Прикладом ще одного впізнаваного логотипу може служити символ Apple - надкушене яблуко. Компанія активно застосовує ще один принцип, що забезпечує успіх логотипу - він повинен нагадувати про себе. На кожному продукті Apple завжди красується яблучко, для покупців це символ статусної речі і якості. Яблуко Apple - це один з найбільш впізнаваних символів в світі ( хоча і не найпростіших ).

Ще одним питанням, яким варто задатися при створенні логотипу, є питання про те, як можна буде змінювати лого для різних цілей, наприклад, для використання на різних платформах. Прикладом вдалого логотипу, який легко можна використовувати в цифровому світі, є лого Twitter . Воно виконане в простій манері і кажучи про цю соціальної мережі в інтернеті ресурсів зручніше використовувати блакитну пташку, яка символізує «цвірінькання», що використовується в Twitter.

Кожен зі згаданих логотипів не тільки простий і зрозумілий, також вони висловлюють особливості бренду, які асоціюються в усьому світі тільки з цим брендом або компанією. Ці логотипи легко запам'ятовуються і володіють яскравою індивідуальністю. Вони вже стали невід'ємною частиною нашого життя, в чому велика заслуга їх творців і велика частина успіху продукту, що просувається товару або послуги.