Ліжко полуторка: розміри і конструктивні особливості

 1. Розмір ліжка
 2. Різні стандарти фірм-виробників
 3. Конструктивні елементи ліжка
 4. Ліжко на скільки людина?
 5. Підбір матраца
 6. Моделі з висувними ящиками
 7. Моделі з підйомним механізмом

При влаштуванні своєї спальні завжди потрібно заздалегідь продумати, яке спальне місце в неї можна поставити. Ліжко-полуторка - оптимальний варіант, який підходить і для комфортного відпочинку однієї людини, і для розміщення подружньої пари за умови, що вони стандартної комплекції.

Розмір ліжка

При підборі меблів в спальню необхідно враховувати її зовнішній вигляд і можливість поєднання з усім стилем приміщення, але найголовніше - зручність і комфорт спального місця. Адже для будь-якої людини хороший сон - запорука гарного настрою вранці і високої працездатності протягом дня.

Розмір ліжка знаходиться в прямій залежності від того, скільки людина на ній будуть спати. Існує кілька стандартних розмірів, відповідних ергономічним показникам 1 або 2-х осіб:

 • односпальне - шириною 80-100 см;
 • полутороспальне - 120-160 см;
 • двоспальне - 160-200 см;
 • трьохспальної (king size) - ширина більше 2 м.

односпальне - шириною 80-100 см;  полутороспальне - 120-160 см;  двоспальне - 160-200 см;  трьохспальної (king size) - ширина більше 2 м

Стандартна довжина будь-якого ліжка зазвичай 190 см розрахована на середній зріст людини близько 170 см. Нерідко зустрічаються моделі довжиною до 200 см.

Ліжка півтораспальних універсальні і можуть використовуватися або для сну одну людину, яка любить комфорт і простір, або для двох осіб нормальної комплекції.

Різні стандарти фірм-виробників

При покупці полуторним ліжка треба враховувати, крім розмірів підстави, і інші характеристики: висота каркаса і матраца, наявність передніх і задніх панелей, а також виробника цих меблів. У виробів європейських марок розмір ліжка-полуторки:

 • ширина 140-160 см;
 • довжина 200-210 см;
 • висота в середньому 50 см (з матрацом).

А ось у американських і англійських виробників стандарти розраховані на вимір в дюймах і класифікуються за моделями:

 • Small Double -122 х 190 см (ширина і довжина);
 • Double - 137,2 х 190 см;
 • King - 150 х 200 см.

Small Double -122 х 190 см (ширина і довжина);  Double - 137,2 х 190 см;  King - 150 х 200 см

При виборі моделі ліжка також потрібно орієнтуватися на потрібну висоту. Цей параметр залежить від стилю кімнати (в дизайні східних стилів часто використовуються дуже низькі ліжка), від уявлень про зручність у господаря, або від його віку і здоров'я. Адже літній людині зазвичай важко встати з дуже високою ліжка.

Нижчі ліжка (висота 20-30 см) підійдуть молодим людям. Вироби середньої висоти (бл. 50 см) вважаються універсальними і зручними, тому що людина в сидячому стані спирається ногами об підлогу, тобто з неї легко встати.

Високі ліжка (80-90 см) віддають перевагу жителі американського континенту. У таких моделях встановлюються регульовані по висоті ніжки, що зручно при нерівній поверхні підлоги. Металеві ніжки мають додатково пластикові заглушки, щоб уникнути дряпання статі.

На відео: стандартні розміри ліжка.

Конструктивні елементи ліжка

Полуторне ліжко має основні елементи: каркас з ніжками (або без) і рами. Каркас складається з наступних частин:

 • спинки (головах) - буває 1 або 2;
 • царги - панелі з боків (2-4 штуки), виготовляються їх дерева або ДСП, додають міцності.

Узголів'я по конструкції також буває різним:

 • стаціонарне (є несучим елементів);
 • приставне - може вішатися на стіну і доповнюється поличками, тумбами і невеликими столиками;
 • настінне (кріпиться до стіни, може бути з м'якою оббивкою);
 • навісне (в декоративних цілях).

стаціонарне (є несучим елементів);  приставне - може вішатися на стіну і доповнюється поличками, тумбами і невеликими столиками;  настінне (кріпиться до стіни, може бути з м'якою оббивкою);  навісне (в декоративних цілях)

Навісне приставних Настінне приставних узголів'я

Дуже важлива складова - рама, від якої залежить міцність і стійкість цього предмета меблів. Рами бувають зроблені з різних матеріалів:

 • довгі дошки;
 • плита з фанери - самий твердий варіант і найменш зручний;
 • металеві труби.

Ортопедичне рама, найчастіше, має додаткові металеві елементи, що розділяють її по довжині. До них прикріплені дерев'яні ламелі або лаги, ширина яких 5 см. У більш дорогих рамах ламелі доповнені резинопластиковой власниками (для гарної амортизації).

Ламелі потрібні для того, щоб вся конструкція не провисала, тому чим їх більше, тим вище ортопедичні характеристики. У сучасних моделях рама забезпечується механізмом, що дозволяє піднімати її і змінювати кут нахилу для різних частин тіла (голови, ніг).

Ліжко на скільки людина?

Ліжка полуторні недарма прийнято вважати універсальними. Вони ідеально підходять як для 1-го людини (вибираються по ширині 120-140 см), так і для двох (ширину потрібно вибирати не менше 155 см). Довжина розраховується, виходячи з росту, до якого для комфорту потрібно додати 10-20 см.

При виборі ліжка слід спробувати полежати на ній прямо в магазині (за дозволом співробітників) і прислухатися до своїх відчуттів. При нестандартному зростанні людини (понад 190 см), краще замовляти спальне місце за індивідуальними розмірами.

При нестандартному зростанні людини (понад 190 см), краще замовляти спальне місце за індивідуальними розмірами

Підбір матраца

При покупці ліжка рекомендується відразу ж і підбирати до неї матрац, для чого необхідно виміряти її габарити або подивитися їх в паспорті. Виходячи з цих цифр, і вибирається відповідний розмір матраца. Велике значення має висота матраца: у встановлений вигляді він повинен перевищувати бічні частини на 15-20 см. Стандартні габарити матраців для ліжок-полуторок: 140 х 190 см, 160 х 200 см.

Якщо матрац обраний за розміром неправильно, то або буде з'їжджати з каркаса, або стискатися, що створить незручності для сплячої людини. Оптимальний і комфортний вибір - ортопедичний матрац, який здатний подарувати людині комфортний сон, забезпечуючи правильне положення хребта і всього тіла сплячої людини.

Оптимальний і комфортний вибір - ортопедичний матрац, який здатний подарувати людині комфортний сон, забезпечуючи правильне положення хребта і всього тіла сплячої людини

Моделі з висувними ящиками

Один з найбільш зручних варіантів конструкції сучасних ліжок - наявність одного або декількох ящиків, які можна використовувати для ліжку і інших речей, розташованих внизу спального місця. Важливе значення цієї моделі - висока функціональність, що дозволяє заощадити простір в спальні і замість комода зберігати речі в таких ящиках.

Ліжко-полуторка, в якій конструктивно передбачено певний простір для зберігання речей, може мати різні модифікації:

 • Висувні ящики призначені для зберігання ковдр, пледів, постільної білизни та ін., Їх перевага в тому, що можна діставати речі, не розбудивши сплячого на ліжку людини. Такі ящики можуть розташовуватися в бічних частинах ліжка або в ногах, висуваються за рахунок направляючих яких додаткових коліщаток (див. Фото).

Фото)

 • Капітанська ліжко, в якій ящики розташовуються в 2-3 ряди, причому спальне місце зазвичай вище. Ящики встановлюються різного розміру: 1-й ряд - великі (для ліжка), 2 і 3-й - невеликі для більш дрібних речей (книги, іграшки і т.д.).

)

При установці таких моделей ліжка слід врахувати додатковий простір з того боку, куди будуть висуватися ящики. Такий прохід розраховується так: до довжини висунутого ящика потрібно додати 30 см для зручності людини, що виймає речі.

Моделі з підйомним механізмом

Ліжко 1,5-спальне з підйомним механізмом, що дозволяє повністю підняти все спальне місце і відкрити доступ до білизняним скриньках, також користується великою популярністю. Така модель може використовуватися не тільки як спальне місце, але і як такий необхідний комод для зберігання постільних речей та інших речей.

Перевага такої моделі полягає в тому, що натиснути на важіль механізму набагато легше, ніж витягнути важкий навантажений білизною ящик з-під ліжка.

Перевага такої моделі полягає в тому, що натиснути на важіль механізму набагато легше, ніж витягнути важкий навантажений білизною ящик з-під ліжка

Існує кілька видів підйомних механізмів:

 • на пружинах - надійний і недорогий варіант, однак вимагає фізичних зусиль в процесі підйому, після декількох років роботи може знадобитися його заміна;
 • з газовим амортизатором - дозволяє піднімати спальне місце плавно і без додаткових зусиль, гарантія близько 5 років, дорожча і якісна модель;
 • на петлях для підйому вручну - найпростіша модель, проте вимагає достатніх фізичних сил при експлуатації.

Ознайомившись з усіма варіантами і конструкціями сучасних полуторних ліжок, майбутній господар спальні зможе вибрати собі полуторну ліжко, орієнтуючись на потрібну модель і її зовнішній вигляд, відповідний по стилю оформлення кімнати.

Поради фахівців (2 відео)

Різні моделі ліжка-полуторки (38 фото)

Вам також будуть корисні ці статті:

Ліжко на скільки людина?