Опис, пристрій і технічні характеристики ВАЗ 2105 інжектор: габарити, обсяг бака і інші заправні ємності, витрата палива

 1. Огляд моделі Lada 2105
 2. Відео: знайомство з першою версією моделі ВАЗ-2105
 3. Вага і габарити автомобіля
 4. двигун
 5. заправні ємності
 6. Салон ВАЗ-2105
 7. Відео: огляд автомобіля ВАЗ-2105

У лінійці моделей, що вийшли з конвеєра Волзького автозаводу, ВАЗ-2105 займає особливе місце, перш за все, завдяки тому, що саме ця машина вважається первістком другого покоління задньопривідних «Жигулів». Для свого часу дизайн «п'ятірки» був досить близький до того, щоб в повній мірі відповідати тенденціям автомобільної європейської моди, а для СРСР початку 80-х років, на думку багатьох фахівців і автолюбителів, це був самий стильний автомобіль. Незважаючи на те що ВАЗ-2105 так і не судилося стати наймасовішою моделлю, машина продовжує користуватися заслуженою повагою серед автолюбителів. Сьогодні на автомобільному ринку статус ВАЗ-2105 можна визначити відповідно до його прямим призначенням, тобто, як засіб пересування, якщо і не саме комфортабельне, зате цілком надійне і перевірене часом.

Огляд моделі Lada 2105

Автомобіль ВАЗ-2105 випускався на тольяттинском автозаводі (а також на заводах КрАСЗ на Україні і Lada Egipt в Єгипті) протягом 31 року - з 1979 по 2010, т. Е. Перебував у виробництві довше будь-який інший моделі ВАЗ. До кінця 2000-х років, завдяки мінімальній комплектації, «п'ятірка» коштувала дешевше кожної з випускалися на той момент моделей Волзького автозаводу - 178 тисяч рублів в 2009 році.

До кінця 2000-х років, завдяки мінімальній комплектації, «п'ятірка» коштувала дешевше кожної з випускалися на той момент моделей Волзького автозаводу - 178 тисяч рублів в 2009 році

Автомобіль ВАЗ-2105 випускався на тольяттинском автозаводі з 1979 по 2010 рік

Прийшовши на зміну «Жигулям» першого покоління, ВАЗ-2105 отримала більш актуальну на той момент зовнішність з незграбними формами і чорними матовими елементами декору замість використовувалися раніше хромованих. Творці нової моделі прагнули не тільки спростити складання, а й вийти на прийнятну вартість автомобіля. Наприклад, відмова від хромованих деталей дозволив позбутися тривалого і трудомісткого технологічного процесу нанесення декількох шарів кольорових металів на сталь. У числі нововведень, яких не було на попередніх моделях ВАЗ, з'явилися:

 • зубчастий ремінь ГРМ (замість використовувалася до цього ланцюга);
 • поліуретанові панелі в салоні, виконані методом цільної штампування;
 • блок-фари, оснащені гидрокорректора;
 • суміщення під одним плафоном заднього ліхтаря габаритів, поворотников, вогнів заднього ходу, стоп-сигналів і противотуманок;
 • обігрів заднього скла в базовій комплектації.

Крім цього, на стеклах передніх дверей нової машини прибрали поворотні вітрові трикутники, для обдування цих стекол стали використовуватися бічні сопла. Регулювати положення бічних дзеркал водій тепер міг з салону, для передніх пасажирів були передбачені регульовані по висоті підголовники.

За свої гроші дуже гарне авто, купив в якості першого авто і не пошкодував потім. Їздив на ній 1,5 року, трохи вклав після попереднього господаря і вперед по трасі! За час експлуатації особливих проблем не виникало, так дрібниці пов'язані з обслуговуванням, просто все треба міняти вчасно і стежити за машиною, а не чекати поки саме відвалиться! Можливість тюнінга, великий вибір запчастин, і у всіх автомагазинах є майже всі запчастини, беручи до уваги розборок.

На стеклах передніх дверей нової машини прибрали поворотні вітрові трикутники, для обдування цих стекол стали використовуватися бічні сопла

Номер кузова ВАЗ-2105 можна відшукати під капотом біля лобового скла ближче до пасажирського сидіння. Паспортні дані автомобіля позначені в спеціальній табличці, розташованій на нижній полиці коробки воздухопритока. Крім того, ідентифікаційний код машини, вказаний в таблиці, продубльований в багажному відділенні. Щоб його побачити, необхідно хрестоподібної викруткою відкрутити шуруп, що утримує накладку арки заднього колеса, і зняти накладку.

Паспортні дані автомобіля позначені в спеціальній табличці, розташованій на нижній полиці коробки воздухопритока; поруч з табличкою (1 з червоною стрілкою) вибитий VIN (2 з червоною стрілкою)

На зведеної табличці зазначено:

 • 1 - номер, який використовується для підбору запчастин;
 • 2 - виробник;
 • 3 - знак відповідності та номер схвалення типу автомобіля;
 • 4 - VIN автомобіля;
 • 5 - марка двигуна;
 • 6 - граничне навантаження на передню вісь;
 • 7 - максимальне зусилля на задню вісь;
 • 8 - маркування виконання і комплектації;
 • 9 - максимально допустима вага машини;
 • 10 - максимально допустима вага машини з причепом.

Відео: знайомство з першою версією моделі ВАЗ-2105

Технічні характеристики

У 1983 році ВАЗ-2105 нагородили знаком якості СРСР, що підтвердило правильність шляху, по якому йшли творці моделі: автомобіль мав досить презентабельний зовнішній вигляд і цілком прийнятні технічні характеристики.

Таблиця: технічні характеристики ВАЗ-2105

Вага і габарити автомобіля

Розміри ВАЗ-2105 дозволяють цілком комфортно експлуатувати автомобіль в міських умовах. Діаметр розвороту «п'ятірки» становить 9,9 м (для порівняння - у ВАЗ-21093 і ВАЗ-2108 цей показник дорівнює 11,2 м). Габарити ВАЗ-2105 складають:

 • довжина, т. е. відстань від самої віддаленої точки переднього бампера до крайньої точки заднього бампера - 4130 мм;
 • ширина, яка вимірюється, як правило, між крайніми точками колісних арок або центральних стійок кузова, дорівнює 1620 мм;
 • висота - відстань від землі до даху - 1446 мм.

Споряджена маса машини - 995 кг, багажник вміщає до 385 літрів, кліренс - 170 мм.

Споряджена маса машини - 995 кг, багажник вміщає до 385 літрів, кліренс - 170 мм

Багажник ВАЗ-2105 має обсяг 385 літрів

двигун

Силовий агрегат ВАЗ-2105 був сконструйований за зразком двигуна, встановленого на Ford Pinto. Саме тому «п'ятірка» отримала ремінну передачу газорозподільного механізму замість ланцюга, через яку попередникам ВАЗ-2105 був властивий високий рівень шуму. Відомо, що використання зубчастого ременя сприяє тому, що двигун не гне клапана: якщо зусилля всередині системи перевищує допустиме значення, ремінна передача рветься, запобігаючи деформацію клапанів і, як наслідок, дорогий ремонт.

Придбав такий ось автомобіль, думав буду їздити довго. Купив за 500 баксів, кузов відразу віддав на поварку / фарбування, двигун капіталом сам. На все пішло близько 600 у. е., але за ці гроші замінив здавалося абсолютно все, аж до дрібниць. Двигун пасової, реально жвавий, обороти набирає моментально. Їздити цікаво але тяги дуже мало. 4-ступінчаста КПП радує відмінним включенням передач, але важіль розташований незручно. При моєму зрості 190 см сісти за кермо важко, тому що він тупо лежить на колінах. Переварював рульову колонку, вдалося не набагато підняти. Все одно незручно. Сидіння без підголівників викинув, купив від 2107. Посадка ідіотська, поїздив місяць, змінив на маздовский. Сидіти зручно, але тепер дуже високо.
Замки дверей - це жах.
Про керованості говорити немає сенсу - швидко пересуватися можливо тільки по прямій траєкторії, машина сильно крениться.

Двигун автомобіля ВАЗ-2105 має потужність 64 л. с. і обсяг 1,3 літра

Первісна карбюраторних версія мотора передбачала потужність 64 л. с. при обсязі 1,3 літра. Згодом, коли з'явився інжекторний варіант двигуна, потужність збільшилася до 70 л. с. При цьому інжекторний мотор більш вимогливий до якості палива і працює на бензині з октановим числом мінімум 93. Корпус двигуна був виконаний з чавуну, стійкого до високих температур, завдяки чому вихід силового агрегату з ладу через перегрів був великою рідкістю. Мотор відрізнявся простотою конструкції, що дозволяло автовласникові самостійно здійснювати більшу частину заходів, пов'язаних з технічним обслуговуванням агрегату.

Завдяки короткому ходу поршня, який становить у «п'ятірки» 66 мм (у ВАЗ-2106 і ВАЗ-2103 цей показник дорівнює 80 мм), а також збільшеному до 79 мм діаметру циліндрів, мотор вийшов досить спритним, продовжуючи підтримувати високе значення крутного моменту на оберти 4000 в хвилину і вище. Випускалися раніше моделі не завжди справлялися з цим завданням і більш надійно працювали на низьких і середніх оборотах.

Чотири циліндра двигуна мають рядне розташування, на кожен циліндр доводиться 2 клапана, крутний момент - 3400 Н * м. Зниженню рівня шуму при роботі двигуна сприяло використання клапанної алюмінієвої кришки. Згодом ця модель двигуна успішно використовувалася на ВАЗ-2104.

З 1994 року на автомобілі ВАЗ-2105 встановлюються двигуни ВАЗ-21011 або ВАЗ-2103. Крім цього, різні модифікації ВАЗ-2105 комплектувалися в різний час двигунами:

 • ВАЗ-2105 з 5-ступінчастою коробкою передач;
 • ВАЗ-2104 з розподіленим уприскуванням і 5-ступінчастою КПП;
 • ВАЗ-2106 (малої серією для ГИБДД, МВС, ФСБ);
 • ВАЗ-21067 з розподіленим уприскуванням і 5-ступінчастою КПП;
 • дизелем ВАЗ (БТМ) -341 (малої серією для таксі);
 • ВАЗ-21053 для експортної Lada Riva і іншими.

Lada Riva - експорт версія ВАЗ-2105 - комплектувалася двигуном ВАЗ-21053

заправні ємності

ВАЗ-2105 оснащений заправними ємностями, обсяг яких становить (в літрах):

 • паливний бак - 39 (для ВАЗ-2104 - 42);
 • система охолодження разом з опалювальною системою - 8,65;
 • система мастила - 3,75;
 • картер 4-ступінчастою КПП - 1,35;
 • картер 5-ступінчастою КПП - 1,6;
 • гідропривід зчеплення - 0,18;
 • гідропривід гальм - 0,382;
 • картер заднього моста - 1,3;
 • амортизатор передній - 0,11;
 • амортизатор задній - 0,18;
 • картер рульового механізму - 0,215;
 • бачок омивача лобового скла - 2,0 (5,0);
 • бачок омивача заднього скла (для ВАЗ-2104) - 2,0;
 • насос вакуумний з контрольним отвором - 0,15.

Паливний бак ВАЗ-2105 вміщує 39 літрів

Салон ВАЗ-2105

Спочатку салон «п'ятірки» був задуманий, як більш безпечний, функціональний та комфортабельний в порівнянні з попередниками першого покоління. Безпечному пересуванню сприяли спеціальні бруси в конструкції дверей, а також гідравлічні опори переднього і заднього бамперів, передбачені опціонально. Всі ці кроки робилися в зв'язку з планами виходу на північноамериканський ринок.

Всім доброго дня. Купив собі, місяць тому, Жигулі 2105. Хочу поділитися з усіма своїм позитивом. Місяць їжджу, тільки заливаю бензин. Купив для роботи в тиждень проїжджаю 200-250 км, щодня вантаж 100-150 кг. Зовнішній вигляд не дуже, але ходовая, двигатель, кузов (днище) просто супер. Так, єдине, що зробив, так поміняв масло. І як хорошій машині залив масло Хадо. Бажаю всім, щоб ваша машина приносила тільки приємні емоції.

Базова комплектація передбачала регульовані підголівники на місцях водія і переднього пасажира, ремені безпеки на передніх сидіннях (на задніх - у вигляді додаткової опції). Для зниження зусилля при обертанні рульового колеса в його конструкції був використаний кульковий підшипник.

Для зниження зусилля при обертанні рульового колеса в його конструкції був використаний кульковий підшипник

Приладовий щиток складається з чотирьох перемикачів, блоку контрольних ламп і трьох круглих секцій з покажчиками параметрів

Панель приладів, дверні карти, обшивка стелі виготовлялися з суцільнолитих пластикових форм. Приладовий щиток складається з чотирьох перемикачів, блоку контрольних ламп і трьох круглих секцій з покажчиками параметрів. Для управління і контролю стану різних систем на щитку приладів передбачені:

 • 1 - кнопка включення зовнішнього освітлення;
 • 2 - лампа контролю тиску масла в системі;
 • 3 - покажчик температури рідини;
 • 4 - контроль зарядки акумулятора;
 • 5 - блок контрольних ламп;
 • 6 - спідометр;
 • 7 - лічильник пробігу;
 • 8 - вимикач обігріву заднього скла;
 • 10 - перемикач вентилятора обігрівача;
 • 11 - контроль роботи дальнього світла;
 • 12 -контроль роботи покажчика поворотів;
 • 13 - контроль роботи габаритних вогнів;
 • 14 - вольтметр;
 • 16 - покажчик рівня палива;
 • 17 - контроль резерву палива;
 • 18 - вимикач задніх протитуманних вогнів.

Обшивка сидінь салону спочатку була виконана з шкірозамінника. Надалі більшість елементів інтер'єру було уніфіковано з ВАЗ-2107.

Відео: огляд автомобіля ВАЗ-2105

Незважаючи на зовнішню простоту і невитіюватість, ВАЗ-2105 знайшов своїх шанувальників на тільки в СРСР, а згодом на території країн пострадянського простору, а й в таких країнах, як Єгипет, Нова Зеландія, Фінляндія. За часів існування соцтабору велика кількість цих машин прямувало в дружні Радянському Союзу держави як для реалізації на споживчому ринку, так і для участі в ралійних перегонах. Конструкція більшості механізмів і вузлів автомобіля в більшості випадків дозволяє автовласникам виконувати ремонт і техобслуговування транспортного засобу самостійно. Внутрішнє оздоблення салону ВАЗ-2105 досить легко піддається реконструкції з метою поліпшення функціональності і підвищення ступеня комфорту, тому тюнінг салону «п'ятірки» - один з найбільш поширених способів самостійної доопрацювання інтер'єру.